Mesiac, kedy sa začína pripomínať leto, no zatiaľ nevládne vo svojej plnej sile, je ideálnym na cestovanie a objavovanie. Pri svojich cestách máte vysokú šancu, že nové lokality objavíte počas krásneho, príjemného počasia. Ktoré destinácie však stoja za návštevu práve v máji?

 

Toskánsko a Florencia

Ak ste sa ešte doteraz nezamilovali do Talianska, po návšteva Toskánska a Florencie to ihneď zmení. Oblasť plná pamiatok UNESCO, stredovekej architektúry, múzeí, galérií a fenomenálneho jedla vás okamžite zláka na svoju stranu.

title

 

Malta

Zastrčená medzi Sicíliou a Tunisom, Malta efektívne premiešala európsku a africkú kultúru, zatiaľ čo si dokázala zachovať aj svoju vlastnú identitu. V máji sa môžete tešiť na zlatisté pobrežia zahalené do príjemného slnka, poloprázdne pláže a jedinečnú lokálnu kuchyňu.

2

 

 

Istanbul

Ešte predtým než sa v Turecku rozbehne hlavná turistická sezóna, vydajte sa na predĺžený víkend do Istanbulu, kde nájdete exotickú zmes Európy a Ázie, s prímesou západnej moderny. Čakať vás budú galérie, výberová káva a živá nočná scéna.

3

 

 

Algarve

Algarve, región maximálne dostupný aj vďaka nízkonákladovým leteckým spoločnostiam, často prehliadame. Uchvátiť vás však dokáže nielen masívnymi útesmi, surférskymi plážami a nádherným počasím, al aj perfektnými službami.

4

 

 

Škótske vysočiny

Ak hľadáte niečo iné ako pláže, vydajte sa do Škótskych vysočín, kde vám turistiku v dramatickej prírode spríjemní pekné počasie. Objavovať tak budete môcť prekvitajúcu prírodu, ktorá pridáva k monumentálnym vrchom svoju dávku nehy.

5

 

 

Kapverdy

Garantovanú dávku slnka nájdete aj na Kapverdoch, ktoré vznikli vďaka sopečnej aktivite. Miešajú sa tu biele, nekonečné pláže zasadené medzi tmavými horami a tyrkysové more, ktoré vás okamžite zhypnotizuje.

6

 

 

Kalifornia

Obdobie ako stvorené na prežitie kalifornského sna. Začnite v San Franciscu a Nappa Valley, cestou do L.A. nezabudnite pozrieť porežie Big Sur a v San Diegu objavte surférsku kultúru ako nikde inde.

7

 

 

Kjóto

Mesto gejší a samurajov je v máji v rozpuku. Historické uličky sú preto lemované záplavou rozkvitnutých čerešní a vo vzduchu sa nesie prísľub leta. Nikde inde nenájdete takú dokonalú zmes minulosti a prítomnosti.

8

 

 

Val de Loire

 Hľadáte romantiku, no Paríž nie je pre vás? Vyskúšajte región Val de Loire, kde si naplno môžete vychutnať rustikálnu atmosféru "vidieku," zažijete tu gastronomické nebo a chvíle vám dokáže spríjemniť aj víno pri zapadajúcom slnku.

9

 

 

Hong Kong

Kultúra, galérie, múzea, mestský ruch si vás nájdu v Hong Kongu, meste biznisu, ale aj zábavy. Za zmienku stojí aj Múzeum moderného umenia, ale aj rozrastajúca sa experimentálna gastro scéna.

10

Foto: Getty, Alamy

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 17.aug 2018

Prírodné úkazy, ktoré pomaly miznú

Aký lepší dôvod na cestovanie existuje, než to, že o pár rokov niektoré prírodné úkazy, miesta a mestá úplne zmiznú...


Cestovanie | 16.aug 2018

Kde dovolenkujú módne bloggerky?

Kto iný vám poradí lepšie pri výbere štýlovej dovolenkovej destinácie, ako módne bloggerky? Pozreli sme sa kde dovolenkovali ikony ako...


Voľný čas | 16.aug 2018

Najlepšie miesta na život

Každý z nás má svoje vysnívaný mesto alebo miesto, kde by chcel žiť. Zatiaľ nás individuálne ovplyvňujú rôzne subjektívne faktory...


Cestovanie | 15.aug 2018

Najkrajšie turistické trate na svete

Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...