Fľašu VOSS ste už pravdepodobne zahliadli, stal sa z nej doslova lifestylový doplnok. Jej štíhly tvar doplnený charakteristickým nápisom je známy po celom svete, avšak voda vo vnútri je tým najdôležitejším produktom. Bez vody sa žiť jednoducho nedá a okrem toho má vplyv na funkciu našich orgánov, na fyzické a mentálne výkony, a sčasti aj na náš vzhľad. Tak prečo teda telu nedopriať to najlepšie, čo existuje?

 

voss

 

Pokiaľ ste sa už stretli s pojmom artézska voda, viete, že ide o najčistejšiu vodu na Zemi. Je to podzemná voda, ktorá sa hromadí pod povrchom desiatky rokov a je prefiltrovaná cez hrubú vrstvu zeme. Vyviera sama na mieste, ktoré nazývame artézska studňa, čiže nie je potrebné ju ani čerpať. Na svete je množstvo lokalít, kde takáto voda vyviera, no VOSS pochádza zo severného Nórska.

Najväčším benefitom vody z artézskych studní však je jej obsah. Keďže ide o vodu, ktorá častokrát pochádza z hôr, obsahuje vysoký podiel rôznych minerálov. V prípade VOSS majú najvyššie zastúpenie chloridy, sodík a vápnik, ktoré sú nevyhnutné na správnu funkciu organizmu. Okrem toho obsahuje aj dôležitý podiel fluoridov a horčíku.

 

1  4 

 

Vďaka tomu, že sa artézska voda nachádza hlboko po zemou je tiež chránená pred znečistením, takže okrem filtrácie, ktorú jej zem poskytuje, ju aj dokonale konzervuje. Na povrch sa tak dostáva vo svojej najčistejšej podobe.

Samostatnou kategóriou je fľaša, ktorá preslávila túto značku. Veľmi veľa ľudí si ju kupuje práve kvôli nej a jej insta-friendly vzhľadu. VOSS-ka však vôbec nie je len akýsi módny doplnok či trend, ktorý zachvátil sociálne siete, aj keď je pravda, že krásna fľaša je čerešničkou na torte. Nás však zaujala aj z ekologického hľadiska, pretože je zabalená do sklenených fliaš, ktoré sa dajú využiť ešte veľmi veľa krát, či už do nej vlejete obľúbený čaj, ovocnú limonádu, alebo ju použijete ako vázu na kvetiny. Je tiež skvelou voľbou na servírovanie nápojov v prípade, že hostíte rodinný obed či večeru s kamarátmi.

 

3 5

 

Zatiaľ čo mnohí z nás registrujú základnú verziu VOSS minerálky, okrem nej existuje aj niekoľko ochutených variantov. Medzi nimi nájdete napríklad sviežu kombináciu limetka & mäta, netradičnú jahodu & zázvor či malinu & ružu.

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 06.dec 2019

Olympia Le-Tan pripravila kolaboráciu s ...

Dokonalá kolaborácia pre každú knihomoľku! Dizajnérka Olympia Le-Tan pripravila limitovanú kolekciu kabeliek v spolupráci s prestížnym vydavateľstvom Assouline. Inšpirovaná je cestovateľskými knihami...


Dizajn | 06.dec 2019

Stolovanie podľa LoveShackFancy

Newyorská značka LoveShackFancy je synonymom modernej boho romantičky. Známa je najmä svojim zasnívanými šatami, blúzkami a sukňami s tými najjemnejšími kvetinovými motívmi...


Dizajn | 06.dec 2019

V&A otvára výstavu venovanú kabelkám

V najnovšej výstave V&A múzea v Londýne sa budete môcť pokochať kabelkami, puzdrami či dokonca ruksakmi zo 16.storočia, ale aj kabelkami Birkin...


Dizajn | 05.dec 2019

Dizajnový dom pre mladé páry

Každý má svoju vlastnú predstavu o tom, ako by mal vyzerať ideálny dom a aké podmienky by mal spĺňať. Inú preferencie bude...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Christiana Loubo...

Luxusný londýnsky hotel Clardige’s každoročne pripraví vianočný stromček v spolupráci so známym...

Najlepšie beauty adventné kalendáre

Beauty adventné kalendáre sa už etablovali na scéne adventných kalendárov a úplne vážne konkuru...

Vianočné nákupy ekologicky: Ako na to?

Vianočné nákupy sa pomaly rozbiehajú, no predtým ako sa do nich naplno ponoríte aj vy, chceli by sme...