Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okolností? Vybrali si správnu ofinu pre svoj typ tváre. Ak ste sa pre ofinu rozhodli aj vy, poradíme vám, aký typ si vybrať.

Okrúhla

Pri okrúhlom type tváre sa ju mnohé z nás snažia opticky „zoštíhliť“. Ak je to aj váš prípad, pomôže vám ostro zastrihnutá ofina, ktorá je vzdušná a nie príliš hustá. Harmonizujúco pôsobí aj dlhšia ofina siahajúca až pod obočie, začesaná na jednu stranu.

fringe

 

Srdcová

Výrazné lícne kosti a brada definujú srdcový typ tváre. V tomto prípade by ste mali chcieť v prvom rade zdôrazniť vaše krásne líca, no pritom vybalansovať proporcie tváre. Ofina, ktorá sa v koncoch zľahka dotýka obočia, začesaná na jednu stranu pôsobí harmonicky. Mala by pôsobiť jemne a vzdušne, preto by tiež nemala byť veľmi hustá.

1

 

 

Oválna

O tomto type tváre sa hovorí ako o najuniverzálnejšom pretože proporcie sú pomerne vyvážené. To znamená, že ak ste šťastnou „majiteľkou“ tohto typu tváre, hodiť sa vám bude akákoľvek ofina. Nosiť ju navyše môžete na najrôznejšie spôsoby- začesanú na stranu alebo aj rozdelenú na cestičku.

2

 

 

Hranatá

Lícne kosti vynikajú aj pri hranatej tvári, no ostrosť jej dodáva práve brada. V tomto prípade ide opäť o vybalansovanie siluety, preto by ste mali staviť na mäkko pôsobiacu ofinu. Ideálnou voľbou je dlhšia ofina učesaná na jeden bok. Takto dodáva tvári oblosť. Príjemne bude pôsobiť aj dlhšia ofina rozdelená na stred.

4

 

 

Krátke čelo

Dlhšia a na stranu začesaná ofina bude opticky predlžovať celú tvár a pridá aj pár centimetrov samotnému čelu. Nie je to však ofina výhradne vhodná pre krátke čelá a pristane v podstate každému.

5

 

 

Vysoké čelo

Vysoké čelo sa vôbec nemusí zakrývať. Ak však napriek tomu túžite po ofine, stavte na takú, ktorá podčiarkne štíhle línie tváre. Ofina siahajúca pod líniu obočia rozdelená v strede krásne zvýrazní tvár, no pritom jej dodá aj objem v lícach a tým vybalansuje proporcie.

6@leiasfez

Foto: Getty, Instagram

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 18.nov 2019

Ako sa beauty štandardy menili v priebeh...

Rovnako, ako hocičo iné, aj vnímanie krásy sa vyvíja a mení. Nahliadnite s nami do histórie toho, čo bolo považované za atraktívne...


Líčenie | 17.nov 2019

Party Season je tu, ako sa nalíčiť?

Už čoskoro odštartujú všetky vianočné, firemné večierky či novoročné oslavy. Pokiaľ sa na nejakú chystáte aj vy, prispôsobte tomu aj...


Trendy krasa | 17.nov 2019

Vanity Mirror: Najlepšie príručné zrkadl...

Pokiaľ ho nemáte doma, poznáte ho minimálne z hotelových izieb. Vanity Mirror, alebo príručné zrkadlo je praktický pomocník, ktorého oceníte...


Trendy krasa | 16.nov 2019

Jo Malone vytvorila parfumy pre ZARU

Parfumérka Jo Malone je uznávanou osobnosťou vo svete parfumov a vôní. Tentokrát svoje skúsenosti a expertízu poskytlu globálnej značke ZARA...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Very Ralph: Životný príbeh módneho velik...

Ralph Lauren je jednou z najväčších a zároveň posledných žijúcich módnych ikon na svete. 80-ročný za...

Ligotavá jeseň v znamení minimalizmu

Jeseň je na jednej strane krásna, farebná a romantická, no niekedy dokáže byť aj poriadne melan...

Jesenné deco trendy

Ak aj vy uvažujete nad jemným upgrade-om vášho interiéru, poradíme vám, aké kúsky si vybrať. Medzi n...