Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 2. august 2022

Aké plavky nosia módne ikony?

Letná uniforma v podaní módnych ikon.

Aké plavky nosia módne ikony?

História plaviek siaha už do čias starovekého Grécka a Ríma, kedy sa ženy kúpali v minimalistických topoch v štýle bandeau. V 17.storočí pozostával kúpací odev z voľnej blúzky a dlhých nohavíc, ktoré dostali pomenovanie bloomers. Prelomom v plavkovom odvetví sa stal začiatok 20. storočia, kedy sa do povedomia dostali športové jednodielne plavky a začiatkom 40. rokov sa na scéne objavujú prvé modely, ktoré sú predchodcami dvojdielnych kúskov. Práve táto dekáda priniesla známe bikiny navrhnuté Louisom Réardom.

V súčasnosti sú plavky považované za must-have našej letnej výbavy a počas horúcich dní sa stávajú akousi uniformou a zároveň módnym doplnkom. Materiál, štýl, odtieň či dizajn- to všetko sú dôležité atribúty pri výbere toho správneho kúsku. A keďže módnej inšpirácie nie je nikdy dosť, rozhodli sme sa preskúmať oceán instagramu a vyloviť skutočné perly. Nemusíte cestovať ďaleko, aby ste našli naozajstné ikony.

Modern aesthetic

Súčasná vízia romantizmu v móde. Tak sa definuje tvorba poľskej dizajnérky Magdy Butrym, ktorá spája minulosť s budúcnosťou a vytvára vlastný pohľad na ženskosť. Jej kolekcia plaviek dodáva ženám jedinečnú identitu. Čierne trojuholníkové bikiny s dlhými šnúrkami na viazanie a charakteristickým kvetinovým detailom vlastní aj modelka Viki Ortner.

@vikiortner
@vikiortner
Bikiny top Magda Butrym
Bikiny top Magda Butrym

Clean lines

Dokonalý strih, kvalitný materiál a farba čistoty. Odtiene bielej, krémovej a slonovinovej sú ideálnou kombináciou k opálenej pokožke. Kontrast svetlých a tmavých odtieňov lahodí oku, čoho dôkazom je aj fotografka Maria Alkhimova. Tá si na svoj trip na Bali pribalila bikiny obľúbenej značky Oysho.

@alkhimovamari
@alkhimovamari
Bikiny top OYSHO
Bikiny top OYSHO

Retro vibes

Kolekcia módneho domu Chanel pre sezónu SS22 vniesla na scénu poriadny retro nádych a svet módy neskrýva nadšenie. Jednodielne biele plavky s čiernym lemovaním a minimalistickým logom si získali aj módnu ikonu Madinu, ktorá v nich predviedla nielen skvelý štýl, ale aj top postavu.

@madinauysal
@madinauysal
Swimsuit Chanel SS22
Swimsuit Chanel SS22

Fresh icon

Inšpirované minimálnou estetikou 80.rokov a prispôsobené modernej dobe. Zoznámte sa s austrálskou značkou plaviek Bamba, navrhnutou malým tímom kreatívcov. Bamba swimwear sa zameriava na žiarivé, výrazné farby a drzé strihy, ktoré oslavujú ženské telo vo všetkých podobách. A kto vie nosiť túto mladú značku s hippie nádychom lepšie, než slovenská modelka Erika Palkovičová?

@erikapalko
@erikapalko
Bikiny Bamba swimwear
Bikiny Bamba swimwear

Blue Lagoon

Limitovaná kolekcia plaviek lokálnej českej značky So.Close.Studio sa skladá so setov Mix Emotions a Blue Lagoon. Je to prvý produkt zo saténu a velúru, ktorého koncepcia sa líši od ich predošlých kolekcií. Klasické strihy a žiarivé farby sa transformujú do neobvyklých foriem a tvarov. Plavky inšpirované dlhými letnými západmi slnka pri oceáne nosí aj Maria Dušička.

@maria.dusicka
@maria.dusicka
Bikiny So Close Studio
Bikiny So Close Studio

Ultra Marine

Najnovšie trendy z oblasti plaviek predstavuje letná kolekcia značky Oysho, ktorú si obľúbili aj naše módne ikony. Medzi nimi aj ambasádorka magazínu Top Fashion, Zuzana Stráská. Ak sa chcete inšpirovať jej osobným štýlom, siahnite po pruhovaných trojuholníkových bikinách so 100% bavlny. Pletenina v kombinácii s potlačou prúžkov je veľmi trendy voľbou na dni pri bazéne, na pláži, či plavbu loďou.

@zuzanastraska
@zuzanastraska
Bikinový top z pruhovaného úpletu OYSHO
Bikinový top z pruhovaného úpletu OYSHO

Beverly Hills

Tak znie názov modelu novej kolekcie plaviek značky Calzedonia. Spoločnosť v poslednej dobe čoraz viac napreduje a okrem iného sa vydáva aj eco smerom, čo ocenili aj módne influencerky. Kvalitné a cenovo dostupné kúsky má v šatníku aj Naty Kerny, ktorá siahla po froté bikinách v ľadovo modrom odtieni. Mäkké, pohodlné a rýchloschnúce froté je vyrobené z ekologického vlákna získaného z recyklovaných surovín, so zníženým dopadom na životné prostredie.

@natykerny
@natykerny
Vrchný diel bikín Calzedonia
Vrchný diel bikín Calzedonia

Timeless charm

Life kolekcia značky Oysho sa venuje aj téme životného prostredia. Plavky su vyrobené z vlákna vytvoreného použitím odpadového produktu regenerovaného z iných polyamidových produktov. Premenou tohto odpadu na nový zdroj sa tak znižuje produkcia pôvodných surovín, spotreba vody, energie a prírodných zdrojov. Plavky z recyklovaného polyamidu nosí aj modelka Barbora Brušková, ktorá stavila na elegantnú čiernu farbu a ženský strih bikín s vysokým pásom.

@barborabruskova
@barborabruskova
Bandeau bikínový top OYSHO
Bandeau bikínový top OYSHO
    859

    Súvisiace články