31.12.2012

Ak existuje niečo, čo je na zime zaručene pozitívne, tak je to mrazivo biela rozprávková krajina a dobrá poctivá lyžovačka. Skutočný zážitok a snehové dobrodružstvo ponúka švajčiarsky kantón Bern, v ktorom leží mestečko Gstaad.

Gstaad_01


So svojím impozantným zámockým hotelom a úchvatnou vysokohorskou scenériou už tri roky nesie štafetu najlepšej lyžiarskej destinácie v Európe. Mimochodom, nájdete tu najväčšie lyžiarske stredisko v Alpách – jeho svahy merajú spolu až 220 km, takže pre náruživých lyžiarov je krajina v okolí Gstaadu ozajstným rajom na zemi.

Adrenalínové dobrodružstvo
Omrzelo vás lyžovanie? Zdvihnite si teda hladinu adrenalínu na najvyššie položenej húsenkovej dráhe na svete alebo vzrušujúcim výletom v teplovzdušnom balóne.

Gstaad_02Gstaad_03

Povestné syry
Priateľské posedenie pri syrovom fondue môže vystriedať gastronomická ochutnávka takzvaného Hobelkäse, teda syra, ktorý sa servíruje v delikátnych tenučkých plátkoch. Domáci ho pripravujú ohrievaním mlieka v cínovom kotle, pod ktorým podkurujú výlučne drevom.

Gstaad_04Gstaad_05

Drsná romantika
V kraji Gstaad – Saanenland sa pravidelne konajú preteky psích záprahov. Ak však uprednostňujete tvorivú zábavu, môžete si vyskúšať svoje stavbárske schopnosti vybudovaním vlastného iglu.

Gstaad_06Gstaad_07

Oáza oddychu
Všetkých, ktorí hľadajú oddych od stresu či uvoľnenie po výdatnej lyžovačke, víta originálne spa centrum, ktoré sa rozkladá na 1 800 štvorcových metroch. Kamenný múr s dĺžkou 60 metrov vytvorili zo žuly pochádzajúcej z blízkeho regiónu Blausee.

Gstaad_08Gstaad_09

Gstaad_10Zimné nákupy
Keď náhodou zistíte, že vám v batožine predsa čosi chýba, zamierte na pešiu promenádu do centra mesta. Nájdete tu aj značky ako Louis Vuitton, Prada, Ralph Lauren, Cartier, Chloe, Dior, Dolce & Gabbana, Oscar de la Renta či Marc Jacobs.


pripravila: Anna Salvová
foto: Gstaad Palace, Gstaad Saanenland Tourismus
 

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 30.júl 2020

Jednotka v online vzdelávaní na Slovensk...

Spoločnosť Learn2Code je vzdelávacou inštitúciou, ktorá formou online štúdia ponúka až 140 odborných kurzov na rôzne témy. Na trhu pôsobí...


Cestovanie | 30.júl 2020

24 hodin v Českém Krumlově

Český Krumlov bývá označován jako Praha v kapesním provedení, nebo také město snů a kamenných růží. Toto starobylé město má...


Voľný čas | 29.júl 2020

Nespresso ocenilo filmárov, Češka obsadi...

Každý dobrý čin môže odštartovať špirálu pozitivity, ktorá sa následne stane hybnou silou ku konaniu dobra. Tak znela téma tohtoročnej...


Gastro | 29.júl 2020

Chuť leta na max

M ako milovať, E ako energia, L ako leto, ON ako zapnúť. To presne je melón a jeho nová tvár...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Must-have rúže na leto

Rúže sú skvelou pomôckou aj na tie dni, kedy sa nám nechce líčiť alebo na to jednoducho nemáme čas. ...

Dovolenkové outfity podľa módnych ikon

Kto povedal, že si dovolenkovú atmosféru nemôžeme dopriať aj v prípade, že ostávame cez leto do...

Póry po kontrolou

So stúpajúcimi teplotami v lete sa zvyšuje aj aktivita našej pokožky, konkrétne mazových žliaz...