Či už patríte k dobrodružným cestovateľom, milovníkom umenia a kultúry, alebo jednoducho hľadáte nové destinácie pre svoje cesty, prinášame vám 10 destinácií, ktoré sú ako stvorené na návštevu práve v marci.

Douro, Portugalsko

Oblasť Duoro v Portugalsku má svoju špecifickú mikroklímu, vďaka čomu tu prichádza jar o čosi skôr ako vo zvyšku Európy. V marci tu tak nájdete prírodu v rozpuku a obdivovať môžete aj lokálne vinohrady, kde vás neminú ani ochutnávky vína.

title

 

Tanzánia

Veľa ľudí zabúda na to, že do Tanzánie sa môžete vybrať počas celého roka. V marci navyše ubúda vlhkosť a obdobie dažďov začína až v apríli, čiže si naplno môžete vychutnať divočinu a všetky jej krásy.

2

 

 

Washington D.C., USA

Hlavné mesto USA poskytuje oveľa viac ako len politiku. Nájdete tu prekvitajúcu gastro scénu, no a v marci navyše aj kvitnúce čerešne a zelenajúce sa parky.

3

 

 

Sydney, Austrália

Kultúra, jedlo, nákupy, to všetko nájdete v Sydney. S príchodom jesene u našich protinožcov sa navyše vyhnete extrémne vysokým teplotám, vďaka čomu budete môcť objavovať mesto a jeho skryté zákutia.

4

 

 

New York City, USA

Marec je obdobie, kedy sa mesto zviecha z tuhej zimy a pripravuje sa na horúce leto. Zároveň odychuje od húfov turistov, ktoré sem zablúdili počas vianočnej sezóny a predstavuje tak ideálne okno pre tých, ktorí túžia po nepreplnenom New Yorku.

5

 

 

Rejkjavík, Island

Aj napriek tomu, že už sa blíži jar, na Islande to stále vyzerá ako v zime. Avšak s pribúdajúcimi svetelnými hodinami budete môcť objaviť všetky krásy tohto magického miesta.

6

 

 

Buenos Aires, Argentína

Klesajúce "jesenné" teploty vás prilákajú do farebného Buenos Aires, kde si môžete naplno vychutnať miestnu kuchyu, obajviť lokálne trhy a domácu kultúru.

7

 

 

Playa del Carmen, Mexiko

Ak túžite po Mexiku, začiatok marca je ako stvorený na jeho návštevu. Stihnete to totiž ešte pred americkými jarnými prádzninami, kedy sa to tu zaplaví študentami a rôznorodými žúrmi. Dokonalé pláže tak môžete mať iba pre seba.

8

 

 

Andalúzia, Španielsko

S pribúdajúcimi slnečnými lúčmi už vyzerá aj Andalúzia ako dokonalý city break. Vyberte sa tu ak túžite ochutnať miestne tapas, objaviť históriu, galérie a múzeá, to všetko v ľahkom svetríku a teniskách.

9

 

 

Scottsdale, Arizona

Miesto zabudnuté "niekde na juhu" USA, no pritom poskytuje dokonalú príležitosť na rôznorodé túry s výhľadom na unikátnu prírodu, ako aj rodiacu sa gastro scénu, ktorá spája tradičné južanské gastro s modernou fúziou.

10

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.sep 2018

Najväčšie interiérové trendy podľa Pinte...

Nielen Instagram, ale aj Pinterest ovláda naše životy. Patrí k miestam, kde mnohí z nás hľadajú inšpiráciu v rôznych sférach...


Dizajn | 16.sep 2018

Nahliadnite do najluxusnejších jácht na ...

Nielen móda, umenie či filmy si zaslúžia svoje festivaly, myslia si to aj výrobcovia a milovníci jácht, ktorí sa každý...


Dizajn | 15.sep 2018

Umelec Karim Rashid predstavil v Prahe s...

Mercedes-Benz Prague Fashion Week nie je len o módnych prehliadkach, ale aj o sprievodnom programe, ktorý zaručene zaujme každého milovníka...


Dizajn | 14.sep 2018

Veľtrh interiérového dizajnu prichádza d...

Už čoskoro sa uskutoční dizajnový veľtrh venovaný interiérom. FOR INTERIOR privíta nielen české a slovenské značky, ale aj globálnych predajcov.  

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Kuchárska kniha pre Instagram

Čo pravidelne zaplavuje vaše sociálne siete okrem štýlových outfitov? U nás je to okrem čarovných de...

Najlepšie filmy z módneho prostredia

Pokiaľ už máte zhliadnuté všetky módne dokumenty, je na čase siahnuť po fiktívnych filmoch, ktoré sa...

Najštýlovejšie televízne seriály

Kinematografia, filmová či televízna produkcia musí mať na mysli nielen pútavý dej, ale aj vizuálnu ...