Každý z nás si rád prinesie domov suvenír, či už z letnej dovolenky, alebo z rýchleho víkendového výletu. Väčšinou to sú magnety, hrnčeky či kľúčenky, ktoré nám majú pripomínať krásne chvíle plné dobrodružstiev, zábavy a ničnerobenia. Pokiaľ však na svojich potulkách svetom hľadáte niečo úplne iné a štýlové, prevedieme vás piatimi najlepšími nákupnými ulicami na svete.

 
Paríž: Rue de Grenelle
Nakupovanie v štvrti Saint-Germain-des-Prés je vždy nádherným zážitkom. Krásne historické budovy sa tu stretávajú s autentickými obchodíkmi a štýlovými kaviarničkami. Nájdete tu aj svetoznáme značky ako Ines de la Fressange, Carven, Christian Louboutin, Céline a mnoho ďalších. V záplave bistier tu určite nájdete aj niečo chutné pod zub.

title 

 

 

Miláno: Corso Como
Miláno je preplnené zaujímavými nákupnými uličkami, takže v podstate hocikam zablúdite, sklamaní neostanete. Avšak Corso Como je najznámejšia a najospevovanejšia z nich. Nachádza sa v trendy štvrti Brera, kde nájdete aj najstaršie nákupné centrum na svete s názvom Galleria. Pokiaľ však budete hľadať na správnom mieste, nájdete aj Marni outlet! 10 Corso Como takisto stojí za návštevu, tento koncept store v sebe spája eklektický výber všehochutí a nájsť tu môžete naozaj výnimočné dizajnérske kúsky. Po vyšťavujúcich nákupoch zažeňte hlad v pizzerii Garibalid.

img 4411 

 

Londýn: Bond Street
Najznámejšia nákupná ulica v Londýne vás prekvapí svojou monumentálnosťou. Je však preplnená luxusnými butikmi a nájsť tu môžete značky ako Chanel, Cartier, Rolex, Chopard, DKNY, Dolce & Gabbana, Victoria’s Secret, Moschino, Miu Miu, Burberry a mnoho ďalších. Pokiaľ však hľadáte menej finančne invazívne nakupovanie, zbehnúť môžete na Oxford Street, ktorá je hneď vedľa.

BONDSTREETI GLASS 

 

New York: Mercer Street
Príťažlivá architektúra Mercer Street je veľkým lákadlom pre samotné značky, no je domovom najmä amerických módnych domov. Nájsť tu preto môžete značky ako Marc Jacobs, 3.1 Philip Lim, Rag & Bone či Alexander Wang. Mercer Street je však autentickým obrazom New Yorku a jeho kozmopolizmu, takže vám odporúčame ju navštíviť aj pokiaľ sa nechystáte nakupovať.

 city mercer street soho new york hd wallpaper 12912

 

Osaka: Tachibana-dori
Tachibana-dori, nazývaná aj Oranžová ulica, je plná stoviek trendy butikov a zároveň patrí medzi najviac trendy štvrte v Osake. Nájdete tu úplne všetko čo je práve v móde, ale aj vintage kúsky, nábytok a starožitnosti. Určite navštívte Biotop, kvetinárstvo, butik s oblečením a kaviareň v jednom, a takisto Pesa North, pekáreň spojenú s butikom.

osaka shinshibashi

Foto: cntraveller.com, peckingduck.co, fallingallovertheworld.com

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 17.feb 2020

Louis Vuitton podporuje UNICEF náramkami

Tak, ako minulý rok, aj tento sa módny dom Louis Vuitton spojil s UNICEF, aby pomohol dobrému účelu. Chce to dosiahnuť...


Dizajn | 17.feb 2020

Tvorba Paola Roversiho vo výstave

Do krásneho talianskeho mesta Ravenna prichádza ešte krajšia výstava módne fotografie. Rodné mesto jedného z najikonickejších módnych fotografov súčasnej doby...


Cestovanie | 17.feb 2020

Vieme, kde túto sezónu vykryjete deficit...

Výber miesta na dovolenku a plánovanie cesty je pre mnohých ľudí skvelým testom. Čas sú však peniaze a my sme...


Voľný čas | 14.feb 2020

Romantické tradície zo sveta

Valentín je síce najznámejšou oslavou lásky, ktorá sa odohráva takmer po celom svete, no niektoré krajiny majú svoje romantické zvyklosti...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Z móla na červený koberec

Vidieť jednotlivé dizajny na prehliadkovom móle je úplne iné, ako vidieť ich v skutočnom živote...

Najromantickejšie hotely na svete

Každému občas padne vhod vychutnať si dokonalú romantiku uprostred dokonalej prírody. Či už hľadáte ...

Šperkové trendy na jar

Pomaly, ale isto sa blíži jar, čo znamená, že postupne budeme zahadzovať zimné kúsky a nahradím...