To, že pomaly oficiálne končí leto neznamená, že si ešte v nasledujúcich mesiacoch nebudeme môcť užiť krásne, slnečné počasie. Prekvapiť nás však môžu poriadne chladivé rána a večery, prípadné prehánky a samozrejme aj jesenné ovzdušie. Preto pomaly nastáva čas, urobiť pár jednoduchých zmien v našej starostlivosti o pleť a nahradiť letné produkty za tie jesenné.

 

kozmetika na jeseň

 

Čistenie

Leto je presne to obdobie, kedy minimum ľahučkých produktov urobí pleti najlepšie. Mnohí z nás preto siahajú po produktov na čistenie pleti na vodnej báze, prípadne v gélovej forme či po populárnych penových cleanseroch. Tie síce urobia svoju robotu poriadne, no na jeseň pleť ocení trochu viac výživy. Prospejú jej preto čistiace mlieka či balzamy, ktoré popri čistení pokožky poskytnú aj hlbšiu výživu.

 

Exfoliácia

Existuje niekoľko prístupov ku exfoliácii pokožky. Niektorí z nás si ju doprajú každý deň, iní sa zase spoľahnú na občasnú silu chemických exfoliantov párkrát do týždňa. Kyseliny sú skvelou voľbou na jeseň, slnko je už predsa len slabšie a keď ste sa im práve kvôli nemu vyhýbali v lete, teraz sa k ním pokojne vráťte.

 

Next level sérum

Prispôsobte výber správneho séra aktuálnemu stavu vaše pokožky. Po lete môže pôsobiť dehydratovane, možno vám po opaľovaní vykuklo niekoľko pigmentových škvŕn, alebo jednoducho potrebujete rozžiariť a pridať pleti glow. Vitamín C je skvelou voľbou na všetky tieto nešváry, podobne aj kyselina hyalurónová, ktorá dodá pleti poriadnu dávku hydratácie a udrží ju vo vnútri pokožky. V lete sme si mnohí obľúbili séra na vodnej báze, teraz pokojne siahnite po sérach vo forme krému či oleja, ak potrebujete extra boost.

 

Krémy a oleje

V jesennej starostlivosti o pleť by malo byť vašim cieľom opraviť a posilniť prirodzenú ochrannú bariéru pokožky. Ak cítite, že vaša pleť potrebuje extra starostlivosť a posilnenie, siahnite po krémovejších verziách hydratačných krémov alebo dokonca po olejoch. Skvelou voľbou sú produkty s obsahom látky cica, ktorá sa postará práve o posilnenie, ale aj upokojenie a ochranu. Skvelou zložkou sú aj ceramidy, ktoré sa postarajú o posilnenie aj hydratáciu a spomedzi olejov sa zase môžete spoľahnúť na starý-dobrý šípkový olej.

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 29.sep 2020

Jesenná účesová inšpirácia

Po letných šatkách nastáva čas siahnuť po baretkách a plážové vlny vymeniť za ležérne konské chvosty, ktoré prežijú v daždi a vetre...


Najlepšie aktívne látky na boj s pigment...

Pribudli vám po lete, intenzívnom opaľovaní či náhodnom spálení na tvári pigmentové škvrny? Obráťte sa tieto aktívne látky, ktoré vám...


Beauty pomôcky: Ktoré vyskúšať a na ktor...

Dnes je na trhu toľko najrôznejších pomôcok na starostlivosť o pleť, že je takmer nemožné sa v nich orientovať. Niektoré sľubujú okamžité...


Trendy krasa | 28.sep 2020

S profiartistkou Lenkou Lutisan o tom, a...

Dokonalé obočie je výzvou pre každú ženu. Ak vám do vienka nebolo dopriate pekne vytvarované a husté obočie, dnes už...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Must-have jesenné sukne

Príchod jesene je takmer vždy sentimentálny, naplnený spomienkami na leto. Aj keď nám letná sezóna b...

Legendárny diamant na striebornom plátne

Diamanty a strieborné plátno vždy tvorili dokonalý pár. Staré hollywoodske filmy plné glamouru...

Street stylová inšpirácia z MBPFW: Deň 1

Po vypuknutí pandémie sa mnohé svetové týždne módy rozhodli prejsť do virtuálneho sveta. Ide o ...