Každá z nás má občas bad hair day, kedy si nedokážeme s našimi vlasmi poradiť. V tejto situácii je najlepšie zmieriť sa so zhoršenými podmienkami a prispôsobiť tomu aj svoj vlasy. Tieto účesy sú rýchle, jednoduché a využiteľné aj vtedy, keď s nami naše vlasy nespolupracujú.

 

Štýlovo strapatá

Podobný účes môžete bežne zahliadnuť v uliciach Paríža, nielen počas bad hair dni. Pôsobí ležérne a štýlovo. Stačí vlasy jemne nastrapatiť alebo natupírovať, povytiahnuť pár pramienkov pri tvári a zvyšok vlasov zopnúť do strapatého drdolu alebo konského chvosta.

jednoduché účesy mastné vlasy jarné@sabinasocol

 

 

90's vibe

Ak máte radi štýl 90.rokov, vyskúšajte tento jednoduchý účes. V podstate ide o o dva copíky vytvorené z vrchnej časti vlasov nad oboma ušami. Stiahnite gumičkou alebo zaujímavými štipcami a účes je na svete.

amandaleehair @amandaleehair

 

 

Zapletená

Praktický účes, ktorý sa hodí každému, pôsobí dievčensky a hravo. Na dni, kedy to s vlasmi nemáme jednoduché je ako stvorený pretože zamaskuje najrôznejšie nedostatky od straty objemu až po neskrotnosť prameňov.

negin mirsalehi@negin_mirsalehi

 

 

Wet look

Keď si nestihneme alebo zabudneme umyť vlasy, nasledujúci deň je ako stvorený na trendy wet look. Vytvorte z vlasov uhladený drdol alebo konský chvost a zafixujte lakom. Vlasy budú pôsobiť lesklo a zdravo a doplniť ich tiež môžete rôznymi sponkami.

sophfloyd@sophfloyd

 

 

So šatkou

Keď je to s vlasmi veľmi zlé, zachráni nás aj šatka! Stačí si vybrať svoju obľúbenú a uviazať ju do vlasov ako čelenku. Na zvyšok vlasov aplikujte suchý šampón, jemne nastrapaťte a môžete vyraziť. Takýto účes je veľmi chic a elegantný.

vitaliia@vitaliia

 

 

Sleek

Pomôcť si môžete aj s klasickým konským chvostom. Stačí ho pevne stiahnuť, aby ste vytvorili elegantne a uhladene pôsobiaci účes. Pohrať sa môžete aj s mini vrkôčikmi, ktorými účes môžete ozvláštniť. Alternatívne vám tiež pomôžu aj zaujímavé sponky.

justinemarjan@justinemarjan

 

 

Retro výčes

Ďalší retro účes, ktorý sa vám počas bad hair days zíde je tento jednoduchý výčes. Stačí stiahnuť vrchnú časť vlasov do “fontánky” a zvyšok vlasov nechať voľne splývať. Tento účes sa dá vytvoriť z rôznych dĺžok a navyše je veľmi praktický.

chloemorello@chloemorello

 

 

So štipcom

Aby tej retro inšpirácie nebolo málo, zabudnúť nemôžeme ani na štipce, ktoré sú už dlhšiu dobu mimoriadne obľúbeným vlasovým doplnkom. Jednoducho stačí pomoco neho vytvoriť strapatý drdol alebo len vytiahnuť konský chvost. Pramienky jemne povyťahujte, aby ste dosiahli messy look.

chloehayward @chloehayward_

 

Foto: Instagram

 

Najnovšie zo sekcie krásaLíčenie | 18.máj 2021

Ako zakryť rôzne typy nedokonalostí?

Škvrny, akné, kruhy pod očami, všetko toto patrí k bežnej pleti. Nikto z nás nie je dokonalý a občasným alebo...


Líčenie | 18.máj 2021

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sme ich takisto...


Vlasy | 18.máj 2021

Účesová inšpirácia z Instagramu

Upravené vlasy nám dajú úplne nový look, určite sa na tom všetci zhodneme. Ku kaderníkom však nemôžeme chodiť každý druhý...


Vlasy | 17.máj 2021

Vlasové trendy na nasledujúcu sezónu

Po uvoľnení opatrení smerovali prvé kroky (aspoň pomyselné) mnohých z nás do beauty salónov a kaderníctiev. Tie z nás, ktoré...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...