Čuch je veľmi silným a tajomným zmyslom. S vôňami sa nám spájajú najintenzívnejšie zážitky, najkrajšie spomienky, nezabudnuteľné momenty. Aká vôňa vám napadne, keď sa povie raj? Je to slaný morský vzduch, kvetinová sladkosť z Amalfi či svieži letný vánok vysoko v horách? Túto otázku si položila niche parfumérska značka PIGMENTARIUM.

 

paradiso parfum pigmentarium

 

Momentálne sa nachádzame v dobe, kedy by mnohí z nás uvítali dokonalý únik do toho svojho raja. Nová vôňa PIGMENTARIA preto padla ako z neba. V momente nás dokáže teleportovať na naše happy places, aspoň mentálne. A presne to bol zámer.

 

 

“Some days aren’t worth the trouble.” La Piscine (1969)

 

 

Keďže filozofia PIGMENTARIA je založená na rozprávaní príbehov, inak to nemohlo byť ani v prípade ich štvrtej vône. Aj PARADISO tak má svoj koncept a názor. Tyrkysová voda, dobré víno, nahý a opálený chrbát, vysoko vyčesané vlasy a cigaretový dym stúpajúci do dennej horúčavy. Táto vôňa je o čítaní medzi riadkami.

 

Kampaň tvůrce Alexander Bel

 

Do toho pridajme sviežu vôňu grapefruitu a mandarínok, šťavnatú a iskrivú rebarboru, okázalé pačuli a zvodný jantár, z čoho vzniká dobrodružná živočíšnosť so zmysleným charakterom. To je predstavu, ktorej veľmi radi podľahneme. Napriek tomu je vôňa nekomplikovaná, no pritom podmanivá. Drží nás v napätí a rafinovane nás zvádza.

 

1 foto Michal Králíček

 

Príbeh vône rozpráva aj umelecká kampaň pod taktovkou Alexandra Bela. Jej súčasťou je aj instagramový filter, ktorý je inšpirovaný farbou obalu vône, ktorého autorom je Kryštof Doležal. 

 

Foto: Michal Králiček

 

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 02.júl 2020

Summer Body: Najlepšie aplikácie na cvič...

Bez ohľadu na to, či sa chystáte na dovolenku alebo ju tento rok vynecháte, leto je predsa len tu. To...


Líčenie | 02.júl 2020

Letná manikúra pre minimalistky

Manikúrové trendy sú dnes bohaté a pestré. Na svoje si prídu milovníčky výrazných farieb, unikátnych vzorov, ale aj tie z nás, ktoré...


Líčenie | 02.júl 2020

Líčenie, ktoré sa v lete neroztopí

Určite ste si všimli, že niektoré produkty, ktoré využívate v zime, vaša pleť v lete nepotrebuje, a naopak produkty, ktoré ste do leta...


AM-PM Beauty s TTapple

Terezu Haščákovú zrejme väčšina z vás pozná pod prezývkou TTapple, pod ktorou ovládla Instagram. Nás uchvátil jej ležérny štýl so...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Crop top na elegantný spôsob

Skrátené topy sú skvelou voľbou do letných outfitov. Ukážu kúsok kože, poskytnú voľnosť aj komfort a...

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...