Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okolností? Vybrali si správnu ofinu pre svoj typ tváre. Ak ste sa pre ofinu rozhodli aj vy, poradíme vám, aký typ si vybrať.

Okrúhla

Pri okrúhlom type tváre sa ju mnohé z nás snažia opticky „zoštíhliť“. Ak je to aj váš prípad, pomôže vám ostro zastrihnutá ofina, ktorá je vzdušná a nie príliš hustá. Harmonizujúco pôsobí aj dlhšia ofina siahajúca až pod obočie, začesaná na jednu stranu.

fringe

 

Srdcová

Výrazné lícne kosti a brada definujú srdcový typ tváre. V tomto prípade by ste mali chcieť v prvom rade zdôrazniť vaše krásne líca, no pritom vybalansovať proporcie tváre. Ofina, ktorá sa v koncoch zľahka dotýka obočia, začesaná na jednu stranu pôsobí harmonicky. Mala by pôsobiť jemne a vzdušne, preto by tiež nemala byť veľmi hustá.

1

 

 

Oválna

O tomto type tváre sa hovorí ako o najuniverzálnejšom pretože proporcie sú pomerne vyvážené. To znamená, že ak ste šťastnou „majiteľkou“ tohto typu tváre, hodiť sa vám bude akákoľvek ofina. Nosiť ju navyše môžete na najrôznejšie spôsoby- začesanú na stranu alebo aj rozdelenú na cestičku.

2

 

 

Hranatá

Lícne kosti vynikajú aj pri hranatej tvári, no ostrosť jej dodáva práve brada. V tomto prípade ide opäť o vybalansovanie siluety, preto by ste mali staviť na mäkko pôsobiacu ofinu. Ideálnou voľbou je dlhšia ofina učesaná na jeden bok. Takto dodáva tvári oblosť. Príjemne bude pôsobiť aj dlhšia ofina rozdelená na stred.

4

 

 

Krátke čelo

Dlhšia a na stranu začesaná ofina bude opticky predlžovať celú tvár a pridá aj pár centimetrov samotnému čelu. Nie je to však ofina výhradne vhodná pre krátke čelá a pristane v podstate každému.

5

 

 

Vysoké čelo

Vysoké čelo sa vôbec nemusí zakrývať. Ak však napriek tomu túžite po ofine, stavte na takú, ktorá podčiarkne štíhle línie tváre. Ofina siahajúca pod líniu obočia rozdelená v strede krásne zvýrazní tvár, no pritom jej dodá aj objem v lícach a tým vybalansuje proporcie.

6@leiasfez

Foto: Getty, Instagram

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 27.máj 2020

Vlasové doplnky na jar a leto

Ako okamžite oživiť akýkoľvek účes bez toho, aby ste sa trápili zdĺhavými úpravami a náročnými procesmi? Niekedy spravia obrovský rozdiel práve...


Aké sú benefity marulového oleja?

Ponuka beauty produktov je v dnešnej dobe taká bohatá a pestrá, že niekedy je ťažké sa v nej zorientovať. Napríklad s takými beauty olejmi...


Trendy krasa | 23.máj 2020

Manikúrové trendy na jar 2020

Jarné trendy v manikúre sa nesú do veľkej miery na vlne prirodzenosti. Na svoje si však prídu aj milovníčky minimalizmu aj...


AM-PM Beauty s Naty Kerny

Každá sme iná, máme odlišné problém aj rôzne typy pleti. To, čo vyhovuje jednej, nemusí druhej. Preto sme sa rozhodli...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Móda na doma: Najlepšie udržateľné značk...

Po tom, ako sme zostali uzatvorení doma v karanténe, sa mnohí z nás vrhli do nakupovania módy (niele...

Greta testuje: FACE YOGA

V současném světě panuje posedlost zjevem, mládím, bezchybnou postavou. A s ní těsně souvisí přímo e...

Matchy-matchy: Ladiace teplákové sety

Už sme si zrejme všetci zvykli na to, že vídavame väčšinu známych osobností v teplákových súpra...