Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Gastro / 8. január 2019

Technológie v kuchyni

Startup Ovie pochádzajúci zChicaga predstavil zaujímavý koncept inteligentných nádob do kuchyne. Ich súčasťou sú personalizovateľné štítky, ktoré vás napríklad upozornia na koniec záruky alebo pomôžu vymyslieť recept.

Technológie v kuchyni

Startup Ovie pochádzajúci z Chicaga predstavil zaujímavý koncept inteligentných nádob do kuchyne. Ich súčasťou sú personalizovateľné štítky, ktoré vás napríklad upozornia na koniec záruky alebo pomôžu vymyslieť recept.

Idea pozostáva z klasických plastových nádob na uskladňovanie potravín, ktorý súčasťou sú aj spomínané inteligentné štítky. Tie pripnete na danú nádobu s tým, že zadáte rôzne špecifiká pre potravinu. Aplikácia, ktorá je s nimi prepojená vás tak následne môže upozorniť, kedy končí záruka, ale dokáže aj z vašich aktuálnych surovín vymyslieť recept. Tieto štítky však môžete použiť na akékoľvek nádoby, ktoré doma už máte.

2

3

4

Ovie však pracuje aj s Alexou, čiže ak nie ste fanúšikom vypisovania údajov, stačí jej to nadiktovať. Produkty sú zatiaľ dostupné len na Kickstarteri, a projekt momentálne potrebuje vyzbierať 35-tisíc eur na jeho realizáciu. Pokiaľ vás však predstava inteligentných nádob v kuchyni láka, objednať si ich môžete už v predpredaji.

5

6

Foto: archív firmy

1556

Súvisiace články