Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okolností? Vybrali si správnu ofinu pre svoj typ tváre. Ak ste sa pre ofinu rozhodli aj vy, poradíme vám, aký typ si vybrať.

Okrúhla

Pri okrúhlom type tváre sa ju mnohé z nás snažia opticky „zoštíhliť“. Ak je to aj váš prípad, pomôže vám ostro zastrihnutá ofina, ktorá je vzdušná a nie príliš hustá. Harmonizujúco pôsobí aj dlhšia ofina siahajúca až pod obočie, začesaná na jednu stranu.

fringe

 

Srdcová

Výrazné lícne kosti a brada definujú srdcový typ tváre. V tomto prípade by ste mali chcieť v prvom rade zdôrazniť vaše krásne líca, no pritom vybalansovať proporcie tváre. Ofina, ktorá sa v koncoch zľahka dotýka obočia, začesaná na jednu stranu pôsobí harmonicky. Mala by pôsobiť jemne a vzdušne, preto by tiež nemala byť veľmi hustá.

1

 

 

Oválna

O tomto type tváre sa hovorí ako o najuniverzálnejšom pretože proporcie sú pomerne vyvážené. To znamená, že ak ste šťastnou „majiteľkou“ tohto typu tváre, hodiť sa vám bude akákoľvek ofina. Nosiť ju navyše môžete na najrôznejšie spôsoby- začesanú na stranu alebo aj rozdelenú na cestičku.

2

 

 

Hranatá

Lícne kosti vynikajú aj pri hranatej tvári, no ostrosť jej dodáva práve brada. V tomto prípade ide opäť o vybalansovanie siluety, preto by ste mali staviť na mäkko pôsobiacu ofinu. Ideálnou voľbou je dlhšia ofina učesaná na jeden bok. Takto dodáva tvári oblosť. Príjemne bude pôsobiť aj dlhšia ofina rozdelená na stred.

4

 

 

Krátke čelo

Dlhšia a na stranu začesaná ofina bude opticky predlžovať celú tvár a pridá aj pár centimetrov samotnému čelu. Nie je to však ofina výhradne vhodná pre krátke čelá a pristane v podstate každému.

5

 

 

Vysoké čelo

Vysoké čelo sa vôbec nemusí zakrývať. Ak však napriek tomu túžite po ofine, stavte na takú, ktorá podčiarkne štíhle línie tváre. Ofina siahajúca pod líniu obočia rozdelená v strede krásne zvýrazní tvár, no pritom jej dodá aj objem v lícach a tým vybalansuje proporcie.

6@leiasfez

Foto: Getty, Instagram

Najnovšie zo sekcie krásaAko predísť zarasteným chĺpkom?

Zarastené chĺpky sú častým sprievodným symptómom, ktorý nastáva po holení. Okrem toho, že ich nikto nepovažuje za estetické, môže byť...


Trendy krasa | 13.sep 2019

Ako si vybrať ideálny tvar nechtov?

Aj taký detail, akým je tvar nechtov dokáže urobiť veľký rozdiel. Vie opticky predĺžiť prsty či zoštíhliť ruku. Vyberte si...


Kozmetika navrhnutá umelou inteligenciou

Kozmetický priemysel je dnes v rozpuku o čom hovorí množstvo značiek, ktoré vzniká takmer s každým novým dňom. Do vlastných kozmetických značiek sa...


Líčenie | 12.sep 2019

Make-up ako druhá koža

Každá z nás by chcela dosiahnuť úroveň líčenia, ktoré vyzerá ako naša vlastná pokožka. Ak je toto aj vašim cieľom, poradíme...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...