V druhej časti nášho seriálu o udržateľnej beauty rutine sme sa pozreli hlbšie na rôzne alternatívy pri každodenných úkonoch.

 

ecobeauty2

 

 

1. Esenciálny olej namiesto parfumu

Každý z nás má svoju obľúbenú vôňu, ktorá ho definuje, naladí na správnu nôtu a naštartuje deň. Parfumy však takisto sú plné rôznych chemických zložiek, ktoré tvoria ich podstatu. Ak chcete svoju beauty rutinu posunúť o niečo Ďalej, skúste nahradiť klasické parfumy za esenciálne oleje na prírodnej báze. Môžete ich aplikovať buď priamo an pokožku, alebo si vyrobiť svoj vlastný parfum pridaním esenciálneho oleja do rovnakého pomeru vody a vodky.

 

2. Zahoďte tyčinky do uší

Už dlhšie sa diskutuje o tom, či tyčinky do uší skutočne efektívne čistia, alebo len maz zatláčajú ďalej. Pravdou však je, že maz naše uši potrebujú a ten nadbytočný dokážete odstrániť pomcou textilných látok.

 

3. Multifunkčná sóda bikarbóna

Sóda je samostatná téma, o ktorej multifunkčných vlastnostiach si môžete prečítať v našom článku. V skrate- môžete ju využiť ako deodorant, bielič zubov, ako aj masku na pleť.

 

4. DIY šampón

Zatiaľ čo sprchový šampón pomaly nahrádzajú tuhé mydlá, so šampónom na vlasy to nie je až také jednoduché. Pokiaľ ten svoj ekologický a udržateľný nenájdete, skúste si ho vybrobiť podľa tohto receptu. Navyše je to aj ideálnou voľbou pri cestovaní!

 

5. Dekoratívna kozmetika inak

Urobte si z výroby vlastnch líčidiel víkendový či večerný projekt s kamarátkami, sestrou či maminou. Nielnže sa vrátite do detských čias, kedy ste sa zabavili kreatívnou prácou, prídete na nové myšlienky a v neposlednom rade, budete zásobené kozmetikou presne podľa svojich rpedstáv, bez toho, aby ste minuli vysoké sumy za luxusné produkty plné chemických zložiek, zabalených v plastových obaloch. Návod na výrobu vlastného rúžu nájdete napríklad tu.

Najnovšie zo sekcie krásaRozmaznávajte svoju pokožku - doprajte j...

Ak myslíme na kávu, väčšinou nás napadne lahodná chuť a vôňa horúceho nápoja s povzbudivými účinkami. Jej často skloňované zdraviu...


Šport a fitness | 12.nov 2018

4 fitness centrá ako ich nepoznáme

Nie všetky fitness centrá sú zamerané na fyzickú výkonnosť. Tieto 4 na to idú troch inak a pomôžu vám precvičiť mozog...


Trendy krasa | 12.nov 2018

YSL Beauty Club zavítal do Bratislavy

Londýn, Los Angeles či Berlín a teraz aj Bratislava sa stala domovom YSL Beauty Club na jeden večer. Večer v štýle...


Ako na mikrodermabráziu doma?

Mikrodermabrázia je moderným ošetrením, po ktorom siahajú ľudia s rôznorodými problémami. Od nedokonalostí až po mdlý tón pleti, dokáže si...

tuireisecenter dovolenka 2

tuireisecenter dovolenka 2

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vans vytvorilo vesmírnu kolaboráciu

Po vzore mnohých svetových značiek, aj Vans sa vrhá do množstva zaujímavých kolaborácií. Tou najnovš...

FILA Disruptor sa stali topánkami roka

Špecializovaný portál Footwear News každoročne vyberá najpopulárnejšie a najvplyvnejšie topánky, kto...

Kniha Dior by Roger Vivier je stvorená p...

Roger Vivier sa pripojil do módneho domu Dior v roku 1953, od kedy vytvoril niekoľko ikonických, lux...