Tento rok sa niesol v znamení inovácií a technologického pokroku aj v kozmetickom priemysle. Ktoré najväčšie pokroky sa objavili na scéne v roku 2018?

 

BEAUTYTRENDS

 

 

Canabis v kozmetike

Experimenty s marihuanou v kozmetike sa preukázali ako veľmi účinné. Obsahuje len komponenty z tejto rastliny, ktoré nemajú žiaden vplyv na náladu a pritom dokáže zasiahnuť znaky starnutia pokožky aj akné či ekzémy.

 

Personalizovateľná starostlivosť

Technológie posúvajú aj kozmetický priemysel na úplne novú úroveň. Na jednej strane tu sú aplikácie, ktoré dokážu zanalyzovať stav pleti a odporučiť tarostlivosť na mieru a na tej druhej zase umelá inteligencia, ktorá namieša ideálny produkt podľa potrieb zákazníka.

 

Boj proti modrému svetlu

Technológie nám však ukazujú aj svoju temnú stránku v podobe modrého svetla, ktoré zhoršuje stav vrások a spôsobuje hyperpigmentáciu. Aj proti tomuto novodobému problému sme však začali efektívne bojovať a na svete už sú rôznorodé produkty aj procedúry, ktoré zasiahnu tieto špecifické problémy.

 

LED terapia

Vplyv farieb a svetla na pokožku je starou známou záležitosťou, ku ktorej sa kozmetický priemysel opäť vracia, no v modernom štýle. Na trhu sa objavili nielen LED masky na domáce použitie, ktoré pomôžu s akné či vráskami, ale aj inovatívne procedúry, ktoré kombinujú aplikáciu kozmetických produktov a svetla.

 

Ochrana pred slnkom x technológia

Ochranu pred slnečným žiarením konečne začíname brať vážne. Pokročili nielen samotné produkty, ktoré sú jemnejšie a šetrnejšie produkty, ale začali aj vznikať nové technologické vychytávky, ktoré merajú intenzitu žiarenia a svojho nositeľa upozorňujú, že je čas na novú vrstvu ochrany.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 22.mar 2019

Hermés uvedie líniu luxusnej kozmetiky

Značka Hermés oficiálne oznámila, že do roku 2020 plánuje uviesť líniu luxusnej starostlivosti a dekoratívnej kozmetiky. Produkty sa vyvíjajú v rámci spoločnosti...


Trendy krasa | 22.mar 2019

Natetujte si vôňu na telo

Amkiri nie je len ďalšia kozmetická značka na trhu. Je to unikátny koncept prepájajúci rôzne zmysly do úplne nového produktu...


Ako sa starať o obočie?

Kto by netúžil po obočí a lá Cara Delevingne alebo Lily Colins? A to najmä teraz, v dobe, kedy výrazné...


Trendy krasa | 15.mar 2019

Kozmetická kolekcia inšpirovaná street a...

Značka MAC Cosmetics sa spojila so street umelcom a sochárom eL Seed. V limitovanej edícii nájdete rúže, očné tiene, kozmetické štetce, rozjasňovač...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Privée lounge na MBPFW

Keď sa povie Fashion Week, väčšine z nás napadnú módne prehliadky. Aj keď je pravda, že sú veľm...

Móda a biznis na MBPFW

MBPFW sa bude venovať móde aj z iného pohľadu a to biznisového. V spolupráci s B...

Must-have kúsky pre jarný šatník

Už počas Týždňov módy sa ukázalo, že jarné kúsky sa dajú nosiť už teraz. Niektoré sa objavovali v&nb...