V modernej dobe napreduje aj samotný kozmetika. Zatiaľ čo peelingy boli dosiaľ doménou tela a pleti, teraz sa presúvajú o niečo ďalej- do vlasov, konkrétne vlasovej pokožky. Aké benefity jej však dokážu poskytnúť?

 

scalpeel

 

Pokiaľ nemáte problém s lupinami alebo ekzémom, pravdepodobne by vám ani nenapadlo siahať po špecializovanej starostlivosti na vlasovú pokožku. Podľa viacerých odborníkov však patrí pokožka hlavy k najviac prehliadaným oblastiam na našom tele. Predsa len to je miesto, odkiaľ vyrastajú vlasy a teda je domovom obrovského množstva vlasových folikúl a priamo ovplyvňuje aj kvalitu vlasov.

Exfoliáciu dnes dopraje svojej pleti väčšina z nás. Úspešne takto z pokožky odstraňujeme odumreté bunky, zlepšujeme ňou cirkuláciu a samozrejme ju aj čistíte. Rovnako to je aj v prípade vlasovej pokožky. Ak ste si mysleli, že toto všetko dokáže zabezpečiť šampón, ste na omyle. Klasickým umytím vlasov dosiahnete iba odstránenie nečistôt iba z povrchu vlasov a pokožky. Pre hlbšie prečistenie je peeling nevyhnutný. Ten dokáže vyčistiť kožu do hĺbky, ale aj odstráni spomínané, odumreté bunky. Veľkú službu urobí aj mastiacim sa vlasom, vďaka svojmu prenikaniu hlbšie do pokožky, dokáže regulovať tvorbu mazu a tým znižuje mieru mastenia.

Oleje, ktoré produkuje naša pokožka sú síce dôležité na výživu vlasov, no ich nadmerná produkcia má na svedomí rýchlo mastiace sa vlasy. Vďaka peelingu môžete tento proces efektívne regulovať. Avšak vlasové peeling dokážu pomôcť aj v prípade, že máte normálnu, a relatívne bezproblémovú pokožku. Udržiava ju čistú, mladú a sviežu.

Vlasový peeling by sa mal používať 1 až 2 krát týždenne a vždy by malo ísť o jemnú masáž. Nemasírujte pokožku drsne a silno, ale skôr relaxačne. Takto sa vyhnete nielen podráždeniu pokožky a dosiahnete želaný efekt.

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 03.aug 2021

Summer Hair: Baby Braids

Letnú atmosféru tvoríme aj svojim oblečením, stylingoma celkovou vizážou, kam patria samozrejme aj vlasy. Ak máte radi boho štýl plný...


Salón SatinBeauty - pomáhame ženám byť e...

Každá žena túži byť krásna. A každá žena si zaslúži byť krásna. Zdravo sa stravujeme, snažíme sa o dostatok spánku...


Nikdy som sa v mojom tele necítila lepši...

Plastická chirurgia už dávno nie je tabu! V prvom rade ide totiž o zákroky, ktoré výrazne zlepšujú kvalitu života. Pýtate...


Moderné slnenie s Institut Esthederm

Mnohé z nás si leto bez bronzového opálenia nedokážu predstaviť. Slnko je však aj zdrojom tepla, pozitívnej energie a vitamínu...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...