Nielen Havaj či Seychelly majú dych-berúce pláže, pochváliť sa nimi môže pokojne aj starý kontinent od Ibizy až po Spojené kráľovstvo. Každá z nich vyniká svojou výnimočnou atmosférou, faunou a flórou, ako aj modernou architektúrou. Práve preto si tieto európske pláže vyslúžili naväčšiu návštevnosť zdokladovanú vďaka počtu hashtagov na Instagrame.

 

Cala Salada: Ibiza, Španielsko

Pláž prístupná iba loďou sa nachádza v obklopení divokej prírody. Z jednej strany sa vám naskytne výhľad do kosodrevinového lesa, z tej druhej zase na nekonečné more.

title

 

 

Playa de la Barceloneta: Barcelona, Španielsko

Vyzerá to tak, že Barcelona má všetko, čo by mohol moderný turista potrebovať. Nádhernú architektúru, výborné jedlo a k tomu ešte aj pláž. Playa de la Barceloneta je prototypom mestkej pláže, ktorá navodí uvoľnenú atmosféru.

2

 

 

Praia da Rocha: Algarve, Portugalsko

Ikonická pláž v portugalskom regióne Algrave, ktorá vás upúta svojimi dramatickými útesmi v oranžovej farbe, výhľadom na azúrové more, v ktorom plávajú obrovské skaly.

3

 

 

La Pelosa: Stintino, Taliansko

Priezračné more na sardínskej pláži La Pelosa dokonale vyniká na snehobielom piesku. Jej jedinečná stránka však spočíva vo výhľade na zrúcaninu majáku, ktorý pláva neďaleko pevniny.

4

 

 

Bournemouth Beach: Bournemouth, U.K.

Anglické mesto Bournemouth má takisto čo ponúknuť svojim návštevníkom a netýka sa to iba futbalu. Mestká pláž, ktorej dominantnou je mólo a promenáda orámovaná plamami vás prinúti zabudnúť na to, že ste v Anglicku.

5

 

 

Playa d'en Bossa: Ibiza, Španielsko

Na prvý pohľad táto pláž nepôsobí nijak výnimočne, avšak je dejiskom tých najlepších a najväčších párty na Ibize. Každý večer sa tak zahalí do milióna svetiel, ktoré sa odrážajú na pokojnej hladine mora.

6

 

 

Durdle Door: Dorset, U.K.

Ďalšia anglická destinácia, ktorá vám ukáže úplne inú stránku tejto krajiny, akú poznáte. Ikonický útes Durdle Door ponúka nádherný výhľad počas dňa, pri východe aj západe slnka. Je to taká nevšedná romantika.

7

 

 

Nissi: Ayia Napa, Cyprus

Pláž, ktorá rozdeľuje more na dve časti a konči na maličkom poloostrove, to je Nissi na Cypre. Kryštálovo čisté more, bohatá fauna a flóra nesmú chýbať.

8 

 

 

Brighton Beach: Brighton, U.K.

Úplne iný typ pláže predstavujú Brighton Beach, ktorá prepája zábavu a relax. Priamo na nej totiž nájdete ruské kolo, z ktorého sa vám naskyne výhľad na celé mesto aj pláž a ďalšie zábavné podniky.

9 

 

 

Positano: Salerno, Taliansko

Amalfské pobrežie túži navštíviť zrejme každý milovník dokonale romantických destinácií. Niet sa čomu čudovať, stačí si pozrieť pláž v meste Positano, ktorá je obklopená útesmi, kosodrevinou a historickou architektúrou.

10

Foto: Getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 18.okt 2018

George Clooney a Natalie Dormer hviezdam...

George Clooney sa vracia na obrazovky ako ambasádor Nespresso. V krátkom filme Výprava si na seba oblečie rytiersku zbroj a svoje služby...


Dizajn | 18.okt 2018

Rodarte oblieka Barbie!

Značka Rodarte má množstvo fanúšikov po celom svete, nájdu sa medzi nimi známe osobnosti ako Natalie Portman či Kirsten Dunst...


Voľný čas | 15.okt 2018

Najpopulárnejšie halloweenske kostýmy ro...

Trendy sa netýkajú iba módy, kozmetiky a životného štýlu, ale aj halloweenskych kostýmov. Vie to aj známy vyhľadávač Google, ktorý uverejnil...


Dizajn | 15.okt 2018

Moncler vydáva knihu prepojenú s virtuál...

Značka Moncler vôbec nekončí s inováciami pri svojom projekte Moncler Genius, práve naopak. Táto kolekcia sa ukázala ako ideálny prvý krok...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...