Tento rok sa niesol v znamení inovácií a technologického pokroku aj v kozmetickom priemysle. Ktoré najväčšie pokroky sa objavili na scéne v roku 2018?

 

BEAUTYTRENDS

 

 

Canabis v kozmetike

Experimenty s marihuanou v kozmetike sa preukázali ako veľmi účinné. Obsahuje len komponenty z tejto rastliny, ktoré nemajú žiaden vplyv na náladu a pritom dokáže zasiahnuť znaky starnutia pokožky aj akné či ekzémy.

 

Personalizovateľná starostlivosť

Technológie posúvajú aj kozmetický priemysel na úplne novú úroveň. Na jednej strane tu sú aplikácie, ktoré dokážu zanalyzovať stav pleti a odporučiť tarostlivosť na mieru a na tej druhej zase umelá inteligencia, ktorá namieša ideálny produkt podľa potrieb zákazníka.

 

Boj proti modrému svetlu

Technológie nám však ukazujú aj svoju temnú stránku v podobe modrého svetla, ktoré zhoršuje stav vrások a spôsobuje hyperpigmentáciu. Aj proti tomuto novodobému problému sme však začali efektívne bojovať a na svete už sú rôznorodé produkty aj procedúry, ktoré zasiahnu tieto špecifické problémy.

 

LED terapia

Vplyv farieb a svetla na pokožku je starou známou záležitosťou, ku ktorej sa kozmetický priemysel opäť vracia, no v modernom štýle. Na trhu sa objavili nielen LED masky na domáce použitie, ktoré pomôžu s akné či vráskami, ale aj inovatívne procedúry, ktoré kombinujú aplikáciu kozmetických produktov a svetla.

 

Ochrana pred slnkom x technológia

Ochranu pred slnečným žiarením konečne začíname brať vážne. Pokročili nielen samotné produkty, ktoré sú jemnejšie a šetrnejšie produkty, ale začali aj vznikať nové technologické vychytávky, ktoré merajú intenzitu žiarenia a svojho nositeľa upozorňujú, že je čas na novú vrstvu ochrany.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 17.jan 2019

Kolaborácia Maybelline x Puma: Športová ...

V priebehu posledných rokov sme boli svedkami mnohých kolaborácií, ktoré prepájali rôzne odvetvia, pričom móda a šport sa stali jednou...


Anti-age produkty, ktoré by ste mali zač...

Na prevenciu voči starnutiu sa zväčša zabúda a prvé produkty do našej starostlivosti začíname zaraďovať až vtedy, keď sa objavia prvé...


Trendy krasa | 16.jan 2019

Nude manikúra pre každý tón pleti

Nude manikúra je síce veľmi trendy, no napriek tomu, sme už mnohé odchádzali z manikúry nespokojné. Prečo? Veľmi záleží totiž na...


Kozmetické trendy na rok 2019

Profesionálne produkty na domáce použitie, starostlivosť pre celé telo, ale aj udržateľnosť. Tieto trendy v kozmetickom priemysle sa začali ukazovať už...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...