Cítite sa unavený, máte často studené ruky a napriek snahe nedokážete schudnúť? Je možné, že vášmu organizmu chýba jód. Na Slovensku i v Českej republike je jód vzácnym prvkom. Naše krajiny sa nenachádzajú v blízkosti mora, preto pôda v našich zemepisných šírkach obsahuje stále menej jódu. To môže mať za následok vznik viacerých ochorení.

 

jód pre zdravie organizmus

 

 

Príznaky nedostatku jódu sa často zamieňajú za dôsledky stresu, pracovného napätia a vyťaženia a celkových starostí súvisiacich s bežným životom. Dlhodobá únava, ospalosť, suchá pokožka, zápcha, sťažená schopnosť sústredenia sa i spomalenie reflexov - aj také môžu byť ďalšie príznaky nedostatku jódu. U žien sa môžu objavovať aj ďalšie príznaky, napríklad poruchy menštruačného cyklu, neplodnosť i znížené sexuálne libido. V tehotenstve je dostatok jódu dôležitý pre zdravý vývoj dieťaťa v prenatálnom štádiu.

 

Produkt 02

 

Doplnky výživy vo forme multivitamínových preparátov v tabletách obsahujú aj jód. Avšak výskumy hovoria o tom, že jód v tabletkách je pre ľudské telo takmer nevstrebateľný a do preparátov sa pridáva čisto z komerčných dôvodov. Ako teda dokážeme pomôcť svojmu telu v príjme a doplnení prírodného jódu?

Zuzana a Tomáš Repaskí pôsobili niekoľko rokov v africkej Ghane. V tejto krajine je problém s nedostatkom jódu veľmi markantný, a obaja manželia sa snažili pomôcť deťom i dospelým v čo najúčinnejšom dopĺňaní jódu, aby zabránili zdravotným problémom súvisiacim s akútnym nedostatkom jódu. Ťažili vodu v Ghane a pridávali do nej aktívny jódový koncentrát. Po piatich rokoch svojej misie sa rozhodli vrátiť späť do Českej republiky aby mohli svoje znalosti a skúsenosti odovzdať aj ľudom v Česku i na Slovensku. Tak vznikla firma Iodica Natural, ktorá je distribútorom aktívneho jódového koncentrátu Iodica.

 

Produkt 05

 

Aktívny jódový koncentrát IODICA je 100% prírodný produkt, získavaný z prirodzene vytvorených sedimetov z uzatvorených prehistorických morí a oceánov, ktoré vznikli pre viac ako 35 miliónmi rokov v Českej republike. Prípravok je v tekutej forme, ktorá je výborne absorbovateľná a prijateľná pre ľudský organizmus. Užíva sa v akomkoľvek nápoji, nemení jeho chuť ani vôňu. Len niekoľko kvapiek denne podľa veku a hmotnosti človeka pokryje potrebnú dennú dávku jódu.

 

Produkt 06

 

Predávkovanie tu nehrozí, prebytočný jód sa vylučuje z organizmu močom.

 

Prírodný jód:

• má antivírové, antimykotické a baktericídne účinky,
• zlepšuje metabolizmus,
• urýchľuje spaľovanie tukov,
• znižuje príznaky celulitídy,
• obnovuje vlastné obranné mechanizmy tela,
• pomáha pri dermatologických ochoreniach (ekzémy, psoriáza, akné),
• pomáha pri neuróze a únave,
• eliminuje sklon k depresiám,
• zabraňuje vzniku porúch sexuálneho vývoja,
• zlepšuje plodnosť,
• znižuje potratovosť,
• zabraňuje vzniku strumy (chráni štítnu žľazu a zaisťuje tvorbu hormónov T3 a T4),
• pomáha predchádzať nádorovým ochoreniam pŕs.

 

 

Viac informácií: www.iodicanatural.cz

 

Najnovšie zo sekcie krásaZnačka anemone prezentuje kozmetiku s kv...

Anemone je beautystore s jedinečnou kozmetikou. V spoločnosti dôverujú kvalitným ingredienciám, vďaka čomu sa môžu pýšiť skutočnými výsledkami.  


Vráťte sa do leta s vôňou a sviežosťou t...

Samozrejme, aj zimné obdobie má svoje čaro, ale naša pokožka dostáva poriadne zabrať. Preto si vyžaduje rovnakú, ak nie ešte...


Trendy krasa | 02.dec 2020

Sviatočná manikúra na Vianoce

Vianoce vždy majú magickú atmosféru, ktorú tvorí skvelé jedlo, spoločnosť rodiny a blízkych, no svoju rolu zohrávajú aj trblietavé ozdoby, vysvietený...


Tajomstvo svetových topmodeliek dostupné...

Čo obdivujete na modelkách? Ich dokonalo upravené vlasy, fit postavu či krásnu pleť? Všetky tieto aspekty do veľkej miery samozrejme...


Naše tipy

Jesenný styling: Chatová móda v meste

Rok 2020 a situácia okolo pandémie výrazne zmenili prístup k móde a obliekaniu. Zatia...

Najlepšie adventné kalendáre na rok 2020

V prípade, že nie ste veľmi na čokoládu a sladkosti alebo si držíte líniu, siahnite tento ...

Pleteniny vládnu jeseni, ktoré sú must-h...

Nič nie je lepšie ako obliecť sa do príjemných, hrejivých pletenín počas jesene. Extra bonusom však ...