Existuje niekto, kto si v lete nevychutnáva zmrzlinu? Chladivý, sladký dezert, ktorý nás navyše vyslobodí zo zovretia horúčav a dodá nám štipku energie. Je to jednoducho dokonalá bodka na každý letný deň, no dokáže potešiť aj po vizuálnej stránke. Tieto zmrzlinárne na svete to dobre vedia.

NYC: Tipsy Scoop

Newyorská zmrzlináreň Tipsy Scoop nielenže servíruje zmrzlinu unikátnym spôsobom, ich kreácie dokonca obsahujú alkohol. To znamená, že piatkové drinky môžu mať aj takúto podobu.

iceice

 

Los Angeles: Little Damage

Little Damage ide úplne iným smerom ako všetky ostatné zmrzlinárne na svete. Do svojich čiernych kornútikov totiž servíruje pastelové farby, z času na čas doplnené zaujímavou posýpkou.

2

 

 

Vancouver: 720 Sweets

V kanadskom Vancouveri nájdete zmrzlináreň, z ktorej sa dymí vďaka pridanému suchému ľadu. Ak máte náladu na niečo iné, namiesto kornútiku si môžete vypýtať vafličku.

3

 

 

Londýn: Milk Train

Milk Train je veľmi lákavou destináciou v Londýne. Nielenže ich zmrzlináreň vyzerá ako zo sna, zmrzlina sa tu podáva v tých najčarovnejších dizajnoch, pričom často je dopĺňaná cukrovou vatou, ktorá sa postará o wow efekt.

4

 

 

Barcelona: Eyescream and Friends

V Barcelone nájdete zrejme najunikátnejšie servírovanie zmrzliny. Eyescream and Friends vám totiž na špeciálnu tácku naložia zmrzlinu, z ktorej vyčarujú tvár, a pridajú vám aj rôzne toppingy, ktoré môžete použiť na ďalšie zdobenie.

5

 

 

Melbourne: Aqua S

Zmrzlina v Aqua S je unikátna tým, že obsahuje morskú soľ, ale aj kreatívnymi príchuťami ako červená fazuľa či vodný melón + hruška. Nechýba jej ani farebná kreativita a experimentálny prístup, ktorý vrcholí dizajnovým servírovaním.

6

 

 

Soul: Bistopping

V Soule nájdete zmrzlináreň, ktorá sa nesnaží zaujať iba svojimi príchuťami, ale aj vyšperkovanými kornútikmi. Zmrzlinu vám totiž naložia do kornútiky ozdobeného jedlými perličkami, kvietočkami či hviezdami, a ani samotnú zmrzlinu nenechávajú fádnu.

7

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 17.nov 2019

Tapetové trendy do kuchyne

Napadlo by vám umiestniť tapety do kuchyne? Môže to síce znieť zvláštne, no sú ideálnou voľbou napríklad v prípade, že bývate...


Voľný čas | 17.nov 2019

Vianočné nákupy ekologicky: Ako na to?

Vianočné nákupy sa pomaly rozbiehajú, no predtým ako sa do nich naplno ponoríte aj vy, chceli by sme vám poradiť...


IRL | 17.nov 2019

Pavel Kříž: Dnes si už nikto neuvedomuje...

Napriek tomu, že mal doma rozbehnutú sľubnú kariéru, odišiel s „jedným batohom“ do neznáma. Rok pred Nežnou revolúciou, ktorá presne pred...


Dizajn | 14.nov 2019

Naspäť k oldschool drevenými hodinkami

V dnešnej technickej dobe smartfónov a iných vymožeností nie je problém zistiť koľko je hodín a z minulosti známa veta:...

predplatne

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Very Ralph: Životný príbeh módneho velik...

Ralph Lauren je jednou z najväčších a zároveň posledných žijúcich módnych ikon na svete. 80-ročný za...

Ligotavá jeseň v znamení minimalizmu

Jeseň je na jednej strane krásna, farebná a romantická, no niekedy dokáže byť aj poriadne melan...

Jesenné deco trendy

Ak aj vy uvažujete nad jemným upgrade-om vášho interiéru, poradíme vám, aké kúsky si vybrať. Medzi n...