Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 1. júl 2024 / PR

Letná kolekcia návrhára Pavla Dendisa prináša svieže farby

Reinterpretácia štýlu rokov 2000, nová farebná paleta, abstraktné vzory kvetov a nestarnúci oversized štýl. Tak by sa dala opísať nová kolekcia Dendis Capsule x Priveé Summer 24, ktorú navrhol slovenský módny dizajnér Pavol Dendis.

Letná kolekcia návrhára Pavla Dendisa prináša svieže farby

Kapsulová kolekcia pre aktuálnu letnú sezónu obsahuje šaty, košele a oversized saká. Upúšťa od tradičnej čiernej farby návrhára Dendisa a prináša nečakane osviežujúce odtiene fialovej. Fotenie lookbooku priebiehalo v priestoroch výstavy Mantra (PRADIAREŇ 1900) pred objektívom fotografa Adama Taranu. Prečítajte si viac o novej kolekcii v rozhovore pre Top Fashion.

Aktuálne si uviedol svoju novú kolekciu Capsule´24 v spolupráci s Privée Lounge. Ako by si ju charakterizoval?

Kapsulová kolekcia je výberom modelov na aktuálnu letnú sezónu. Vybral som si produkty, ktoré majú odo mňa zákazníčky najradšej, ako sú oversize saká, šaty a košele. Chcel som vytvoriť medzisezónnu kolekciu, ktorá bude možno trochu iná, nositeľnejšia a menej avantgardná, ako bývajú moje hlavné sezónne kolekcie.

Inšpiráciu si čerpal z reinterpretácie štýlu rokov 2000. Čo ťa k tomu viedlo a ako sa to odrazilo na jednotlivých kúskoch najnovšej kolekcie?

V podstate mi to najviac evokoval pokrčený efekt na látke, sýta fialová farba a tiež vzor kvetov, ktorý môže byť pre niekoho estetický a pre niekoho gýčový. Na mňa pôsobí nerozhodne, v podstate neviem presne určiť, kam by som ho zaradil. Rovnako sa to odrazilo aj v stylingu - sukňa na nohaviciach, bubble strih sukní a šiat.

S novou letnou kolekciou prichádza aj nová paleta farieb, ktoré si pri tvorbe použil. Ktoré odtiene dominujú v Capsule´24?

Dominantných farieb je viacero a zároveň žiadna, napríklad fialová vo výraznom aj mierne tlmenejšom odtieni, off white, odtiene šedej - čiže chladnejšia paleta. Trochu som upustil od čiernej, ktorá sa ale výrazne vráti v jesennej kolekcii. Medzisezónne kolekcie beriem vždy ako vybočenie z vlastného komfortu a tak trochu experiment fungovania smerom k zákazníčkam.

V kolekcii nájdeme abstraktné vzory kvetov, káro a materiály v symbolike pokrčeného papiera. Ktoré kúsky patria ku kľúčovým?

Prekvapením asi nebude, že poviem krátke saká a kabáty. Zvolil som odľahčený prístup ku klasickému tailoringu, no zachoval som maskulinitu a oversize strih. Pokrčený efekt dodáva odevom viac grunge charakter, ale zároveň nepôsobí dirty.

Ako by si definoval pojem „Office Chic“ a pre koho je kolekcia určená?

Je to podľa mňa kreatívny prístup ku klasickému kancelárskemu oblečeniu, trochu hravejší a uvoľnenejší. V podstate si predstavujem ženu, ktorá môže byť vo výkonnej funkcii za kancelárskym stolom a práve odev jej pomáha pôsobiť ambiciózne, profesionálne ale nie nudne a úradnícky. Asi každá žena si v kolekcii vie nájsť aj ženskejšie či unisexovejšie modely, záleží kam sa vyberie a ako sa cíti.

Foto : Adam Tarana
Make up : Jana Olšinská
Modelka : Karolína / Heriett Models
Asistentka : Lucia Villárová
    649

    Súvisiace články