Už tento piatok neoficiálne začína sezóna festivalov, ktorú odštartuje kalifornská Coachella. Pokiaľ sa chystáte na nejaký letný festival aj vy, dáme vám niekoľko tipov na to, čo s vlasmi. Inšpiráciu sme našli na prehliadkových mólach počas módnych show na sezónu SS19.

 

fest

 

 

Doplnky

Festivaly nemajú pravidlá, experimentujte so štruktúrami aj doplnkami, nebojte sa divokých tvarov a netradičnosti.

1Ashley Williams

 

 

Jednorožec

Vymeňte klasický drdol za drdol takmer na čele. Odporúča nám to sama Anna Sui, ktorá je priekopníčkou boho štýlu.

2Anna Sui

 

 

Minimal hippie

Tupý bob alebo lob doplnený pár tenkými vrkôčikmi je to, čo chce mať na hlave každá elegantná minimalistka. Podľa nás sa tento účes hodí aj do mesta.

4Tommy Hilfiger

 

 

Orientálna opulencia

Ak ste zručné alebo sa nebojíte zveriť do rúka kamarátok, skúste to s retiazkami vo vlasoch. Výsledok môže byť aj takýto efektný.

3Area

 

 

Festival Glam

Ani drdol ani vrkoč. Účes, ktorý vyzerá luxusne a pritom tak trochu boho. Stačí spraviť vrkôčik v strede cestičky a zvyšok vlasov zamotať do drdolu.

5Paco Rabanne

 

 

Megavrkoč

Ak máte dlhé husté vlasy, pokojne choďte do toho a lá Max Mara. Tie z nás, ktoré príroda neobdarila stále môžu použiť príčesok. Zviažte koženou gumičkou alebo zamatovou stuhou.

6Max Mara

 

 

Flower Power

Hippe štýl po novom môže vyzerať aj takto. Má síce trochu mediteránsky look, no to vôbec nevadí. Nebojte sa ani nadrozmerných dekorácií.

7Dolce & Gabbana

 

 

Disco Fever

Trblietky vo vlasoch sa stiahli zo scéne na poriadne dlhú dobu, avšak teraz sú naspať. Festivalová sezóna je navyše ideálnym časom na ich debut.

8Giambattista Valli

 

 

Turban

Zaujímavá, farebná šatka, do ktorej zabalíte vlasy ako do turbanu je ideálnou voľbou hneď z niekoľkých dôvodov- chráni pred slnkom a ukryje aj niekoľkodňové, festivalové vlasy.

9Etro

 

 

Maid

Iná alternatíva so šatkou je zase založená na uhladených alebo jemne vlnitých, rozpustených vlasoch. Šatku uviažte po „pirátsky“, doplňte zaujímavou sponkou a môžete vyraziť.

10J.W.Anderson

Foto: Getty, Indigital

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 18.jún 2019

Čo je to fast beauty?

Termín fast fashion už počul asi každý. Týka sa módy a jej rýchleho cyklu, ktorý je neudržateľný po etickej aj ekologickej...


Šport a fitness | 18.jún 2019

Festival jogy ovládne Černý Most

Centrum Černý Most sa v sobotu 22.júna premení na oázu jogy. Už od skorého ránu budú na viacerých miestach nákupného centra...


5 mýtov o opaľovaní

Slnečné dní máme tu a horúce počasie nás núti zhadzovať vrstvy. Siahame preto po krátkych šortkách, minišatách či jemných blúzkach, ktoré...


Vlasy | 30.máj 2019

5 účesov so šatkou

Pamätáte si, keď sa nosili šatky vo vlasoch? Teraz je tento trend naspäť vo svojej pôvodnej podobe, ale aj v moderných...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...