Existuje niekto, kto si v lete nevychutnáva zmrzlinu? Chladivý, sladký dezert, ktorý nás navyše vyslobodí zo zovretia horúčav a dodá nám štipku energie. Je to jednoducho dokonalá bodka na každý letný deň, no dokáže potešiť aj po vizuálnej stránke. Tieto zmrzlinárne na svete to dobre vedia.

NYC: Tipsy Scoop

Newyorská zmrzlináreň Tipsy Scoop nielenže servíruje zmrzlinu unikátnym spôsobom, ich kreácie dokonca obsahujú alkohol. To znamená, že piatkové drinky môžu mať aj takúto podobu.

iceice

 

Los Angeles: Little Damage

Little Damage ide úplne iným smerom ako všetky ostatné zmrzlinárne na svete. Do svojich čiernych kornútikov totiž servíruje pastelové farby, z času na čas doplnené zaujímavou posýpkou.

2

 

 

Vancouver: 720 Sweets

V kanadskom Vancouveri nájdete zmrzlináreň, z ktorej sa dymí vďaka pridanému suchému ľadu. Ak máte náladu na niečo iné, namiesto kornútiku si môžete vypýtať vafličku.

3

 

 

Londýn: Milk Train

Milk Train je veľmi lákavou destináciou v Londýne. Nielenže ich zmrzlináreň vyzerá ako zo sna, zmrzlina sa tu podáva v tých najčarovnejších dizajnoch, pričom často je dopĺňaná cukrovou vatou, ktorá sa postará o wow efekt.

4

 

 

Barcelona: Eyescream and Friends

V Barcelone nájdete zrejme najunikátnejšie servírovanie zmrzliny. Eyescream and Friends vám totiž na špeciálnu tácku naložia zmrzlinu, z ktorej vyčarujú tvár, a pridajú vám aj rôzne toppingy, ktoré môžete použiť na ďalšie zdobenie.

5

 

 

Melbourne: Aqua S

Zmrzlina v Aqua S je unikátna tým, že obsahuje morskú soľ, ale aj kreatívnymi príchuťami ako červená fazuľa či vodný melón + hruška. Nechýba jej ani farebná kreativita a experimentálny prístup, ktorý vrcholí dizajnovým servírovaním.

6

 

 

Soul: Bistopping

V Soule nájdete zmrzlináreň, ktorá sa nesnaží zaujať iba svojimi príchuťami, ale aj vyšperkovanými kornútikmi. Zmrzlinu vám totiž naložia do kornútiky ozdobeného jedlými perličkami, kvietočkami či hviezdami, a ani samotnú zmrzlinu nenechávajú fádnu.

7

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 19.júl 2019

Legendárne hotely po svete

Nie je hotel ako hotel. Je síce pravda, že dnes je na svete množstvo zariadení, ktoré dokážu zaujať tými najrôznejšími...


Dizajn | 19.júl 2019

Šport s nádychom luxusu

Keď chcú módne domy dopriať svojim fanúšikom extra dávku luxusu, dopadnúť to môže aj takto. Vzniknú unikátne športové pomôcky, ktoré...


IRL | 19.júl 2019

Zuzana Kovačič Hanzelová: Komplimenty od...

Patrí medzi najznámejších slovenských novinárov a majú pred ňou rešpekt aj ostrieľaní politici. Zuzana sa však angažuje aj v sociálno-spoločenskej oblasti a je...


Dizajn | 18.júl 2019

Futuristická výstava Pierre Cardin

Na značku Pierre Cardin sa v dobe rýchlej módy a street-wearu akosi zabudlo. Pravdou však je jej bohatá história, ktorej počiatky siahajú...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...