Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 30. november 2011

Aby boli vaše vlasy zdravé a krásne

Zdravá a vyvážená strava má blahodarný účinok nielen na vaše telo a vnútorné orgány, ale aj na vlasy. Strava bohatá na bielkoviny, zinok a železo vám môže výrazne dopomôcť ku krásnym a zdravým vlasom.

Aby boli vaše vlasy zdravé a krásne

30. 11. 2011

Zdravá a vyvážená strava má blahodarný účinok nielen na vaše telo a vnútorné orgány, ale aj na vlasy. Strava bohatá na bielkoviny, zinok a železo vám môže výrazne dopomôcť ku krásnym a zdravým vlasom. My sme preto zisťovali, ktoré potraviny sú pre krásnu hrivu nevyhnutné.

 salmon_2 Losos: Lososa môžete milovať nielen pre jeho vynikajúcu chuť, ale predovšetkým preto, že obsahuje veľké množstvo omega-3 mastných kyselín, ktoré sú dôležité pre zdravú pokožku. Ich nedostatok má za následok suchú pokožku hlavy a to, že vlasy pôsobia unavene a bez života. 
 beans Fazuľa: Fazuľa hrá veľmi dôležitú úlohu pri starostlivosti o vlasy. Nielenže poskytuje dostatok bielkovín na podporu rastu vlasov, ale obsahuje aj veľa biotínu, zinku a železa. A je to práve nedostatok biotínu, ktorého následkom je lámavosť vlasov.
 whole_grains Zrná: Zrná, ktoré sa vyskytujú v celozrnnom chlebe a hnedej ryži, sú vynikajúcim zdrojom zinku, železa a vitamínov skupiny B, ktoré sú pre krásne a zdravé vlasy nesmierne dôležité.
 poultry Hydina: Nedostatočný prísunu proteínov či nízka kvalita bielkovín môže súvisieť nielen s lámavosťou vlasov, ale aj s ich celkovou slabosťou.
 eggs Vajcia: Vajcia sú neuveriteľne prospešné pre našu pleť a vlasy, pretože obsahujú vysoký podiel bielkovín, biotínu a vitamínu B-12 – látok, ktoré sú najdôležitejšie pre zdravý rast vlasov.
 carrot_2 Mrkva: Niet divu, že zajačiky majú takú peknú srsť. Mrkva je vynikajúcim zdrojom vitamínu A, ktorý udržuje pokožku hlavy zdravú.
 DGW Zelená zelenina: Špenát a rovnako aj brokolica sú skvelými zdrojmi vitamínov A a C. Tie naše telo potrebuje na produkciu mazu, čo je olejovitá látka vylučovaná vlasovými folikulmi, ktorá pôsobí ako prirodzený vlasový kondicionér.
 LFDP_4 Nízkotučné produkty: Nízkotučné produkty ako odtučnené mlieko či nízkotučné jogurty zobudia vaše unavené vlasy raz – dva. Obsahujú totiž vápnik a bielkoviny, ktoré sú základným predpokladom pre zdravé vlasy.
 nuts_2 Orechy: Para orechy obsahujú veľa selénu, dôležitého minerálu pre zdravú pokožku. Rovnako ako aj vlašské orechy, kešu orechy a mandle majú vysoký obsah zinku, ktorý je najúčinnejšou zbraňou proti vypadávaniu vlasov.
 oysters_2 Ustrice: Trochu netradičné jedlo na našu geografickú šírku, no ustrice sú plné zinku, ktorý je pre krásne a zdravé vlasy nevyhnutnosťou. Okrem toho pôsobia aj ako afrodiziakum ;)

 
pripravila: Katarína Segešová 

    9209

    Súvisiace články