Či už to sú modelky ako Bella Hadid a Elsa Hosk, alebo celebrity na čele s Kardashiankami, či dokonca influencerky ako Brittany Xavier a Leonie Hanne, známe osobnosti si jednoducho obľúbili dramatické účesy z minulosti. Ktoré to sú?

S čelenkou

60.roky pretvorené na štýl 90.rokov v modernom svete. Takto opísala svoju kreáciu hair-stylistka Justine Marjan. Kombinuje extra vysoký konský chvost s elastickou čelenkou. Pohodlný, praktický a maximálne štýlový účes, čo myslíte?

retrohair@justinemarjan

 

Polovičný konský chvost

Donedávna sa nosili najmä polovičné drdoly, no teraz sa vraciame k polovičným copom. Ich základom sú však hladučké, no pritom objemné vlasy s koncami vytočenými do vonkajšej strany. Elegancia na retro spôsob.

2@chrisappleton1

 

 

Vysoký konský chvost

Najčastejšia retro kreácia je práve tento extra vysoký konský chvost, ktorý je upevnený takmer na vrchu hlavy. V modernom svete ho preslávila Ariana Grande, no často ho nosí napríklad Bella Hadid a Kylie Jenner.

3@cwoodhair

 

 

So sponkou

Účes ako stvorený pre všetky majiteľky bobu a lobu. Stačí rozdeliť vlasy cestičkou a na jednej strane ich zopnúť zaujímavou sponkou. Nezabudnite však, že aj v tomto prípade musia byť vlasy úplne hladučké a konce vytočené do vonkajšej strany.

4@justinemarjan

 

 

Dramatická cestička

Zrejme najjednoduchšia alternatíva z retro účeov, hodí sa dlhým aj krátkym vlasom. Do hladka vyfúkané vlasy rozdeľte cestičkou, nie však na stred, ale jedna časť by mala byť značne väčšia. Konce vyfúkajte dovnútra.

5@cwoodhair

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie krásaVšetko o striách

Strie sú spoločne s celulitídou jedným z najčastejších problémov, ktoré trápia ženy, a to najmä v lete, kedy sa viac odhaľujeme a s tým aj odkrývame...


Trendy krasa | 06.júl 2020

Letná pedikúra: Aké farby si vybrať?

Na pedikúre si všetci dáme minimálne v lete záležať. Predsa len naše chodidlá ukazujeme svetu o čosi viac a častejšie, tak prečo im...


Počuli ste, že škvrny sú nové vrásky?

Ale ako sa dostanú na našu pokožku? A ako sa ich môžeme zbaviť? Poďme sa na to pozrieť rad za...


Komfortne vo svojej koži

Ak ste si mysleli, že neexistujú pravidlá správnej aplikácie telového mlieka, ste na omyle. Mnoho z nás to totiž robí...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...