Mesiac, v ktorom prevláda leto, no pritom ešte nie je letná sezóna naplno rozbúrená, je ako stovrené na objavovanie tých najkrajších miest na svete bez doprovodu záplavy turistov.

 

Kodaň

Malé, no o to viac zaujímavé mesto. Kodaň jednoducho patrí do zoznamu každého správneho cestovateľa, ktorý hľadá diverzitu na malej ploche. Nájdete tu nezávislé pivovary, prekvitajúcu gastro scénu, ale aj galérie a uvoľnenú atmosféru. Nehovoriac o tom, že do švédskeho mesta Malmo sa dostanete za pol hodinu.

title

 

 

Korzika

Strov zahalený do slnečných lúčov avšak ešte bez davov turistov. Korzika je ideálna na návštevu práve v júni, kedy vám ponúkne dokonalé letné počasie a aj troche viac súkromia. Domyslite si k tomu francúzsku kuchyňu, morské špeciality a víno.

2

 

 

Peru a Machu Picchu

Jedna z najnavštevovanejších historických pamiatok na svete, Macchu Picchu vás čaká takisto v tento mesiac. Predstavte si turistiku medzi dramatickými horskými štítmi, históriu vtesanú do každého kúsku prírody a k tomu peruánsku kuchyňu, ktorá je vraj najlepšou juhoamerickou.

3

 

 

Montréal

Keď už kanadské mesto definitívne opustí zima, je čas navštíviť ho. Prečo? V uliciach Montréalu to žije hudbou, festivalmi a francúzskym jedlom.

4

 

 

Švédsko

Leto v Švédsku je obdobie, kedy to začína žiť vonku. Pripravte sa food markety, pikniky v parkoch, ale aj na výlety blízkych ostrovčekoch, kde vás prekvapí panenská príroda, jej pokoj a zároveň kopec dobrodružstiev.

5

 

 

Varšava

Varšava vás prekvapí svojou kozmopolitnou atmosférou, kde sa dokonale mieša história ale aj monumentálna moderna. Prekvitajúca nočná scéna, najrozličnejšie outdoor parties a hipsterské podniky vás jednoducho musia presvedčiť.

6

 

 

Yosemite National Park

Monumentálne granitové vrchy, nekonečné lesy, tie najpanenskejšie jazerá, vodopády a omnoho viac nájdete v Kalifornii, konkrétne v Národnom parku Yosemite, ktorý vám ukáže úplne inú tvár Kalifornie ako ste videli pri pobreží.

7

 

 

Edinburg

Okrem fascinujúcej histórie, dych-berúcej prírody, pivnej scény a galérií, vás v Edinburgu poteší aj letný kultúrny program na čele s filmovým festivalom.

8

 

 

Chorvátsko

Klasická dovolenková destinácia pre Slovákov ponúka omnoho viac ako len preplnené pláže turistami. Predstavte si historické mesto Dubrovnik alebo raj na zemi v okolí Plitvických jazier. Vyhnite sa davom turistov a navštívte Chorvátsko ešte tento mesiac.

9

 

 

Devon

Ak by malo Anglicko viac slnečných dní, Devon by sa zaručene stal obľúbenou dovolenkovou destináciou. Nádherné pláže, dramatické útesy, nádherná architektúra a uvoľnená atmosféra z neho však robí minimálne must-visit čo sa týka víkendového pobytu.

10

Foto: CNTraveller

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 16.júl 2018

7 kolaborácií módy a umenia

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe rôznordých kolaborácií, neznamená to, že je tento dizajnérsky prístup je záležitosťou len posledných...


Voľný čas | 12.júl 2018

Staňte sa hlavnou postavou vo filme z di...

Značka Hermés otvára novú výstavu s názvom Avec Elle v Národnom umeleckom centre v Tokiu. Nepôjde však o len takú...


Voľný čas | 11.júl 2018

V Picassovej kuchyni

Chystáte sa v lete do Barcelony? Potom by ste si nemali nechať ujsť výstavu venovanú Pablovi Picassovi. Nejde však o...


Cestovanie | 11.júl 2018

Alternatívne dovolenkové destinácie v Eu...

Letné dovolenka v Európe neznamená len preplnené pláže v Splite, Rimini či klasiku na Rodose. Starý kontinent v sebe ukrýva...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...