Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Gastro / 24. august 2011

Paríž – L’Arc Paris

Bary a reštaurácie nie sú len miestami, kde sa dobre najete, či kde dostane výborný drink. Tú správnu atmosféru dotvára aj vycibrený vkus pre dizajn.Reštaurácia, bar a nočný klub L’Arc Paris sa stali symbolom nočného života v Paríži.

Paríž – L’Arc Paris

Bary a reštaurácie nie sú len miestami, kde sa dobre najete, či kde dostane výborný drink. Tú správnu atmosféru dotvára aj vycibrený vkus pre dizajn.
l_arc_hl
Reštaurácia, bar a nočný klub L’Arc Paris sa stali symbolom nočného života v Paríži. Nachádzajú sa  len cez ulicu od pamiatky Arc De Triomph, ktorá je u nás známa ako Víťazný oblúk. Podľa neho dostal podnika aj svoj názov. V miestnej reštaurácii si môžete pochutnať na francúzskych kulinárskych špecialitách sezónneho menu od šéfkuchára Antony Germaniho. Neskoré nočné hodiny sú ako stvorené na návštevu nočného klubu, ktorý charakterizujú neóny, kožený nábytok a drahé koktaily. Jeho steny zdobia umelecké portréty známych amerických hip-hoperov z 90. rokov.


Dizajn podniku L’Arc Paris má na svedomí architektonické a interiérové štúdio Prospect Design, ktoré sa špecializuje na zariaďovanie nočných barov a reštaurácií. Interiér stojí na dvoch protichodných náladách – na extravagantnej a rafinovej reštaurácii hore a na honosnom, čiernom a neónmi vysvietenom bare dole. Steny reštaurácie zdobia tapety s metalickým odleskom, na strope zasa zaujme olejomaľba a tucet priehľadných lámp Vernera Pantona zo 60. rokov. Bar je rovnako miestom, kde sa budete cítiť útulne. Charakterizujú ho veľké zrkadlá, alabastrový bar bronzovej farby, drevené police, kávové stolíky, či taburety potiahnuté kravskou kožou. O jeho prestíži svedčí, že v ňom svoje narodeniny oslavoval dokonca tenista Rafael Nadal.

    6767

    Súvisiace články