V druhej časti nášho seriálu o udržateľnej beauty rutine sme sa pozreli hlbšie na rôzne alternatívy pri každodenných úkonoch.

 

ecobeauty2

 

 

1. Esenciálny olej namiesto parfumu

Každý z nás má svoju obľúbenú vôňu, ktorá ho definuje, naladí na správnu nôtu a naštartuje deň. Parfumy však takisto sú plné rôznych chemických zložiek, ktoré tvoria ich podstatu. Ak chcete svoju beauty rutinu posunúť o niečo Ďalej, skúste nahradiť klasické parfumy za esenciálne oleje na prírodnej báze. Môžete ich aplikovať buď priamo an pokožku, alebo si vyrobiť svoj vlastný parfum pridaním esenciálneho oleja do rovnakého pomeru vody a vodky.

 

2. Zahoďte tyčinky do uší

Už dlhšie sa diskutuje o tom, či tyčinky do uší skutočne efektívne čistia, alebo len maz zatláčajú ďalej. Pravdou však je, že maz naše uši potrebujú a ten nadbytočný dokážete odstrániť pomcou textilných látok.

 

3. Multifunkčná sóda bikarbóna

Sóda je samostatná téma, o ktorej multifunkčných vlastnostiach si môžete prečítať v našom článku. V skrate- môžete ju využiť ako deodorant, bielič zubov, ako aj masku na pleť.

 

4. DIY šampón

Zatiaľ čo sprchový šampón pomaly nahrádzajú tuhé mydlá, so šampónom na vlasy to nie je až také jednoduché. Pokiaľ ten svoj ekologický a udržateľný nenájdete, skúste si ho vybrobiť podľa tohto receptu. Navyše je to aj ideálnou voľbou pri cestovaní!

 

5. Dekoratívna kozmetika inak

Urobte si z výroby vlastnch líčidiel víkendový či večerný projekt s kamarátkami, sestrou či maminou. Nielnže sa vrátite do detských čias, kedy ste sa zabavili kreatívnou prácou, prídete na nové myšlienky a v neposlednom rade, budete zásobené kozmetikou presne podľa svojich rpedstáv, bez toho, aby ste minuli vysoké sumy za luxusné produkty plné chemických zložiek, zabalených v plastových obaloch. Návod na výrobu vlastného rúžu nájdete napríklad tu.

Najnovšie zo sekcie krásaUdržte si hebkou kůži i na podzim

Po létě je nejen pleť, ale i pokožka celého těla vysušená. Namáhali jsme ji častým koupáním, chlorovanou či mořskou vodou...


Trendy krasa | 19.sep 2018

Beauty Trendy z NYFW

New York Fashion Week nám okrem módy na budúcu sezónu predstavil aj množstvo trendov v beauty sfére. Aké účesy sa...


Trendy krasa | 16.sep 2018

Brandon Maxwell vytvoril kolekciu pre M...

Dizajnér Brandon Maxwell predstavil prvú kolekciu dekoratívnej kozmetiky, ktorú vytvoril pre značku M.A.C. počas svojej prehliadky v rámci NYFW. Je...


Trendy krasa | 15.sep 2018

Nechtové trendy na NYFW

Aké beauty trendy nám odhalil NYFW? V prípade nechtového dizajnu sa vraj môžeme tešiť na letné klasiky ako fuksiové tóny...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Kuchárska kniha pre Instagram

Čo pravidelne zaplavuje vaše sociálne siete okrem štýlových outfitov? U nás je to okrem čarovných de...

Najlepšie filmy z módneho prostredia

Pokiaľ už máte zhliadnuté všetky módne dokumenty, je na čase siahnuť po fiktívnych filmoch, ktoré sa...

Najštýlovejšie televízne seriály

Kinematografia, filmová či televízna produkcia musí mať na mysli nielen pútavý dej, ale aj vizuálnu ...