Aj keď patrí na vrcholové miesta v rebríčku estetických operácií, nie je vhodná pre každého. To, že sa rozhodnete pre operáciu, a že ste ochotná za ňu zaplatiť, sú len dve z mnohých podmienok na to, aby vás plastický chirurg zaradil do svojho operačného programu.

 

lipsukcia chudnutie celulitída žikla plastická chirurgia operácia

 

Liposukcia, aj keď sa zdá ako jednoduchá, rýchla a desiatky rokov overená metóda odstránenia nadbytočného tuku, nie je vhodným riešením pre prekvapivo mnoho ľudí. Počas rozhodovania, musí plastický chirurg zobrať do úvahy vaše očakávania, kvalitu kože a podkožia, množstvo vicserálneho tuku, lieky, ktoré užívate a mnoho iných dôležitých vecí.

Tu sú niektoré dôvody, ktoré z vás robia nevhodného kandidáta na liposukciu.

 

Vaše BMI

Index telesnej hmotnosti (angl. Body Mass Index – BMI) patrí medzi najviac používané metódy merania obezity. BMI 30 je hodnota, ktorá rozhoduje, či vám liposukcia bude alebo nebude odporúčaná. Pri vyššom BMI ako 30 je riziko komplikácii 3x vyššie.

 

liposukcia tuk odsatie telo stihlost formovanie postava

 

Chcete odstrániť viac tuku ako je možné

Liposukcia je ideálny spôsob ako sa zbaviť nadbytočných tukových zásob. Je ale vhodná na kontúrovanie kriviek tela. V žiadnom prípade to nie je spôsob chudnutia, aj keď pohodlný a rýchly. Maximálny objem, ktorý je bezpečný odsať, predstavuje 3-5 % hmotnosti klientky ale maximálne 3000 mililitrov tuku. Pri liposukcii platí staré známe, “menej je niekedy viac”.

 

Nerealistické očakávania

Ak má niekto stehná ako Queen Latifah a očakáva, že po zákroku ich bude mať ako Claudia Shiffer, tak nebude nikdy so žiadnym zákrokom spokojný. Je priam až nutné, aby mal záujemca pri liposukcii, prípadne inom estetickom zákroku, reálne očakávania. Na to slúži osobná konzultácia, kde je na plastickom chirurgovi, aby usmernil klientku na “správnu cestu”.

 

liposukcia tuk odsatie telo stihlost formovanie postava 1

 

ASA III-IV

Klasifikácia zdravotného stavu a anestetického rizika podľa ASA (Americkej spoločnosti anestéziológov) je označením zdravotného stavu. Trieda I a II sú vhodné na estetické operácie všetkého druhu. Pri závažných ochoreniach je riziko komplikácii veľmi vysoké a preto sa striktne neodporúča.

 

Máte pomarančovú, ochabnutú kožu alebo keloidné hojenie jaziev

Ak odsajeme tuk spod pomarančovej alebo spod ochabnutej kože, ktorá nie je dostatočne elastická, výsledkom bude hrboľatá, vyprázdnená plocha, ktorá bude vyzerať možno ešte horšie. Preto nie je vhodné takýto stav operovať.

 

A kto je vlastne ideálny kandidát na liposukciu?

Ideálny kandidát je úplne zdravý klient s ASA I, ktorý má BMI pod 30, fyzicky pravidelne aktívny, s vyváženou stravou, s peknou elastickou kožou, s nadbytkom tuku na miestach, ktoré sa mu nedajú odstrániť cvičením ani stravou.

 

 

plastická chirurgia plastický chirurg zikla mudr

 

MUDr. Ivan Žikla, plastický chirurg

Viac informácií: https://zikla.sk/

liposukcia logo zikla

 

 

 

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 26.nov 2020

5 účesov inšpirovaných Francúzkami

Základom typického francúzskeho štýlu sú vždy dôkladne upravené vlasy. Môže sa síce zdať, že Francúzky si na vlasy nepotrpia, no...


Trendy krasa | 25.nov 2020

Vianoce po slovensky: Kozmetika

Nákupy vianočných darčekov nie sú nikdy jednoduché. Častokrát nimi chceme našich blízkych ohúriť a potešiť. Tento rok však vianočnými nákupmi plánujeme...


Tajomstvo svetových topmodeliek dostupné...

Čo obdivujete na modelkách? Ich dokonalo upravené vlasy, fit postavu či krásnu pleť? Všetky tieto aspekty do veľkej miery samozrejme...


Trendy krasa | 23.nov 2020

Domáca manikúra: Vytvarujte si dokonalé ...

Krátke či dlhé, hranaté alebo oválne? Nezáleží na tom, aký tvar a dĺžku nechtov preferujete, poradíme vám, ako si ich spraviť...


Naše tipy

Vlasové doplnky na jeseň 2020

Čo urobiť s vlasmi, keď nám počasie nepraje a za oknami nás čaká vietor či dážď? Obráťte s...

Ako kombinovať kabát s čižmami?

Máte doma väčšiu zbierku kabátov alebo čižiem? Tieto dva kúsky majú prevahu aj v našich šatníko...

Jesenné farby v manikúre

Pre obdobie jesene sú typické farby ako bordová, hnedá či smaragdová. Radi po nich siahame v pr...