Mesiac, v ktorom prevláda leto, no pritom ešte nie je letná sezóna naplno rozbúrená, je ako stovrené na objavovanie tých najkrajších miest na svete bez doprovodu záplavy turistov.

 

Kodaň

Malé, no o to viac zaujímavé mesto. Kodaň jednoducho patrí do zoznamu každého správneho cestovateľa, ktorý hľadá diverzitu na malej ploche. Nájdete tu nezávislé pivovary, prekvitajúcu gastro scénu, ale aj galérie a uvoľnenú atmosféru. Nehovoriac o tom, že do švédskeho mesta Malmo sa dostanete za pol hodinu.

title

 

 

Korzika

Strov zahalený do slnečných lúčov avšak ešte bez davov turistov. Korzika je ideálna na návštevu práve v júni, kedy vám ponúkne dokonalé letné počasie a aj troche viac súkromia. Domyslite si k tomu francúzsku kuchyňu, morské špeciality a víno.

2

 

 

Peru a Machu Picchu

Jedna z najnavštevovanejších historických pamiatok na svete, Macchu Picchu vás čaká takisto v tento mesiac. Predstavte si turistiku medzi dramatickými horskými štítmi, históriu vtesanú do každého kúsku prírody a k tomu peruánsku kuchyňu, ktorá je vraj najlepšou juhoamerickou.

3

 

 

Montréal

Keď už kanadské mesto definitívne opustí zima, je čas navštíviť ho. Prečo? V uliciach Montréalu to žije hudbou, festivalmi a francúzskym jedlom.

4

 

 

Švédsko

Leto v Švédsku je obdobie, kedy to začína žiť vonku. Pripravte sa food markety, pikniky v parkoch, ale aj na výlety blízkych ostrovčekoch, kde vás prekvapí panenská príroda, jej pokoj a zároveň kopec dobrodružstiev.

5

 

 

Varšava

Varšava vás prekvapí svojou kozmopolitnou atmosférou, kde sa dokonale mieša história ale aj monumentálna moderna. Prekvitajúca nočná scéna, najrozličnejšie outdoor parties a hipsterské podniky vás jednoducho musia presvedčiť.

6

 

 

Yosemite National Park

Monumentálne granitové vrchy, nekonečné lesy, tie najpanenskejšie jazerá, vodopády a omnoho viac nájdete v Kalifornii, konkrétne v Národnom parku Yosemite, ktorý vám ukáže úplne inú tvár Kalifornie ako ste videli pri pobreží.

7

 

 

Edinburg

Okrem fascinujúcej histórie, dych-berúcej prírody, pivnej scény a galérií, vás v Edinburgu poteší aj letný kultúrny program na čele s filmovým festivalom.

8

 

 

Chorvátsko

Klasická dovolenková destinácia pre Slovákov ponúka omnoho viac ako len preplnené pláže turistami. Predstavte si historické mesto Dubrovnik alebo raj na zemi v okolí Plitvických jazier. Vyhnite sa davom turistov a navštívte Chorvátsko ešte tento mesiac.

9

 

 

Devon

Ak by malo Anglicko viac slnečných dní, Devon by sa zaručene stal obľúbenou dovolenkovou destináciou. Nádherné pláže, dramatické útesy, nádherná architektúra a uvoľnená atmosféra z neho však robí minimálne must-visit čo sa týka víkendového pobytu.

10

Foto: CNTraveller

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.okt 2018

Romantická jeseň na anglickom vidieku

Jeseň je ako stvorená na predĺžený víkend, ale pokojne aj týždeň na vidieku, kde to hrá tými najkrajšími farbami. Ťažko...


Dizajn | 19.okt 2018

Aesop x Rimowa: Dokonalá cestovateľská k...

Luxusná značka Aesop sa spojila s prestížnym výrobcov batožiny, značkou Rimowa. Z tejto kolaborácie vzišla exkluzívna kolekcia kozmetických produktov v cestovateľskom balení.  


Apetít | 18.okt 2018

George Clooney a Natalie Dormer hviezdam...

George Clooney sa vracia na obrazovky ako ambasádor Nespresso. V krátkom filme Výprava si na seba oblečie rytiersku zbroj a svoje služby...


Dizajn | 18.okt 2018

Rodarte oblieka Barbie!

Značka Rodarte má množstvo fanúšikov po celom svete, nájdu sa medzi nimi známe osobnosti ako Natalie Portman či Kirsten Dunst...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...