Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 7. február 2014

Opäť sa budú rozdávať „Kadernícke Oscary“

Nielen filmoví tvorcovia a herci majú svojho Oscara. Aj kaderníci pravidelne súťažia o priazeň odborníkov, médií a širokej verejnosti v súťaži Czech and Slovak Hairdressing Awards, alebo tiež Kaderník roka.

Opäť sa budú rozdávať „Kadernícke Oscary“

7.2.2014
Nielen filmoví tvorcovia a herci majú svojho Oscara. Aj kaderníci pravidelne súťažia o priazeň odborníkov, médií a širokej verejnosti v súťaži Czech and Slovak Hairdressing Awards, alebo tiež Kaderník roka. Do 13. ročníka tejto prestížnej súťaže sa celkovo prihlásilo 99 salónov z Česka a Slovenska, čo je najvyššia účasť za celú jej históriu.

soka hdaNajväčšia kadernícka súťaž v Česku aj na Slovensku si získava stále väčšiu popularitu v oboch krajinách. Potvrdzujú to aj slová Lucie Záhorcovej zo Schwarzkopf Professional, ktorá súžaž organizuje: „Nielenže sa do Kaderníka roka 2013 prihlásilo rekordných 99 salónov, ale aj celkový počet viac ako 200 súťažných kolekcií vypovedá o veľkom záujme kaderníkov a prestíži tejto nezávislej súťaže. V neposlednom rade nás teší, že sa tento rok medzi nominovanými objavuje veľa nových mien. V súťaži tak môžu zažiariť všetci nadaní kaderníci, ktorí sú odhodlaní prejaviť svoju kreativitu a talent."

Šancu získať titul Kaderníka roka má v aktuálnom 13. ročníku súťaže 25 kaderníkov nominovaných v kategóriách Dámsky komerčný účes a Pánsky komerčný účes. Jediným Slovákom v celej histórii súťaže, ktorý si odniesol najcennejšiu trofej Kaderníka roka, je úspešný majster kaderníckeho umenia Zoltán Takács. O tom, či po ďalšom ročníku kraľovania českej rodáčky Jany Burdovej na pomyselný kadernícky trón opäť zasadne jeden z nominovaných kaderníkov zo Slovenska, sa rozhodne 3. mája 2014 na slávnostnom galavečeri v Průmyslovom paláci v Prahe.

vitazi
Jana Burdová a Zoltán Takács

Súťaž Kaderník roka je prestížnou a nezávislou kaderníckou súťažou, ktorej sa môže zúčastniť každý kaderník z Českej republiky a zo Slovenska. Organizátorom súťaže, ktorá vznikla v roku 1985 vo Veľkej Británii a v súčasnosti sa koná v desiatkach ďalších krajín celého sveta, je Schwarzkopf Professional, značka medzinárodnej spoločnosti Henkel.

odborna_porota_s_lucie_zahorcova
Odborná porota

Súťaž má anonymný systém vyhodnocovania, ktorý prebieha na základe zaslaných fotografií. Medzinárodná porota tak hodnotí kolekciu bez toho, aby poznala jej autora. Hodnotenie pritom prebieha vo viacerých kategóriách: Dámsky komerčný účes, Pánsky komerčný účes, Avantgardný účes, Objav roka, Kolorista roka, Cena tlače, Cena verejnosti a Tím roka. „Príjemne nás prekvapila kategória Pánsky komerčný účes, v ktorej došlo takmer k dvojnásobnému navýšeniu súťažných kolekcií. Do Objavu roka sa prihlásilo dokonca trojnásobne viac účastníkov v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom súťaže," dopĺňa Lucie Záhorcová.

zdroj: Schwarzkopf Professional

 

    4495

    Súvisiace články