Či už to sú modelky ako Bella Hadid a Elsa Hosk, alebo celebrity na čele s Kardashiankami, či dokonca influencerky ako Brittany Xavier a Leonie Hanne, známe osobnosti si jednoducho obľúbili dramatické účesy z minulosti. Ktoré to sú?

S čelenkou

60.roky pretvorené na štýl 90.rokov v modernom svete. Takto opísala svoju kreáciu hair-stylistka Justine Marjan. Kombinuje extra vysoký konský chvost s elastickou čelenkou. Pohodlný, praktický a maximálne štýlový účes, čo myslíte?

retrohair@justinemarjan

 

Polovičný konský chvost

Donedávna sa nosili najmä polovičné drdoly, no teraz sa vraciame k polovičným copom. Ich základom sú však hladučké, no pritom objemné vlasy s koncami vytočenými do vonkajšej strany. Elegancia na retro spôsob.

2@chrisappleton1

 

 

Vysoký konský chvost

Najčastejšia retro kreácia je práve tento extra vysoký konský chvost, ktorý je upevnený takmer na vrchu hlavy. V modernom svete ho preslávila Ariana Grande, no často ho nosí napríklad Bella Hadid a Kylie Jenner.

3@cwoodhair

 

 

So sponkou

Účes ako stvorený pre všetky majiteľky bobu a lobu. Stačí rozdeliť vlasy cestičkou a na jednej strane ich zopnúť zaujímavou sponkou. Nezabudnite však, že aj v tomto prípade musia byť vlasy úplne hladučké a konce vytočené do vonkajšej strany.

4@justinemarjan

 

 

Dramatická cestička

Zrejme najjednoduchšia alternatíva z retro účeov, hodí sa dlhým aj krátkym vlasom. Do hladka vyfúkané vlasy rozdeľte cestičkou, nie však na stred, ale jedna časť by mala byť značne väčšia. Konce vyfúkajte dovnútra.

5@cwoodhair

Foto: Instagram

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 01.jún 2020

Ozdobte sa vôňou s jedinečnými AROMA ŠPE...

Majiteľka značky Aromašperky sa prekvapivo o šperky kedysi príliš nezaujímala. Hovorí o sebe, že bola vychovávaná skôr prakticky ako žensky...


Vlasy | 30.máj 2020

Jarné účesy z prehliadkového móla

Je zaujímavé, ako dokáže jeden účes, jediný doplnok vo vlasoch dokáže úplne zmeniť celý váš vzhľad. Niekedy sa vďaka nemu...


Ako správne vrstviť kozmetické produkty?

Myslíte, že je dôležité aplikovať kozmetické produkty v špecifickom poradí? V prípade, že vám záleží na najlepších možných výsledkoch a používate aktívne látky...


AM-PM Beauty s Barborou Bruškovou

Pleť modeliek je častokrát pod omnoho väčšou záťažou a stresom. Nájsť si svoj režim, ideálne produkty a vytvoriť si správne návyky, môže...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Ako nosiť športové sandále?

Vnímanie turistických sandálov sa v poslednej dobe zmenilo o 180 stupňov. Kedysi nenáviden...

Jarné účesy z Instagramu

Účesy, ktoré zvládne každý. Môžete si nimi skrášliť prácu z domu alebo sa v nich vybrať do...

Must-have kúsky na jar

Ak plánujete svoj jarný či letný šatník dopĺňať, máme pre vás 12 tipov. Do týchto kúskov sa túto sez...