Tento rok sa niesol v znamení inovácií a technologického pokroku aj v kozmetickom priemysle. Ktoré najväčšie pokroky sa objavili na scéne v roku 2018?

 

BEAUTYTRENDS

 

 

Canabis v kozmetike

Experimenty s marihuanou v kozmetike sa preukázali ako veľmi účinné. Obsahuje len komponenty z tejto rastliny, ktoré nemajú žiaden vplyv na náladu a pritom dokáže zasiahnuť znaky starnutia pokožky aj akné či ekzémy.

 

Personalizovateľná starostlivosť

Technológie posúvajú aj kozmetický priemysel na úplne novú úroveň. Na jednej strane tu sú aplikácie, ktoré dokážu zanalyzovať stav pleti a odporučiť tarostlivosť na mieru a na tej druhej zase umelá inteligencia, ktorá namieša ideálny produkt podľa potrieb zákazníka.

 

Boj proti modrému svetlu

Technológie nám však ukazujú aj svoju temnú stránku v podobe modrého svetla, ktoré zhoršuje stav vrások a spôsobuje hyperpigmentáciu. Aj proti tomuto novodobému problému sme však začali efektívne bojovať a na svete už sú rôznorodé produkty aj procedúry, ktoré zasiahnu tieto špecifické problémy.

 

LED terapia

Vplyv farieb a svetla na pokožku je starou známou záležitosťou, ku ktorej sa kozmetický priemysel opäť vracia, no v modernom štýle. Na trhu sa objavili nielen LED masky na domáce použitie, ktoré pomôžu s akné či vráskami, ale aj inovatívne procedúry, ktoré kombinujú aplikáciu kozmetických produktov a svetla.

 

Ochrana pred slnkom x technológia

Ochranu pred slnečným žiarením konečne začíname brať vážne. Pokročili nielen samotné produkty, ktoré sú jemnejšie a šetrnejšie produkty, ale začali aj vznikať nové technologické vychytávky, ktoré merajú intenzitu žiarenia a svojho nositeľa upozorňujú, že je čas na novú vrstvu ochrany.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 15.júl 2019

Letná manikúra inšpirovaná Týždňami Módy

Niekedy stačí jediný detail, ktorý vyzdvihne outfit a celkovú vizáž. Tým detailom môžu byť aj vaše nechty, ktoré sú dokonalou čerešničkou...


Ako si udržať opálenie?

Každý kto v lete naháňa bronzovú pokožku bude určite súhlasiť, že zachovať si opálenie je ešte ťažšie ako jeho nadobudnutie. Ako...


Aký vplyv má životný štýl na zdravie a k...

Životný štýl má obrovský vplyv na naše celkové zdravie. Odráža sa samozrejme aj na stave pleti a jej vzhľade. Ktoré zlozvyky...


Ako sa starať o pleť v lete?

Potrebuje naša pleť iný prístup v lete a iný v zime? Odpoveď je jednoznačná- potrebuje! Každé ročné obdobie jej totiž...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...