pilulka top fashion 2

Unikátna kolekcia káv Nespresso s názvom Master Origin, dokázala prepojiť 5 regiónov a 5 nezvyčajných metód spracovania kávy. Výsledkom sú jedinečné chuťové profily.

 

title

 

 

Experti značky Nespresso sa vydali na cestu od Sumatry až po údolia Nikaraguy, aby nám tak mohli priniesť to najlepšie, čo kávové plantáže ponúkajú. V spolupráci s miestnymi farmármi rozvinuli nové arómy a vône. Každá z káv si vyžadovala individuálny prístup. Etiópske zrná boli ručne pretáčané každú hodinu, aby sa dosiahlo rovnomerné sušenie. V Kolumbii boli zrná ponechané na kríkoch o niečo dlhšie ako bežne, aby dosiahla presne ten stupeň zrenia, ako Nespresso vyžadovalo. Káva zo Sumatry je spracovaná tradičnou, mokrou metódou, zatiaľ čo zrná z Nikaraguy boli spracované experimentálnejšou black honey metódou. Káva z Indie je spracovaná najstaršou metódou monzúnovania, ktorá vystavuje zrná vysokej vlhkosti a tým sa v nej vyvíjajú nové, nečakané tóny.

 

indonesia  indonesia1 

Master Origin Indonesia je bohatá a drevitá. Má zamatovú textúru a bohatú arómu.

 

 

 

ethiopia  ethiopia 2 

Master Origin Ethiopia je na druhej strane osviežujúca a ovocná. Spracovaná je suchou metódou, ktorá rozvíja delikátne ovocné chute.

 

 

 

india  india2 

Korenistá a intezívna Master Origin India vyniká svojou intenzitou. Zatiaľ čo ostatné kávy využívajú zrná arabiky, Indiu tvorí robusta.

 

 

 

nicaragua  nicaragua2 

Black Honey metóda bola využitá v Master Origin Nicaragua, vďaka čomu vznikla sladká a vyvážená chuť.

 

 

 

colombia  colombia2 

Master Origin Colombia je ovocná a iskrivá. Stále je pritom jemná, ale jej aróma je plná.


 

Nespresso a fairtrade

Okrem výnimočnej kombinácie regiónu a spracovania, vynikajú Master Origin Indonesia a Colombia ešte jedným parametrom. Obe pochádzajú z Fairtrade trhu. Ide zároveň o prvé fairtrade kávy v ponuke Nespresso.
Prostredníctvom programu AAA Sustainable Quality Nespresso pomáha pestovateľom kávy v podobe rôznych školení a poskytovaním nástrojov na zlepšovanie produktivity a kvality.

Všetky kávy kolekcie Master Origin si môžete vychutnať ako Espresso (40 ml) alebo ako Lungo (110 ml). Kávy je možné zakúpiť v sieti Nespresso Boutiques celosvetovo, prostredníctvom Nespresso zákazníckeho centra alebo online na www.nespresso.com v cene 4,30 € za balenie 10 kapsúl.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.jan 2019

Zo sveta Zuzany Gregorovej: 5- sekundové...

Neverím v novoročné predsavzatia, preto som si ich nikdy nedávala. Vo väčšine prípadov ide aj tak len o ďalšiu formu prokrastinácie, čiže...


Voľný čas | 16.jan 2019

Nakupovanie budúcnosti

Nákupné správanie sa vďaka technológiám mení a vyvíja. Čoraz viac ľudí nakupuje online, v pohodlí domova a nákupné centrá či...


Dizajn | 15.jan 2019

Kúpeľňové trendy na rok 2019

Miesto, oddychu, osobnej aj psycho hygieny. To je kúpeľňa, pre mnohých najobľúbenejšie miesto doma. Akým trendom podľahne táto miestnosť v roku...


Voľný čas | 15.jan 2019

Aplikácie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť va...

Začiatky nového roka (ale aj mesiaca, týždňa či dňa) častokrát spájame s rôznymi výzvami, či už z pracovného alebo osobného...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...