V druhej časti nášho seriálu o udržateľnej beauty rutine sme sa pozreli hlbšie na rôzne alternatívy pri každodenných úkonoch.

 

ecobeauty2

 

 

1. Esenciálny olej namiesto parfumu

Každý z nás má svoju obľúbenú vôňu, ktorá ho definuje, naladí na správnu nôtu a naštartuje deň. Parfumy však takisto sú plné rôznych chemických zložiek, ktoré tvoria ich podstatu. Ak chcete svoju beauty rutinu posunúť o niečo Ďalej, skúste nahradiť klasické parfumy za esenciálne oleje na prírodnej báze. Môžete ich aplikovať buď priamo an pokožku, alebo si vyrobiť svoj vlastný parfum pridaním esenciálneho oleja do rovnakého pomeru vody a vodky.

 

2. Zahoďte tyčinky do uší

Už dlhšie sa diskutuje o tom, či tyčinky do uší skutočne efektívne čistia, alebo len maz zatláčajú ďalej. Pravdou však je, že maz naše uši potrebujú a ten nadbytočný dokážete odstrániť pomcou textilných látok.

 

3. Multifunkčná sóda bikarbóna

Sóda je samostatná téma, o ktorej multifunkčných vlastnostiach si môžete prečítať v našom článku. V skrate- môžete ju využiť ako deodorant, bielič zubov, ako aj masku na pleť.

 

4. DIY šampón

Zatiaľ čo sprchový šampón pomaly nahrádzajú tuhé mydlá, so šampónom na vlasy to nie je až také jednoduché. Pokiaľ ten svoj ekologický a udržateľný nenájdete, skúste si ho vybrobiť podľa tohto receptu. Navyše je to aj ideálnou voľbou pri cestovaní!

 

5. Dekoratívna kozmetika inak

Urobte si z výroby vlastnch líčidiel víkendový či večerný projekt s kamarátkami, sestrou či maminou. Nielnže sa vrátite do detských čias, kedy ste sa zabavili kreatívnou prácou, prídete na nové myšlienky a v neposlednom rade, budete zásobené kozmetikou presne podľa svojich rpedstáv, bez toho, aby ste minuli vysoké sumy za luxusné produkty plné chemických zložiek, zabalených v plastových obaloch. Návod na výrobu vlastného rúžu nájdete napríklad tu.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 17.jan 2019

Kolaborácia Maybelline x Puma: Športová ...

V priebehu posledných rokov sme boli svedkami mnohých kolaborácií, ktoré prepájali rôzne odvetvia, pričom móda a šport sa stali jednou...


Anti-age produkty, ktoré by ste mali zač...

Na prevenciu voči starnutiu sa zväčša zabúda a prvé produkty do našej starostlivosti začíname zaraďovať až vtedy, keď sa objavia prvé...


Trendy krasa | 16.jan 2019

Nude manikúra pre každý tón pleti

Nude manikúra je síce veľmi trendy, no napriek tomu, sme už mnohé odchádzali z manikúry nespokojné. Prečo? Veľmi záleží totiž na...


Kozmetické trendy na rok 2019

Profesionálne produkty na domáce použitie, starostlivosť pre celé telo, ale aj udržateľnosť. Tieto trendy v kozmetickom priemysle sa začali ukazovať už...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...