Kozmetická značka Yage, ktorá je výsostne prírodnou, avšak najmä účinnou značkou luxusnej kozmetiky, našu pleť nielen vyživuje, hydratuje a skrášľuje, ale aj ozdravuje. Za značkou Yage, pre ktorú je výhradným distribútorom na Slovensku spoločnosť Organic Oasis, stojí Češka Petra Drvoštěpová, ktorá dnes známu a vo svete oceňovanú značku vybudovala vlastnými rukami v rámci malého rodinného podnikania.

 

yage kozmetika kvalita luxus ocenie bio prirodna 5

 

 

Začínala v malom londýnskom laboratóriu cestou pokusov a omylov. Stále však išla za svojou víziou a zamyšlienkou vzniku účinnej kozmetiky.Vďaka kombinácii bylín, účinných látok a prírodných konzervantov vznikla unikátna rada produktov starostlivosti o pleť, ktorá je cielená, hĺbková a vyživujúca. Všetky rastlinné zmesi, ktoré sa do jednotlivých kozmetických produktov pridávajú majú svoj presný význam. V produktoch sa nepoužívajú žiadne výplňové prísady, čo znamená, že výsledkom je čistá, vysoko koncentrovaná a účinná receptúra každého jedného výrobku. Pri výrobe sa kladie dôraz na etické a ekologické zdroje surovín i výroby a na ingrediencie v najvyššej bio kvalite, ktoré sú priateľské k životnému prostrediu.

Kozmetická rada Yage je navrhnutá podľa rituálu tradičnej kórejskej starostlivosti o pleť. A prečo práve Kórea? V ázijských krajinách je systém starostlivosti o pleť rozvinutý do dokonalosti. Každý produkt má svoj zmysel a význam, a ich aplikácia má svoje stanovené poradie a postupnosť. Avšak jednotlivé produkty sa dajú použiť aj samostatne, bez toho, aby sa absolvovali jednotlivé kroky.

 

yage kozmetika kvalita luxus ocenie bio prirodna 1

 

Jednotlivé kroky starostlivosti o pleť podľa kórejských zásad zahŕňajú desať krokov v štyroch fázach starostlivosti o pleť. Prvá - čistiaca starostlivosť je tou najdôležitejšou zo všetkých fáz. Prvotné použitie odličovacieho oleja strieda čistenie gélom a následne exfoliácia peelingom alebo pleťovou maskou. Nasleduje prípravná starostlivosť, ktorej úlohou je pleť po čistení upokojiť a vrátiť jej prirodzené pH. To dosiahneme aplikáciou pro-kolagénového toneru (YAGE č. 3 Rose Kiss) a hydratačnej esencie, ktorá vďaka fermentovanej multimolekulárnej kyseline hyalurónovej preniká aj do hlbších vrstiev pokožky. V tejto chvíli je pokožka pripravená na prijímanie účinných látok a výživy v tretej fáze starostlivosti, ktorá sa nazýva aktívnou. Svoju úlohu tu splnia pleťové séra (YAGE č. 5 Hello Beautiful), oleje (YAGE č. 6 Sleeping Beauty) a balzamy na tvár i bezprostredné okolie očí. Za záverečnú starostlivosť sa považuje ochrana pleti pre jej ďalšie fungovanie, čo znamená krycí krém s účinnou ochranou proti slnečnému žiareniu a hydratácia pokožky prostredníctvom pleťovej hmly, ktorá sa môže aplikovať kedykoľvek počas dňa.

 

yage kozmetika kvalita luxus ocenie bio prirodna 6

 

Možno ste si všimli, že v popise portfólia výrobkov kozmetickej rady Yage nenájdete klasický krém na tvár. Je to preto, že 80 - 90% obsahu bežných krémov tvorí voda. Namiesto tradičného 1% aktívnych látok, ktoré sa v krémoch nachádzajú, je v produktoch Yage koncentrácia 100% účinných látok, čo je pre pleť obrovským prínosom.

O tom, že dlhoročné úsilie Petry Drvoštěpovej prinieslo ovocie svedčí okrem tisícok spokojných zákazníčok aj významné medzinárodné ocenenie Beauty Shortlist Awards 2021, ktoré doposiaľ v Českej ani Slovenskej republike nezískala žiadna z kozmetických značiek.

 

yage kozmetika kvalita luxus ocenie bio prirodna 7

 

Viac informácií: www.organic-oasis.sk

 

 

Najnovšie zo sekcie krásaLíčenie | 18.máj 2021

Ako zakryť rôzne typy nedokonalostí?

Škvrny, akné, kruhy pod očami, všetko toto patrí k bežnej pleti. Nikto z nás nie je dokonalý a občasným alebo...


Líčenie | 18.máj 2021

Jarný manikúrový trend: Trblietky

Nie všetky trendy sú logické (čoho dôkazom sú napríklad kožené košele na leto). V beauty svete by sme ich takisto...


Vlasy | 18.máj 2021

Účesová inšpirácia z Instagramu

Upravené vlasy nám dajú úplne nový look, určite sa na tom všetci zhodneme. Ku kaderníkom však nemôžeme chodiť každý druhý...


Vlasy | 17.máj 2021

Vlasové trendy na nasledujúcu sezónu

Po uvoľnení opatrení smerovali prvé kroky (aspoň pomyselné) mnohých z nás do beauty salónov a kaderníctiev. Tie z nás, ktoré...

 

Naše tipy

Jarné trendy zo Škandinávie

Keď v beauty priemysle vládnu trendy z Kórei, v móde to sú trendy zo Škandinávie. Množstvo noviniek ...

Kozmetika, ktorú by mala používať každá ...

S pribúdajúcimi rokmi sa menia aj potreby našej pleti. To, čo vyžadovala v dvadsiatke už nemusí plat...

Stylingové triky, ktoré váš štýl omladia

Každá žena chce pôsobiť mlado, bez ohľadu na svoj vek. Mnohé z nás preto siahajú po najnovších vychy...