Ofiny sú momentálne opäť na vzostupe, čo môžeme vidieť na mnohých svetových influencerkách či celebritách, ktoré skúšajú nové strihy. Pokiaľ zvažujete malú alebo väčšiu zmenu aj vy, pomôžeme vám vybrať si ten správny štýl ofiny podľa typu tváre.

Závesy

Ideálny typ ofiny pokiaľ si nie ste isté, či do toho chcete ísť naplno. Hodí sa zrejme každému typu tváre, no nakjrajšie vynikne najmä s menším čelom. Krásne dokáže orámovať tvár a pridať jej definíciu. Perfektná voľba pre “začiatočníčky” alebo ako odrazový mostík ku väčším zmenám. Pokiaľ sa vám nebude výsledok páčiť, jednoducho ju zopnete alebo začešete a navyše aj rýchlo dorastie.

Ideálna pre: menšie čelo

ofina pre každý typ tváre vlasy účes inšpirácia@alicecatherine 

 

 

French Style

Momentálne veľmi obľúbená voľba, ktorá pôsobí mimoriadne chic a ležérne francúzsky. Nosiť sa dá s dlhými aj krátkymi vlasmi, čo je jej veľkou výhodou. Skvelo vynikne na vyššom čele, avšak hodiť sa bude každému, kto si želá zvýrazniť svoje črty a upriamiť pozornosť na oči, nos a pery, keďže ofina doslova púta pohľad na túto časť tváre.

Ideálna pre: vyššie čelo

bescene@bescene 

 

 

Hlboká

Ofina začínajúca vyššie na hlave dodá každej tvári viac objemu a mäkkosti. Vďaka svojej dĺžke taktiež upúta pozornosť na oči. Objem, ktorý vytvára opticky balansuje proporcie tváre, takže vyzerá viac súmerne a plnšie. Mladistvý štýl ofiny, ktorý okamžite uberie pár rokov a preto je ideálna pre akúkoľvek vekovú kategóriu.

Ideálna pre: oválnu tvár

juliastegner@juliastegner 

 

 

60’s

Táto ofina inšpirovaná štýlom 60.rokov je v tomto období takisto čoraz populárnejšia. Vďaka strategickému vrstveniu vytvára krásny objem a definuje tvár. Je ideálna pre hranatý typ tváre, ktorému dodáva na jemnosti a mäkkosti, opticky ju zjemňuje. Krásne vyzerá vo vlasoch upravených do jemných vĺn, no vynikne aj na rovných vlasoch.

Ideálna pre: hranatú tvár

matildadjerf@matildadjerf 

 

 

Plná klasika

Najčastejší, klasický typ ofiny, ktorý najkrajšie vynikne na oválnej tvári alebo na vyššom čele. Keďže takáto ofina je pomerne dlhá, potrebuje dosť priestoru na to, aby vyzerala čo najlepšie. Avšak pri správnom stylingu ju využijú aj ostatné typy tváre. Vyzerá elegantne za každých okolností.

Ideálna pre: vyššie čelo, oválnu tvár

taylorlashae@taylorlashae 

 

 

Skrátená

Tento odvážny typ ofiny síce môžeme vidieť na experimentátorkách, no stáva sa to veľmi zriedka. Predsa len ide o netypický štýl, ktorý sa nehodí každému typu tváre a osobnosti. Ak sa však takýchto experimentov nebojíte, vyskúšajte ju pretože je skutočne výnimočná. Mikro ofina najkrajšie vynikne na vyššom čele a hodí sa aj okrúhlym tváram, ktoré opticky predĺži a zúži. Dajte si však pozor na upravené obočie, na ktoré táto ofina púta pozornosť.

Ideálna pre: vyššie čelo, okrúhlu tvár

kimcamjones@kimcamjones

 

Foto: Instagram

 

Najnovšie zo sekcie krásaLíčenie | 18.máj 2021

Ako zakryť rôzne typy nedokonalostí?

Škvrny, akné, kruhy pod očami, všetko toto patrí k bežnej pleti. Nikto z nás nie je dokonalý a občasným alebo...


Líčenie | 18.máj 2021

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sme ich takisto...


Vlasy | 18.máj 2021

Účesová inšpirácia z Instagramu

Upravené vlasy nám dajú úplne nový look, určite sa na tom všetci zhodneme. Ku kaderníkom však nemôžeme chodiť každý druhý...


Vlasy | 17.máj 2021

Vlasové trendy na nasledujúcu sezónu

Po uvoľnení opatrení smerovali prvé kroky (aspoň pomyselné) mnohých z nás do beauty salónov a kaderníctiev. Tie z nás, ktoré...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...