Máte už naplánovanú letnú dovolenku? Pokiaľ nie, máme pre vás 3 tipy na európske roatripy, ktoré vás prevedú tými najkrajšími miestami. Inšpirujte sa!

 

title

 

 

Porto- Guimaraes

Čo: história, príroda, mestský život

Porto patrí k najkrajším portugalským mestám, ľahko sa tam dostanete nízkonákladovými leteckými spoločnosťami. Začnite plavbou po rieke Duoro, kde môžete obdivovať prístavné mesto. Objavovať môžete aj farebné uličky, lokálne podniky a zaujímavé obchodíky. Následne sa vydajte na cestu do najstaršieho portugalského mesta- Braga, kde nájdete jedno z najkrajších stredovekých námestí na svete, ale aj prekvitajúcu kávovú scénu. Ak dostanete chuť na troche oddychu od ruchu mesta, vyberte sa do Národného Parku Peneda-Gerês, kde môžete popri turistike obdivovať nádhernú prírodu, vrcholy či vodopády. Odtiaľ sa vydajte do svojej finálnej destinácie, mesta Guimaraes, ktoré je chránenou zónou UNESCO vďaka svojej architektúre a monumentom zo stredoveku. Za návštevu stojí najmä hrad Guimaraes z 12.storočia.

 

2

Braga

 

3

Park Peneda-Gerês

 

4

GuimaraesParíž- Berlín

Čo: história, gastro, príroda

Cesta autom z Paríža do Berlína síce trvá zrhuba 10 hodín, no po ceste je toľko zaujímavých zastávok, že stojí za to, aby sme ich preskúmali. Začnite v Paríži, kde môžete preskúmať klasické monumenty ako Eiffelovku, Louvre, Versaille, ochutnať najlepšie croissanty a lokálne víno. Následne sa vydajte do mesta Tier, kde nájdete najzachovalejšie rímske ruiny ako napríklad kúpele, amfiteáter či baziliku. Po poriadnom historickom nasýtení pokračujte do nemeckého mesta Bacharach, ktoré sa nachádza vo vinárskej oblasti. Malebné mestečko vás uchváti svojou atmosférou ako aj stredovekými pamiatkami. Mesto Heidelberg patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám v Nemecku najmä vďaka barokovému hradu, ktorý sa pýši nad riekou Neckar. Vybrať sit u môžete medzi históriou a prírodou. V Drážďanoch sa opäť môžete nasýtiť barokovej arcitektúry, preskúmať vojnové monumenty aj lokálne trhy. V Berlíne si nakoniec vychutnajte najmä gastro scénu, no nezabudnite na Berlínsky múr či Brandenburg.

 

5

Tier

 

7

Bacharach

 

8

Heidelberg

 

9

Drážďany

 

10

Berlín

 

Toskánsko

Čo: jedlo, príroda, história

Cestu začnite neďaleko Toskánska, v meste Civita de Bagnoregio, ktorému dominuje nádherný hrad na vrchole strmej hory. Výstup stojí za tie výhľady na okolité mestečká na rieke. Pokračujte do mesta Pienza, ktoré je opäť situované na vrchole hôr, no okrem výhľadov vás tu poteší rušné centrum, lokálne pecorino a úžasná gastro scéna.
Úzke, strmé uličky Sieny, ktoré prepájajú architektonicky zaujímavé monumenty, katedrály a chic reštaurácie či kaviarničky. San Gimignano vás zase prekvapí svojou polohou na vrchole kopcov, vďaka čomu sa vám naskytnú dych-berúce výhľady. Preskúmajte lokálne vinárstva a vinice, kde vzniká to najlepšie Chianti. To najlepšie na koniec vás počká v meste renesancie, Florencii. Architektúra ako vystrihnutá z historických učebníc vás okamžite opantá, pridajte k tomu tradičnú taliansku kuchyňu s moderným nádychom a o kultúrno-gastronomický zážitok máte postarané.

 

14

Civita de Bagnoregio

 

15

Pienza

 

11

Siena

 

12

San Gimignano

 

13

Florencia

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 17.aug 2018

Prírodné úkazy, ktoré pomaly miznú

Aký lepší dôvod na cestovanie existuje, než to, že o pár rokov niektoré prírodné úkazy, miesta a mestá úplne zmiznú...


Cestovanie | 16.aug 2018

Kde dovolenkujú módne bloggerky?

Kto iný vám poradí lepšie pri výbere štýlovej dovolenkovej destinácie, ako módne bloggerky? Pozreli sme sa kde dovolenkovali ikony ako...


Voľný čas | 16.aug 2018

Najlepšie miesta na život

Každý z nás má svoje vysnívaný mesto alebo miesto, kde by chcel žiť. Zatiaľ nás individuálne ovplyvňujú rôzne subjektívne faktory...


Cestovanie | 15.aug 2018

Najkrajšie turistické trate na svete

Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...