Kolagén, výživový doplnok, ktorý je pre ľudské telo prospešný vo viacerých úrovniach. Ide o bielkovinu, ktorá sa prirodzene nachádza v našom organizme, v koži, kostiach, šľachách, cievach i tráviacom ústrojenstve. Do dvadsiateho piateho roku veku človeka sa kolagén v tele prirodzene vytvára, neskôr je vhodné i nevyhnutné ho dopĺňať prostredníctvom kvalitných výživových doplnkov.

 

collalloc

 

 

Výživový doplnok collalloc je čistý, kvalitný a účinný morský kolagén bez prísad. Ľudské telo spracováva tento typ bioaktívneho morského kolagénu, akoby bol jeho vlastným kolagénom. Ľahko sa vstrebáva, je využitý tam, kde je ho najviac potreba.

 

1

 

Práve teraz je vhodné obdobie na začiatok užívania kolagénu. Po lete, kedy bola naša pokožka vystavená slnečnému žiareniu, namáhaná častým športovaním, kúpeľom vo verejných alebo prírodných vodách, je kolagén tou ideálnou vzpruhou. Dokáže pokožku upokojiť, vyhladiť, doplniť jej chýbajúcu pružnosť a elasticitu. Pôsobí aj na zachovanie hnedej a opálenej pokožky v zdravom vzhľade.

 

3

 

Tvár je po pobyte na slnku tou najcitlivejšou časťou ženského tela. Dostatočné množstvo kolagénu však spoločne so zdravou výživou a kvalitným krémom vyhladzuje vrásky, vypína pleť a pôsobí ako elixír mladosti bez akýchkoľvek invazívnych zákrokov.

Slnko a teplo je pre našu psychiku skvelý relaxačný prostriedok a "dobíjač" bateriek. Avšak tak ako naša pokožka, aj vlasy môžu byť po lete vysušené, polámané a oslabené. Nezúfajte však, kolagén revitalizuje vlasy, nechty i vlasovú pokožku.

 

2

 

Čo sa týka účinnosti kolagénu, najideálnejšie ho telo spracuje súbežne s užívaním vitamínu C, ktorý jeho efekt zosilňuje. V prípravku collalloc sa nachádza kolagén troch typov. Kolagén I. - je najrozšírenejším typom kolagénu, nachádza sa v pokožke, šľachách a kostiach, predstavuje 90% celkového kolagénu v ľudskom tele. Kolagén typ II. je zastúpený vo väzivách, chrupavkách a v okolí svalových buniek. A kolagén typ III. je podobný prvému a nachádza sa v svaloch a kostiach.

Kombinácia všetkých troch kolagénov v prípravku collalloc stimuluje tvorbu vlastného kolagénu a podporuje správne fungovanie ľudského tela.

 

Viac informácií: www.collalloc.com

 

Najnovšie zo sekcie krásaZnačka anemone prezentuje kozmetiku s kv...

Anemone je beautystore s jedinečnou kozmetikou. V spoločnosti dôverujú kvalitným ingredienciám, vďaka čomu sa môžu pýšiť skutočnými výsledkami.  


Vráťte sa do leta s vôňou a sviežosťou t...

Samozrejme, aj zimné obdobie má svoje čaro, ale naša pokožka dostáva poriadne zabrať. Preto si vyžaduje rovnakú, ak nie ešte...


Trendy krasa | 02.dec 2020

Sviatočná manikúra na Vianoce

Vianoce vždy majú magickú atmosféru, ktorú tvorí skvelé jedlo, spoločnosť rodiny a blízkych, no svoju rolu zohrávajú aj trblietavé ozdoby, vysvietený...


Tajomstvo svetových topmodeliek dostupné...

Čo obdivujete na modelkách? Ich dokonalo upravené vlasy, fit postavu či krásnu pleť? Všetky tieto aspekty do veľkej miery samozrejme...


Naše tipy

Jesenný styling: Chatová móda v meste

Rok 2020 a situácia okolo pandémie výrazne zmenili prístup k móde a obliekaniu. Zatia...

Najlepšie adventné kalendáre na rok 2020

V prípade, že nie ste veľmi na čokoládu a sladkosti alebo si držíte líniu, siahnite tento ...

Pleteniny vládnu jeseni, ktoré sú must-h...

Nič nie je lepšie ako obliecť sa do príjemných, hrejivých pletenín počas jesene. Extra bonusom však ...