Pravdepodobne ho má každý doma, no takmer nikto netuší aká sila sa v ňom skrýva. Nenápadné korenie, ktoré používali už naše straé mamy je predsa len viac, ako dochucovadlo.

 

titoe

 

 

1. Energia

Obsahuje obrovské množstvo vitamínov- B6, B3, minerálov ako horčík, vďaka čomu poskytuje ideálny energy boost.

 

2. Chudnutie

Niekoľko štúdii dokázalo, že rasca môže byť nápomocná pri redukovaní obezity, aj miernej nadváhy. Najlepšie výsledky sa dostavili pri konzumácii aspoň 3g denne.

 

3. Stres

Vďaka svojim antioxidačným účinkom dokáže redukovať napätie a stres, na jednej strane dodáva energiu, na druhej upokojuje, dokáže pomôcť aj pri insomnii.

 

4. Mozog

Vysoký obsah železa v rasci dokáže priaznivo pôsobiť na funkcie mozgu a vylepšovať kogintívne funkcie, čo dokázalo aj niekľoko štúdii.

 

5. Trávenie

Látky ako tymol a magnézium sa postarajú a zdravú funkciu tráviacich orgánov, dokážu redukovať bolesť, ktorá niekedy prevádza tieto procesy.

 

6. Detox

Rascu ocení každý, ktor práve prechádza detoxom, pomôže totiž prečitiť pečeň a je jednoduché ho zapracovať aj do smoothies či polievok. Navyše vám poskytne dostatok vitamínu A a C. 

 

7. Pleť

Ďalšia dôležitá zložka rasce- vitamín E, je nyvhnutný pri udržiavaní zdravej pokožky. Vďaka svojim antibakteriálnym a antioxidačným vlastnostiam bude vaša pleť mladistvá a žiarivá.

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 16.aug 2018

Najlepšie miesta na život

Každý z nás má svoje vysnívaný mesto alebo miesto, kde by chcel žiť. Zatiaľ nás individuálne ovplyvňujú rôzne subjektívne faktory...


Cestovanie | 15.aug 2018

Najkrajšie turistické trate na svete

Pokiaľ dovolenka pri mori nie je nič pre vás, alebo jednoducho chcete objavovať aj iné stránky našej prírody, vyberte sa...


Voľný čas | 15.aug 2018

8 tipov, ako žiť ekologickejšie

Rozhodli ste sa, že budete žiť ekologickejšie no neviete, kde začať? Pomocou našich tipov to zvládnete jednoducho a rýchlo.  


Dizajn | 14.aug 2018

Historická budova dostala moderného duch...

Častokrát sa stáva, že chátrajúce, historické budovy dostávajú nový život vďaka kreatívnym rekonštrukciám a renováciám. Toto platí aj v prípade...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...

20 rokov media st banner