Európa je plná prírodných krás, historických pamiatok a jedinečnej architektúry. Ak k tomu pridáme pestrú kuchyňu a závidenia hodnú kultúra, vznikne nám ideálna dovolenková destinácia. A tých je po Európe naozaj veľké množstvo. V ankete, ktorú každoročne uskutočňuje portál Tripadvisor, si cestovatelia zvolili 10 najobľúbenejších ostrovov.

 

10. Capri, Taliansko
Ostrov Capri je jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových lokalít aj medzi samotnými Talianmi, vďaka nespočetnému množstvu kamenných útesov, jaskýň, priezračnému moru a nádherne farebnej flóre. Okrem toho môžete na ostrove zájsť do autentických rybárskych prístavov Marina Piccola či Marina Grande.

capri

 

 

 

9. Jersey, Veľká Británia
Normanské ostrovy ležia neďaleko Francúzska no patria pod Veľkú Britániu. Ostrov Jersey má rozlohu iba 118 km², kam sa jednoducho zmestili všetky jeho krásy. Nájdete na ňom nekonečné údolia, nádherné prírodné scenérie, historické opevnenia a dramatické útesy. Jersey je dokonalým miestom na únik pred rušným svetom. Je ideálnou voľbou na romantické výlety či krátke víkendové dovolenky.

jersey

 

8. Korzika, Francúzsko
Korzika v sebe spája divokú prírodu s uhladenosťou francúzskeho šarmu. Je plná skalnatých útesov, malebných pláží a azúrovo modrej vody. Ostrov v sebe zachováva rustikálnu tvár časov minulých, aj modernú stránku turistického ruchu. Vyberte sa na Korziku ak hľadáte dobrodružnú dovolenku, kde každý deň zažijete niečo nové.

corsica

 

7. Gran Canaria, Španielsko
Ostrov, ktorý je obľúbený najmä medzi rodinami s deťmi. Dlhé pieskové pláže tak trochu pripomínajú exotickejšie destinácie, zatiaľ čo miestnej kuchyni nebudete môcť dlho odolávať. Gran Canaria ponúka všetko všetko od vodných parkov až po exkluzívne nočné podniky a dokonalý ruch mesta v Las Palmas.

gran canaria

 

6. Rodos, Grécko
Rodos je jedným z najobľúbenejších gréckych ostrovov. Vďačí za to najmä pozostatkom antickej architektúry, ktorá dodáva celému ostrovu tajomnú atmosféru. Malebné dedinky lemujúce poprežie ostrova sa dostávajú do kontrastu s morom a skalnatými útesmi. Takže pokiaľ hľadáte starodávne pamiatky, pláže či skôr nočný život, na Rodose nebudete sklamaní.

rodos

 

5. Tenerife, Španielsko
Tenerife je ďalším z populárnych španielskych ostrovov a to najmä bohatej prírode a jej ponuke. Nájdete tu nádherné prírodné rezervácie s farebnými papagájmi, ale aj perfektné miesta na turistiku či jednoducho pokojné miesta na oddych. No a ako suvenír si určite musíte odniesť typickú kanársku čipku.

tenerife

 

4. Kréta, Grécko
Mytológia a architektúra tohto miesta je legendárna. Aj práve preto tu každoročne zavítajú tisícky turistov. Môžete tu objavovať rôzne zrúcaniny, staroveké stavby a iné pamiatky, ale samozrejme aj krásne pláže či moderné mestečká plné pestrého kultúrneho programu.

kréta

 

3. Madeira, Portugalsko
Portugalské súostrovie Madeira a jeho rovnomenný ostrov Madeira sú aktuálne na vzostupe v popularite. V jeho hlavnom meste Funchal nájdete nádhernp zmes záhrad, náboženských pamiatok a iných historických pamiatok. Pokiaľ sa vyberiete na túru, naskytnú sa vám neskutočné výhľady na divoké more obkolesené skalnatými útesmi.

madeira

 

2. Malorka, Španielsko
Pokiaľ hľadáte rodinnú aktívnu dovolenku, vašou ideálnou voľbou by mala byť Malorka. Nájdete tu kopec atrakcií pre tých najmenších, vrátane vystúpení delfínov a uškatcov, ale aj detskú pláž. Malorka však nie je iba destináciou pre rodiny s deťmi, ale aj pre tých, ktorí hľadajú únik od klasických letovísk.

mallorca

 

1. Santorini, Grécko
Žiaden európsky ostrov sa neteší takej popularite ako práve Santorini. Nádherná tradičná biela architektúra na skalnatých kopcoch sa tu spája s modrým morom, čo vytvára dokonalú ilúziu pokoja, romantiky s miernym nádychom histórie.

santorini

Foto: Condé Nast Traveller

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 17.feb 2020

Louis Vuitton podporuje UNICEF náramkami

Tak, ako minulý rok, aj tento sa módny dom Louis Vuitton spojil s UNICEF, aby pomohol dobrému účelu. Chce to dosiahnuť...


Dizajn | 17.feb 2020

Tvorba Paola Roversiho vo výstave

Do krásneho talianskeho mesta Ravenna prichádza ešte krajšia výstava módne fotografie. Rodné mesto jedného z najikonickejších módnych fotografov súčasnej doby...


Cestovanie | 17.feb 2020

Vieme, kde túto sezónu vykryjete deficit...

Výber miesta na dovolenku a plánovanie cesty je pre mnohých ľudí skvelým testom. Čas sú však peniaze a my sme...


Voľný čas | 14.feb 2020

Romantické tradície zo sveta

Valentín je síce najznámejšou oslavou lásky, ktorá sa odohráva takmer po celom svete, no niektoré krajiny majú svoje romantické zvyklosti...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Z móla na červený koberec

Vidieť jednotlivé dizajny na prehliadkovom móle je úplne iné, ako vidieť ich v skutočnom živote...

Najromantickejšie hotely na svete

Každému občas padne vhod vychutnať si dokonalú romantiku uprostred dokonalej prírody. Či už hľadáte ...

Šperkové trendy na jar

Pomaly, ale isto sa blíži jar, čo znamená, že postupne budeme zahadzovať zimné kúsky a nahradím...