Kolagén, výživový doplnok, ktorý je pre ľudské telo prospešný vo viacerých úrovniach. Ide o bielkovinu, ktorá sa prirodzene nachádza v našom organizme, v koži, kostiach, šľachách, cievach i tráviacom ústrojenstve. Do dvadsiateho piateho roku veku človeka sa kolagén v tele prirodzene vytvára, neskôr je vhodné i nevyhnutné ho dopĺňať prostredníctvom kvalitných výživových doplnkov.

 

collalloc

 

 

Výživový doplnok collalloc je čistý, kvalitný a účinný morský kolagén bez prísad. Ľudské telo spracováva tento typ bioaktívneho morského kolagénu, akoby bol jeho vlastným kolagénom. Ľahko sa vstrebáva, je využitý tam, kde je ho najviac potreba.

 

1

 

Práve teraz je vhodné obdobie na začiatok užívania kolagénu. Po lete, kedy bola naša pokožka vystavená slnečnému žiareniu, namáhaná častým športovaním, kúpeľom vo verejných alebo prírodných vodách, je kolagén tou ideálnou vzpruhou. Dokáže pokožku upokojiť, vyhladiť, doplniť jej chýbajúcu pružnosť a elasticitu. Pôsobí aj na zachovanie hnedej a opálenej pokožky v zdravom vzhľade.

 

3

 

Tvár je po pobyte na slnku tou najcitlivejšou časťou ženského tela. Dostatočné množstvo kolagénu však spoločne so zdravou výživou a kvalitným krémom vyhladzuje vrásky, vypína pleť a pôsobí ako elixír mladosti bez akýchkoľvek invazívnych zákrokov.

Slnko a teplo je pre našu psychiku skvelý relaxačný prostriedok a "dobíjač" bateriek. Avšak tak ako naša pokožka, aj vlasy môžu byť po lete vysušené, polámané a oslabené. Nezúfajte však, kolagén revitalizuje vlasy, nechty i vlasovú pokožku.

 

2

 

Čo sa týka účinnosti kolagénu, najideálnejšie ho telo spracuje súbežne s užívaním vitamínu C, ktorý jeho efekt zosilňuje. V prípravku collalloc sa nachádza kolagén troch typov. Kolagén I. - je najrozšírenejším typom kolagénu, nachádza sa v pokožke, šľachách a kostiach, predstavuje 90% celkového kolagénu v ľudskom tele. Kolagén typ II. je zastúpený vo väzivách, chrupavkách a v okolí svalových buniek. A kolagén typ III. je podobný prvému a nachádza sa v svaloch a kostiach.

Kombinácia všetkých troch kolagénov v prípravku collalloc stimuluje tvorbu vlastného kolagénu a podporuje správne fungovanie ľudského tela.

 

Viac informácií: www.collalloc.com

 

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 29.sep 2020

Jesenná účesová inšpirácia

Po letných šatkách nastáva čas siahnuť po baretkách a plážové vlny vymeniť za ležérne konské chvosty, ktoré prežijú v daždi a vetre...


Najlepšie aktívne látky na boj s pigment...

Pribudli vám po lete, intenzívnom opaľovaní či náhodnom spálení na tvári pigmentové škvrny? Obráťte sa tieto aktívne látky, ktoré vám...


Beauty pomôcky: Ktoré vyskúšať a na ktor...

Dnes je na trhu toľko najrôznejších pomôcok na starostlivosť o pleť, že je takmer nemožné sa v nich orientovať. Niektoré sľubujú okamžité...


Trendy krasa | 28.sep 2020

S profiartistkou Lenkou Lutisan o tom, a...

Dokonalé obočie je výzvou pre každú ženu. Ak vám do vienka nebolo dopriate pekne vytvarované a husté obočie, dnes už...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Must-have jesenné sukne

Príchod jesene je takmer vždy sentimentálny, naplnený spomienkami na leto. Aj keď nám letná sezóna b...

Legendárny diamant na striebornom plátne

Diamanty a strieborné plátno vždy tvorili dokonalý pár. Staré hollywoodske filmy plné glamouru...

Street stylová inšpirácia z MBPFW: Deň 1

Po vypuknutí pandémie sa mnohé svetové týždne módy rozhodli prejsť do virtuálneho sveta. Ide o ...