Nielen Havaj či Seychelly majú dych-berúce pláže, pochváliť sa nimi môže pokojne aj starý kontinent od Ibizy až po Spojené kráľovstvo. Každá z nich vyniká svojou výnimočnou atmosférou, faunou a flórou, ako aj modernou architektúrou. Práve preto si tieto európske pláže vyslúžili naväčšiu návštevnosť zdokladovanú vďaka počtu hashtagov na Instagrame.

 

Cala Salada: Ibiza, Španielsko

Pláž prístupná iba loďou sa nachádza v obklopení divokej prírody. Z jednej strany sa vám naskytne výhľad do kosodrevinového lesa, z tej druhej zase na nekonečné more.

title

 

 

Playa de la Barceloneta: Barcelona, Španielsko

Vyzerá to tak, že Barcelona má všetko, čo by mohol moderný turista potrebovať. Nádhernú architektúru, výborné jedlo a k tomu ešte aj pláž. Playa de la Barceloneta je prototypom mestkej pláže, ktorá navodí uvoľnenú atmosféru.

2

 

 

Praia da Rocha: Algarve, Portugalsko

Ikonická pláž v portugalskom regióne Algrave, ktorá vás upúta svojimi dramatickými útesmi v oranžovej farbe, výhľadom na azúrové more, v ktorom plávajú obrovské skaly.

3

 

 

La Pelosa: Stintino, Taliansko

Priezračné more na sardínskej pláži La Pelosa dokonale vyniká na snehobielom piesku. Jej jedinečná stránka však spočíva vo výhľade na zrúcaninu majáku, ktorý pláva neďaleko pevniny.

4

 

 

Bournemouth Beach: Bournemouth, U.K.

Anglické mesto Bournemouth má takisto čo ponúknuť svojim návštevníkom a netýka sa to iba futbalu. Mestká pláž, ktorej dominantnou je mólo a promenáda orámovaná plamami vás prinúti zabudnúť na to, že ste v Anglicku.

5

 

 

Playa d'en Bossa: Ibiza, Španielsko

Na prvý pohľad táto pláž nepôsobí nijak výnimočne, avšak je dejiskom tých najlepších a najväčších párty na Ibize. Každý večer sa tak zahalí do milióna svetiel, ktoré sa odrážajú na pokojnej hladine mora.

6

 

 

Durdle Door: Dorset, U.K.

Ďalšia anglická destinácia, ktorá vám ukáže úplne inú stránku tejto krajiny, akú poznáte. Ikonický útes Durdle Door ponúka nádherný výhľad počas dňa, pri východe aj západe slnka. Je to taká nevšedná romantika.

7

 

 

Nissi: Ayia Napa, Cyprus

Pláž, ktorá rozdeľuje more na dve časti a konči na maličkom poloostrove, to je Nissi na Cypre. Kryštálovo čisté more, bohatá fauna a flóra nesmú chýbať.

8 

 

 

Brighton Beach: Brighton, U.K.

Úplne iný typ pláže predstavujú Brighton Beach, ktorá prepája zábavu a relax. Priamo na nej totiž nájdete ruské kolo, z ktorého sa vám naskyne výhľad na celé mesto aj pláž a ďalšie zábavné podniky.

9 

 

 

Positano: Salerno, Taliansko

Amalfské pobrežie túži navštíviť zrejme každý milovník dokonale romantických destinácií. Niet sa čomu čudovať, stačí si pozrieť pláž v meste Positano, ktorá je obklopená útesmi, kosodrevinou a historickou architektúrou.

10

Foto: Getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 16.júl 2018

7 kolaborácií módy a umenia

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe rôznordých kolaborácií, neznamená to, že je tento dizajnérsky prístup je záležitosťou len posledných...


Voľný čas | 12.júl 2018

Staňte sa hlavnou postavou vo filme z di...

Značka Hermés otvára novú výstavu s názvom Avec Elle v Národnom umeleckom centre v Tokiu. Nepôjde však o len takú...


Voľný čas | 11.júl 2018

V Picassovej kuchyni

Chystáte sa v lete do Barcelony? Potom by ste si nemali nechať ujsť výstavu venovanú Pablovi Picassovi. Nejde však o...


Cestovanie | 11.júl 2018

Alternatívne dovolenkové destinácie v Eu...

Letné dovolenka v Európe neznamená len preplnené pláže v Splite, Rimini či klasiku na Rodose. Starý kontinent v sebe ukrýva...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...