Aj keď mnohí trávime 90% nášho času v tomto období doma, neznamená na, že máme aj viac času na to, aby sme sa venovali aktivitám, ktoré nás nebavia. Do tejto kategórie napríklad patrí aj umývanie vlasov. U nás v redakcii to je napríklad úplne naopak, ešte viac sa nám do toho nechce. Avšak vlasy môžete vytrénovať na to, aby sa mastili menej a teda ich nemusíte umývať tak často.

 

mastné vlasy

 

 

Umývanie bez sulfátov

Väčšina šampónov obsahuje sulfáty. Tie zabezpečujú ten čistý pocit vo vlasoch, ktorý máme radi, avšak niekedy môžu spôsobovať nadmernú produkciu mazu. Ak chcete zredukovať mastnotu vlasov, vyskúšajte to so šampónom bez obsahu sulfátov.

 

Suchý šampón ako spojenec

Ak si neviete predstaviť deň bez umytia vlasov, alebo sa jednoducho vaše vlasy mastia, pomôžte si suchým šampónom. Táto stratégia vám pomôže okamžite sa zbaviť nadbytočnej mastnoty, no zároveň má silu predlžovať efekt fúkanej.

 

Vypnuté vlasy

Vlasy zopnuté do konského chvostu alebo do pevného drdolu majú hneď niekoľko výhod. V takomto účese sa zároveň menej potíte, čiže aj vlasy sú menej náchylné na mastenie. Na druhej strane sú skvelou voľbou v prípade, že sa vám vlasy zdajú mastné. Stačí ich zopnúť do strapatého drdolu, v ktorom mastnota zanikne.

 

Jablčný ocot na pomoc

Keď už je to s vašimi vlasmi fakt zlé, využite ťahák. Je ním jablčný ocot, ktorý môžete primiešať do teplej vody a umyť si ním vlasy. Ocot pomáha vybalansovať prirodzené pH vlaso a vlasovej pokožky, no zároveň efektívne odstráni mastnotu. Použiť sa dá aj na farbené vlasy a niekedy stačí aplikovať ho iba na korienky, jemne premasírovať a opláchnuť. Vlasy po ňom budú navyše žiariť.

 

Limitujte používanie vlasových produktov

Ako dlho môžete vynechať umývanie vlasov závisí na type vašich vlasov, textúre, hustote, dĺžke aj na produkcii mazových žliaz. Aby ste vlasy zbytočne nezaťažovali zbytočnými vrstvami, skúste minimalizovať používanie vlasových produktov. Jediné, čo v tomto prípade máte povolené, sú špeciálne prípravky na vyzdvihnutie vlasov od korienkov. Tie ich nezaťažujú.

 

 

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 02.júl 2020

Summer Body: Najlepšie aplikácie na cvič...

Bez ohľadu na to, či sa chystáte na dovolenku alebo ju tento rok vynecháte, leto je predsa len tu. To...


Líčenie | 02.júl 2020

Letná manikúra pre minimalistky

Manikúrové trendy sú dnes bohaté a pestré. Na svoje si prídu milovníčky výrazných farieb, unikátnych vzorov, ale aj tie z nás, ktoré...


Líčenie | 02.júl 2020

Líčenie, ktoré sa v lete neroztopí

Určite ste si všimli, že niektoré produkty, ktoré využívate v zime, vaša pleť v lete nepotrebuje, a naopak produkty, ktoré ste do leta...


AM-PM Beauty s TTapple

Terezu Haščákovú zrejme väčšina z vás pozná pod prezývkou TTapple, pod ktorou ovládla Instagram. Nás uchvátil jej ležérny štýl so...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Crop top na elegantný spôsob

Skrátené topy sú skvelou voľbou do letných outfitov. Ukážu kúsok kože, poskytnú voľnosť aj komfort a...

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...