Čuch je veľmi silným a tajomným zmyslom. S vôňami sa nám spájajú najintenzívnejšie zážitky, najkrajšie spomienky, nezabudnuteľné momenty. Aká vôňa vám napadne, keď sa povie raj? Je to slaný morský vzduch, kvetinová sladkosť z Amalfi či svieži letný vánok vysoko v horách? Túto otázku si položila niche parfumérska značka PIGMENTARIUM.

 

paradiso parfum pigmentarium

 

Momentálne sa nachádzame v dobe, kedy by mnohí z nás uvítali dokonalý únik do toho svojho raja. Nová vôňa PIGMENTARIA preto padla ako z neba. V momente nás dokáže teleportovať na naše happy places, aspoň mentálne. A presne to bol zámer.

 

 

“Some days aren’t worth the trouble.” La Piscine (1969)

 

 

Keďže filozofia PIGMENTARIA je založená na rozprávaní príbehov, inak to nemohlo byť ani v prípade ich štvrtej vône. Aj PARADISO tak má svoj koncept a názor. Tyrkysová voda, dobré víno, nahý a opálený chrbát, vysoko vyčesané vlasy a cigaretový dym stúpajúci do dennej horúčavy. Táto vôňa je o čítaní medzi riadkami.

 

Kampaň tvůrce Alexander Bel

 

Do toho pridajme sviežu vôňu grapefruitu a mandarínok, šťavnatú a iskrivú rebarboru, okázalé pačuli a zvodný jantár, z čoho vzniká dobrodružná živočíšnosť so zmysleným charakterom. To je predstavu, ktorej veľmi radi podľahneme. Napriek tomu je vôňa nekomplikovaná, no pritom podmanivá. Drží nás v napätí a rafinovane nás zvádza.

 

1 foto Michal Králíček

 

Príbeh vône rozpráva aj umelecká kampaň pod taktovkou Alexandra Bela. Jej súčasťou je aj instagramový filter, ktorý je inšpirovaný farbou obalu vône, ktorého autorom je Kryštof Doležal. 

 

Foto: Michal Králiček

 

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 04.aug 2021

Prvý Refill Bar Authentic Beauty Concept...

Dnes už dobre známy princíp „reduce, reuse, recycle“ ilustruje, že starostlivosť o seba by sme mali podmieniť cieleným a premysleným nákupom, ktorý...


Vlasy | 04.aug 2021

První Authentic Beauty Concept Refill Ba...

Pražský salon Hairthusiasts se stal prvním v České republice, kde máte možnost znovu a znovu doplňovat váš oblíbený produkt Authentic...


Vlasy | 03.aug 2021

Summer Hair: Baby Braids

Letnú atmosféru tvoríme aj svojim oblečením, stylingoma celkovou vizážou, kam patria samozrejme aj vlasy. Ak máte radi boho štýl plný...


Salón SatinBeauty - pomáhame ženám byť e...

Každá žena túži byť krásna. A každá žena si zaslúži byť krásna. Zdravo sa stravujeme, snažíme sa o dostatok spánku...

 

Naše tipy

Minimalistická outfitová inšpirácia

Minimalistické outfity sú sofistikované, štýlové a vždy elegantné. V lete vynikajú svoju čistotou eš...

Návrat retro topánok na scénu

Návrat trendov z minulosti vládne aj medzi topánkami. V lete si môžete vyberať z flip-flopov s vyšší...

Romantické letné trendy

Na romantický outfit má každý z času na čas náladu. V lete sa navyše takéto outfity vytvárajú veľmi ...