Najznámejší taliansky šéfkuchár Massimo Bottura a ikonický módny dom Gucci spojili svoje sily, aby tak vytvorili ďalší unikátny projekt, ktorý presahuje hranice módy. Fúzia dizajnu, unikátnosti a inovatívnosti hrajú hlavnú úlohu pri práci oboch zúčastnených strán aj v Gucci Osteria da Massimo Bottura. Nahliadnite do tohto unikátneho konceptu s nami.

 

title

 

 

Kreatívny riaditeľ značky Gucci Alessandro Michelle pripravuje dostatok vizionárskych a unikátnych projektov, ktorými sa dnes značka Gucci môže pýšiť. Prvým takýmto významným projektom sa stala Gucci Garden, neskôr sa pridalo Gucci ArtLab a teraz prichádza na rad Gucci Osteria, ktorá prepája gastronómiu a módu.

Šéfkuchár, ktorého preslávila najmä michelinová reštaurácia v Modene- Osteria Francescana tak prináša svoje kulinárse umenie aj do Florencie, kde je Gucci Osteria súčasťou už spomínanej Gucci Garden. Celý projekt vznikol v hlave Alessandra Michelle, no realizácia nastala vďaka CEO značky, Marcovi Bizzarimu, ktorý je dlhoročným kamarátom šéfkuchára. Spoločne chceli vytvoriť pravú "osteriu," reštauráciu pre bežné, každodenné stravovanie, ktoré ocenia nielen lokálni, ale aj cestovatelia.

 

1

 

Práve cestovanie slúžilo ako inšpirácia pre tvorbu menu, v ktorom sa tak nájdu ázijské, juhomarické, severoamerické, ako aj európske elementy. Zatiaľ čo Massimo Bottura vytváral menu, Gucci sa postaralo o dizajn podniku, dizajnér Richard Ginori vytvoril Richard Ginori. Interiér sa nesie v príjemných tónoch smaragdovej a zelenej, ktorá v spojení s drevom pôsobí harmonicky. Efektné detaily však pripomínajú exkluzívnu stránku miesta.

Florencia tak získala ďalšie zaujímavé miesto, ktoré si môžu cestovatelia pridať na bucket list. Čo však samotný šéfkuchár odporúča určite vyskúšať? "Caesar šalát, Bonito Tostada, Emilia Burger, cestoviny na štýl Bouillabaisse alebo Taka Bun."

Foto: archív značky, podniku

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 17.aug 2018

Prírodné úkazy, ktoré pomaly miznú

Aký lepší dôvod na cestovanie existuje, než to, že o pár rokov niektoré prírodné úkazy, miesta a mestá úplne zmiznú...


Cestovanie | 16.aug 2018

Kde dovolenkujú módne bloggerky?

Kto iný vám poradí lepšie pri výbere štýlovej dovolenkovej destinácie, ako módne bloggerky? Pozreli sme sa kde dovolenkovali ikony ako...


Voľný čas | 16.aug 2018

Najlepšie miesta na život

Každý z nás má svoje vysnívaný mesto alebo miesto, kde by chcel žiť. Zatiaľ nás individuálne ovplyvňujú rôzne subjektívne faktory...


Cestovanie | 15.aug 2018

Najkrajšie turistické trate na svete

Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...

20 rokov media st banner