V dnešnej dobe sa síce nosí naked vizáž, no to neznamená, že ide o neupravený look. Ak sa pozriete pozornejšie zistíte, že nahé líčenie alebo takmer neviditeľná vizáž stavia na kráse v prirodzenosti, ktorej základom je dokonalo upravené obočie. Ako si ho dopriať za každých okolností aj v domácom prostredí?

 

úprava obočia doma

 

Obočie je veľmi dôležitou súčasťou našej tváre. Vytvára definíciu a dodáva pohľadu hĺbku. Nezáleží na tom, či vám bolo do vienku dopriate husté obočie, alebo musíte bojovať so skromnejšími chĺpkami, krásne upravené obočie si môžeme dopriať všetky. Poradíme vám, ako na to.

 

Vosk

Veľa ľudí to s pinzetou nevie, alebo to jednoducho preženie. Okrem toho to je poriadny zabíjač času. Vyskúšajte preto depiláciu voskom. Dnes už nájdete v drogériách a parfumériách množstvo šablón, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalé obočie bez námahy a rýchlo.

 

 

Úprava tvaru

Aj keď sa vám prirodzený tvar vášho obočia nemusí páčiť, nikdy sa nepokúšajte o jeho nápravu! Tento proces nechajte výhradne na profesionálov, pretože svojpomocné pokusy dopadnú takmer vždy zle.

 

 

Správna pinzeta

Ak sa na úpravu obočia chystáte pomocou pinzety, vyberte si tú správnu! Ideálna je taká, ktorá má šikmú špičku. Okrem toho, že týmto zredukujete bolesť pri vytrhávaní, predídete aj odrezaniu chĺpkov a nesprávnemu vytrhnutiu. Vždy pinzetu umiestnite čo najbližšie k pokožke a trhajte v smere rastu chĺpkov.

 

 

Nožničky

Pokiaľ si s pinzetou v ruke neveríte a potrebujete obočie súrne upraviť, vyskúšajte to so špeciálnymi nožničkami. Sú ideálne pre tie z nás, ktoré majú divoké, dlhé obočie a aj malá úprava je na ňom viditeľná.

 

 

Použite ceruzku

Ak idete na úprava obočia pinzetou, pomôcť si môžete aj ceruzkou. Jednoducho vykreslite ideálny (prirodzený) tvar obočia a nechajte sa viesť linkou. Takto sa vyhnete prehnanému vytrhaniu a výsledkom bude naturálny, upravený look.

 

 

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 26.nov 2020

5 účesov inšpirovaných Francúzkami

Základom typického francúzskeho štýlu sú vždy dôkladne upravené vlasy. Môže sa síce zdať, že Francúzky si na vlasy nepotrpia, no...


Trendy krasa | 25.nov 2020

Vianoce po slovensky: Kozmetika

Nákupy vianočných darčekov nie sú nikdy jednoduché. Častokrát nimi chceme našich blízkych ohúriť a potešiť. Tento rok však vianočnými nákupmi plánujeme...


Tajomstvo svetových topmodeliek dostupné...

Čo obdivujete na modelkách? Ich dokonalo upravené vlasy, fit postavu či krásnu pleť? Všetky tieto aspekty do veľkej miery samozrejme...


Trendy krasa | 23.nov 2020

Domáca manikúra: Vytvarujte si dokonalé ...

Krátke či dlhé, hranaté alebo oválne? Nezáleží na tom, aký tvar a dĺžku nechtov preferujete, poradíme vám, ako si ich spraviť...


Naše tipy

Vlasové doplnky na jeseň 2020

Čo urobiť s vlasmi, keď nám počasie nepraje a za oknami nás čaká vietor či dážď? Obráťte s...

Ako kombinovať kabát s čižmami?

Máte doma väčšiu zbierku kabátov alebo čižiem? Tieto dva kúsky majú prevahu aj v našich šatníko...

Jesenné farby v manikúre

Pre obdobie jesene sú typické farby ako bordová, hnedá či smaragdová. Radi po nich siahame v pr...