Unikátna kolekcia káv Nespresso s názvom Master Origin, dokázala prepojiť 5 regiónov a 5 nezvyčajných metód spracovania kávy. Výsledkom sú jedinečné chuťové profily.

 

title

 

 

Experti značky Nespresso sa vydali na cestu od Sumatry až po údolia Nikaraguy, aby nám tak mohli priniesť to najlepšie, čo kávové plantáže ponúkajú. V spolupráci s miestnymi farmármi rozvinuli nové arómy a vône. Každá z káv si vyžadovala individuálny prístup. Etiópske zrná boli ručne pretáčané každú hodinu, aby sa dosiahlo rovnomerné sušenie. V Kolumbii boli zrná ponechané na kríkoch o niečo dlhšie ako bežne, aby dosiahla presne ten stupeň zrenia, ako Nespresso vyžadovalo. Káva zo Sumatry je spracovaná tradičnou, mokrou metódou, zatiaľ čo zrná z Nikaraguy boli spracované experimentálnejšou black honey metódou. Káva z Indie je spracovaná najstaršou metódou monzúnovania, ktorá vystavuje zrná vysokej vlhkosti a tým sa v nej vyvíjajú nové, nečakané tóny.

 

indonesia  indonesia1 

Master Origin Indonesia je bohatá a drevitá. Má zamatovú textúru a bohatú arómu.

 

 

 

ethiopia  ethiopia 2 

Master Origin Ethiopia je na druhej strane osviežujúca a ovocná. Spracovaná je suchou metódou, ktorá rozvíja delikátne ovocné chute.

 

 

 

india  india2 

Korenistá a intezívna Master Origin India vyniká svojou intenzitou. Zatiaľ čo ostatné kávy využívajú zrná arabiky, Indiu tvorí robusta.

 

 

 

nicaragua  nicaragua2 

Black Honey metóda bola využitá v Master Origin Nicaragua, vďaka čomu vznikla sladká a vyvážená chuť.

 

 

 

colombia  colombia2 

Master Origin Colombia je ovocná a iskrivá. Stále je pritom jemná, ale jej aróma je plná.


 

Nespresso a fairtrade

Okrem výnimočnej kombinácie regiónu a spracovania, vynikajú Master Origin Indonesia a Colombia ešte jedným parametrom. Obe pochádzajú z Fairtrade trhu. Ide zároveň o prvé fairtrade kávy v ponuke Nespresso.
Prostredníctvom programu AAA Sustainable Quality Nespresso pomáha pestovateľom kávy v podobe rôznych školení a poskytovaním nástrojov na zlepšovanie produktivity a kvality.

Všetky kávy kolekcie Master Origin si môžete vychutnať ako Espresso (40 ml) alebo ako Lungo (110 ml). Kávy je možné zakúpiť v sieti Nespresso Boutiques celosvetovo, prostredníctvom Nespresso zákazníckeho centra alebo online na www.nespresso.com v cene 4,30 € za balenie 10 kapsúl.

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 16.nov 2018

10 najkrajších horských chát na prenájom

Plánujete stráviť v horách predsviatočné alebo sviatočné obdobie? Tieto chaty po celom svete predstavujú dokonalé prepojenie dizajnovej architektúry a prírody. Tye House, Skykomish...


Dizajn | 16.nov 2018

Bývanie v modernom prívese

Dizajnový príves je výtvorom spoločnosti Land Ark, ktorá sa špecializuje na výrobu mobilných domov. Spája v sebe modernú architektúru, prírodné...


Voľný čas | 16.nov 2018

Celebration: Posledné roky tvorby Yves S...

Režisér Olivier Meyrou sa vo svojom dokumente obzerá v čase a ponúka verejnosti unikátny pohľad na posledné roky tvorby ikonického...


Voľný čas | 15.nov 2018

LEGO pre dospelých

LEGO je populárnou značkou najmä medzi deťmi. Nájdu sa však aj dospelí ľudia, ktorí si túto detskú zábavku doprajú po...

tuireisecenter dovolenka 2

banner.300x600 miluska

tuireisecenter dovolenka 2

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...

20 rokov media st banner