31.12.2012

Ak existuje niečo, čo je na zime zaručene pozitívne, tak je to mrazivo biela rozprávková krajina a dobrá poctivá lyžovačka. Skutočný zážitok a snehové dobrodružstvo ponúka švajčiarsky kantón Bern, v ktorom leží mestečko Gstaad.

Gstaad_01


So svojím impozantným zámockým hotelom a úchvatnou vysokohorskou scenériou už tri roky nesie štafetu najlepšej lyžiarskej destinácie v Európe. Mimochodom, nájdete tu najväčšie lyžiarske stredisko v Alpách – jeho svahy merajú spolu až 220 km, takže pre náruživých lyžiarov je krajina v okolí Gstaadu ozajstným rajom na zemi.

Adrenalínové dobrodružstvo
Omrzelo vás lyžovanie? Zdvihnite si teda hladinu adrenalínu na najvyššie položenej húsenkovej dráhe na svete alebo vzrušujúcim výletom v teplovzdušnom balóne.

Gstaad_02Gstaad_03

Povestné syry
Priateľské posedenie pri syrovom fondue môže vystriedať gastronomická ochutnávka takzvaného Hobelkäse, teda syra, ktorý sa servíruje v delikátnych tenučkých plátkoch. Domáci ho pripravujú ohrievaním mlieka v cínovom kotle, pod ktorým podkurujú výlučne drevom.

Gstaad_04Gstaad_05

Drsná romantika
V kraji Gstaad – Saanenland sa pravidelne konajú preteky psích záprahov. Ak však uprednostňujete tvorivú zábavu, môžete si vyskúšať svoje stavbárske schopnosti vybudovaním vlastného iglu.

Gstaad_06Gstaad_07

Oáza oddychu
Všetkých, ktorí hľadajú oddych od stresu či uvoľnenie po výdatnej lyžovačke, víta originálne spa centrum, ktoré sa rozkladá na 1 800 štvorcových metroch. Kamenný múr s dĺžkou 60 metrov vytvorili zo žuly pochádzajúcej z blízkeho regiónu Blausee.

Gstaad_08Gstaad_09

Gstaad_10Zimné nákupy
Keď náhodou zistíte, že vám v batožine predsa čosi chýba, zamierte na pešiu promenádu do centra mesta. Nájdete tu aj značky ako Louis Vuitton, Prada, Ralph Lauren, Cartier, Chloe, Dior, Dolce & Gabbana, Oscar de la Renta či Marc Jacobs.


pripravila: Anna Salvová
foto: Gstaad Palace, Gstaad Saanenland Tourismus
 

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 18.jan 2020

Nábytkové trendy na rok 2020

Pokiaľ sa nevyhnete rekonštrukcii či zariaďovaniu v tomto roku, poradíme vám, ktoré trendy by ste nemali prehliadnuť. Mnoho z nich je nadčasových...


Cestovanie | 17.jan 2020

Najkrajšie horské hotely

Nedostatok snehu nás mnohých núti vycestovať do hôr, častokrát za hranice, kde hľadáme aspoň kúsok tej čarovnej rozprávkovej krajiny, o ktorej...


Dizajn | 15.jan 2020

Kúpeľňové trendy na rok 2020

Kúpeľňa je ako také privátne spa. Teda, aspoň by sme sa mali snažiť, aby sme sa v nej tak cítili. Preto...


Voľný čas | 15.jan 2020

Najkrajšie diáre na rok 2020

Aj keď z nového roku ubehli už viac ako dva týždne, neznamená to, že je neskoro na správnu organizáciu. K novému roku...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...