Ktorá žena by nesnívala o upravených, krásnych nechtoch? Zatiaľ čo každá z nás má inú predstavu o tom, čo krásne nechty predstavujú, určite sa zhodneme na tom, že základom krásnych sú zdravé nechty. Pokiaľ sa aj vy musíte popasovať s ich lámavosťou, poradíme vám, ako na to.

 

mani

 

Vitamíny

Správna výživa má veľký vplyv aj na zdravie s tav našich nechtov. Vyvážený príjem dôležitých minerálov a vitamínov sa preto podpíše aj na ich krásnom vzhľade. Veľmi dôležitý je pri nechtoch najmä biotín, ktorý nájdete vo vajíčkach, kuracom mäse či lososovi, ale aj v špenáte a sladkých zemiakoch. Ak ho neprijímate v dostatočnom množstve v strave, vždy ho môžete suplementovať.

 

Výživa

Cielená starostlivosť a výživa kože a nechtov je takisto veľmi dôležitá, najmä v prípade, že máte problematické nechty. Vyživená koža okolo nechtov sa stará práve o to, aby boli samotné nechty pružnejšie a teda aj menej náchylné na lámanie. Pravidelná aplikácia nechtového oleja a samozrejme aj krému na ruky dokáže preto urobiť veľký rozdiel.

 

Bez chémie

V prípade, že sú vaše nechty prirodzene lámavé a krehké, vyhnúť by ste sa mali agresívnym chemickým produktom s obsahom acetónu či bielidla. Platí to aj v prípade mydla či prostriedku na umývanie riadov. Ak nemáte jemnejšiu alternatívu, začnite pri upratovaní nosiť rukavice, a mydlo nahraďte šetrnou alternatívou pre citlivé ruky.

 

Posilnenie

Posilňujúci lak na nechty pomôže nechty spevniť a udrží ich v celku dlhšie. Záleží však na správnom výbere laku. Používať by ste mali taký, ktorý je určený na základnú vrstvu, pretože na nechtoch drží lepšie. Mnoho z nich dokonca obsahuje aj vyživujúce vitamíny, čo robí extra službu.

 

Krátke a oblé

Aspoň kým sa dajú vaše nechty dokopy, noste ich krátke a oblé. Takto zredukujete nárazy, ktoré môžu končiť zlomenými, nalomenými či štiepiacimi sa nechtami.

 

Najnovšie zo sekcie krásaVyskúšajte 3 odtiene nefalšovanej krásy

Vonkajšia krása a mladosť sú to, o čo sa dnes snaží každá jedna žena, aj muž. Avšak zmenám súvisiacim s...


Líčenie | 13.feb 2020

Valentínska vizáž: Inšpirácia od svetový...

Každý si oslavu lásky predstavuje inak, pre niekoho to je chutná večera, niekto si vysníva exkluzívny pobyt pri Eiffelovke, iní...


Trendy krasa | 13.feb 2020

Beauty trendy z NYFW FW20

Výrazné červené pery, zamotané vrkoče a kovové odlesky si nás podľa prestížnych módnych domov získajú nasledujúcu sezónu. Aké beauty trendy sa...


Trendy krasa | 12.feb 2020

Manikúrové trendy z NYFW FW20

Na Týždňoch módy je okrem módnych trendov vždy zaujímavé sledovať aj tie beauty trendy. Nás vždy zaujmú aj tie manikúrové...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Z móla na červený koberec

Vidieť jednotlivé dizajny na prehliadkovom móle je úplne iné, ako vidieť ich v skutočnom živote...

Najromantickejšie hotely na svete

Každému občas padne vhod vychutnať si dokonalú romantiku uprostred dokonalej prírody. Či už hľadáte ...

Šperkové trendy na jar

Pomaly, ale isto sa blíži jar, čo znamená, že postupne budeme zahadzovať zimné kúsky a nahradím...