Anemone je beautystore s jedinečnou kozmetikou. V spoločnosti dôverujú kvalitným ingredienciám, vďaka čomu sa môžu pýšiť skutočnými výsledkami.

 

anemone garden natur priroda bio kozmetika 4

 

Zakladateľkou spoločnosti anemone je Alexandra Zachardová, ktorá ako mamička na materskej dovolenke prišla s myšlienkou priniesť na Slovensko do tej chvíle menej známu a odlišnú prírodnú kozmetiku, aká bola na našom trhu. "Bolo to len také vnuknutie, experiment, nad ktorým sme príliš dlho nepremýšľali, ani ho špeciálne neplánovali. S partnerom sme si povedali, že práve obdobie po narodení nášho syna by mohlo byť správnym časom, aby sme skúsili rozbehnúť niečo vlastné." Bola to odvážna myšlienka, popri starostlivosti o práve narodené dieťa sa pustiť do takéhoto projektu, ale vyšlo to.

 

anemone garden natur priroda bio kozmetika portret 5

 

"Môj pocit bol, že na Slovensku bola prírodná kozmetika vnímaná len cez mydielka a masielka. Navyše, všetky obchody s prírodnou kozmetikou ponúkali viac menej to isté. A ja som chcela priniesť aj iné, neznáme značky, ktoré by neboli len o mydlách, ale aj o sofistikovanejších formuláciách," približuje počiatočnú myšlienku vzniku portálu anemone Alexandra.

Anemone sa za pár mesiacov stal vyhľadávaným eshopom, kde klientky vyznávajúce účinnú a kvalitnú prírodnú kozmetiku môžu nájsť naozaj široké portfólio produktov. Okrem zloženia jednotlivých produktov, celkovej kvality a prístupu danej značky k životnému prostrediu, Alexandra vyberá produkty aj podľa toho, aký majú vzhľad a či sa jej páčia.

 

anemone garden natur priroda bio kozmetika 1

 

"Mám rada pekné a zaujímavé obaly a v hlave mi hneď vznikajú nápady, ako by sa dala daná značka odkomunikovať. Chcem, aby produkty zaujali už na prvý pohľad, a aby boli aj skutočne vizuálne pekné," hovorí o kozmetike a jej produktoch zakladateľka značky.

V ponuke anemone nájdete prevažne produkty na starostlivosť o pleť doplnené o vlasovú a telovú kozmetiku. To je základné portfólio a gro eshopu.

Minulý rok však do ponuky pribudla aj dekoratívna kozmetika a dizajnové fľaše na vodu. V lete sa v ponuke objavil aj prvý vlastný produkt spoločnosti anemone - mušelínové uteráčiky na čistenie pleti.

 

anemone garden natur priroda bio kozmetika 2

 

Alexandru práca nesmierne baví, o čom svedčia aj jej slová: "Stále sledujem neustále sa meniaci svet prírodnej a clean kozmetiky a hľadám, čo nové by mohlo do našej ponuky pribudnúť. Ako som už spomínala, prednosť dávam menej známym, ale kvalitným menším značkám, ktorým skutočne záleží na každom kroku výroby ich produktov, stoja za nimi konkrétni ľudia, malé teamy a ich príbehy. Sú inovatívne, prinášajú nové ingrediencie a postupy. Je pre nich úplnou samozrejmosťou pozerať sa na svoju výrobu a produkty tak, aby čo najmenej škodili životnému prostrediu."

 

anemone garden natur priroda bio kozmetika 3

 

Anemone sa stal pre Alexandru láskou i prácou súčasne. A práve láska je cítiť v každom produkte, ktorý nájdete v jej ponuke. Starostlivo vyberaný, posudzovaný a odskúšaný. Navyše vyrábaný v súlade s prírodou, súčasťou ktorého sú zložky prospešné a vyhovujúce našej pokožke, pleti i celému telu.

 

Viac informácií: www.anemonegarden.sk

 

 

Najnovšie zo sekcie krásaAké trendy čakajú beauty priemysel?

Minulý rok sme sa naučili správne čistiť pleť, používať kyselinu hyalurónovú, retinol či vitamín C a starostlivosť dopĺňať výživovými doplnkami ako...


Trendy krasa | 19.jan 2021

Krása je IDENTITA

Slovo krása znie v prvom pláne ako niečo povrchné. Tento pojem má však omnoho širší záber a okrem toho, že...


Šport a fitness | 18.jan 2021

Najlepšie online platformy na domáce tré...

Karanténa nie je dôvod na to, aby sme sa športu a pohybu vyhýbali. Práve naopak, pohyb je veľmi dôležitou súčasťou budovania...


Trendy krasa | 18.jan 2021

Manikúrové trendy na rok 2021

Aj trendy v manikúre sa neustále menia a vyvíjajú. V tomto roku sa ich zaručene prestrieda niekoľko, avšak týchto 5 bude patriť pravdepodobne...


Naše tipy

Aké náušnice sa nosia v roku 2021?

Vyberáte si náušnice podľa aktuálnych trendov alebo naopak, spoliehate sa na overené, nadčasové kúsk...

Oživte zimné outfity trendy detailmi

Ani vás už nebavia stále tie isté farby, rovnaké zimné kúsky a stále ten istý styling outfitov?...

Svieže farebné kombinácie na rozjasnenie...

Zimné počasie nie je len o magickom snehu a modrej oblohe, ale častokrát práve o sive...