Keď sa povie michelinová reštaurácia, väčšine z nás zrejme ihneď napadne fine dining, dress code a menu z exotických surovín a ceny, pri ktorých dostanete závrat. Nie všetky reštaurácie z tejto kategórie však vyzerajú takto. Predstavujeme vám 8 z nich, ktoré si môže dovoliť navštíviť každý smrteľník, minimálne raz za život.

Carbone, New York City

Taliansko-americká reštaurácia, ktorá prepája to najlepšie z oboch svetov. Z menu si vyberie zaručene každý, či už túžite po cestovinách alebo cheesecaku.

title

 

 

Pollen Street Social, Londýn

Moderné bistro s elegantnou atmosférou. Choďte tu na obedové menu za príjemných 32 libier, čo je na londýnske pomery veľmi priaznivá cena vzhľadom na to, akú dokonalú porciu dostanete.

2

 

 

Jagger, Kodaň

Reštaurácia síce nemá michelinovú hviezdu, no založil ju držiteľ niekoľkých hviezd Rasmus Oubæk. Nájdete tu dokonalé hamburgery, hranolky aj vyprážané kura.

3
 

 

 

Paul Ainsworth at No.6, Padstow

V prímorskom mestečku Padstow v grófstve Cornwall nájdete tento klenot založený na princípoch britskej kuchyne s moderným nádychom. Používajú iba suroviny z lokálnej produkcie.

4

 

 

Tickets Bar, Barcelona

Tapas Bar, ktorý funguje iba počas večerí. Každý tanier tu stojí zhruba 12 eur, čo z tohto miesta robí ideálny podnik na večer v skupine priateľov, s ktorými sa môžete podeliť a vyskúšať množstvo jedál.

8

 

 

Jan, Nice

V tejto reštaurácii vám naservírujú umelecké dielo. 3- chodové menu vás tu bude stáť 55 eur a dva chody 30 eur. Už len kvôli tomu zážitku sa to oplatí. Čo myslíte?

5

 

 

Tim Ho Wan, Hong Kong

Dlho sa o tomto mieste hovorilo ako o najlacnejšej michelinovej reštaurácii. Tento titul síce už nedrží no pokiaľ milujete dim sum, určite tu zavítajte pretože jedlo pre dvoch vás tu výjde do 30 eur.

6

 

 

Liao Fan Hawker Chan, Singapur

Najlacnejšie michelinové jedlo vás bude stáť 2 eurá. Nájdete ho v skromnom stánku v Singapure a pozostáva z ryžových rezancov a kuraťa so sójovou omáčkou.

7

Foto: archív prevádzok, Getty

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 14.feb 2019

Ekologické fľaše z dielne Evian x Virgil...

Značka Evian uvádza svoju úplne prvú fľašu na viacero použití. Bola navrhnutá v spolupráci s populárnym dizajnérom Virgilom Abloh a...


Voľný čas | 14.feb 2019

Výstava Týždeň s Marilyn

Všetci sa zhodneme na tom, že Marilyn Monroe je jednou z najikonickejších herečiek všetkých čias. Jej fotografie sú stále veľmi...


Dizajn | 13.feb 2019

Phillip Lim uvádza kuchársku knihu

Kuchárska kniha a dizajnové dielo v jednom. To je kniha More than our Bellies, ktorú napísal Phillip Lim a o fotografie sa postarala holandská...


Voľný čas | 12.feb 2019

Barbie posúva hranice inkluzivity

Bábiku Barbie milujú deti po celom svete. S modernou dobou však stúpajú aj nároky verejnosti, čo značku Mattel prinútilo vzdať sa...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...