Keby sme vám pred pár rokmi povedali, že umelá inteligencia vám dokáže navrhnúť ideálnu rutinu v starostlivosti o pleť na mieru vašich problémov a typu pokožky, zrejme by ste nám neverili. Znie to ako zo sci-fi filmu, avšak budúcnosť je tu a my si tak môžeme dopriať diagnostiku pleti z pohodlia domova. Ako?

 

umelá inteligencia diagnostika pleti vichy

 

Technológie jednoducho ovládli rôzne sféry našich životov. Už nie sú určené len pre nadšencov inovácií a rôznych gadgetov, ale sú navrhnuté do rúk bežných užívateľov akými sme aj my. Ak nám navyše prinášajú benefity v podobe pohodlia a praktickosti, berieme ich všetkými desiatimi. To je aj prípadov novinky z dielne Vichy, ktorá predstavila unikátny algoritmus na analýzu a diagnostiku pleti.

Skinconsult AI bol vyvinutý na základe 15 ročných skúseností v laboratóriách značky, ktoré sa spojili s umelou inteligenciou. Tento algoritmus už stihol získať 3 patenty a na konte má aj 2 výskumy uverejnené v odborných, vedeckých publikáciách.

 

Ako to funguje?

Stále to znie ako veda, avšak používanie je jednoduché. Jediné, čo na takúto diagnostiku potrebujete je smartfón. Stačí si urobiť selfie a zvyšok už necháte na algoritmus a jeho mágiu. Vyhodnotí stav vašej pleti, pričom dokáže rozoznať 7 typov problémov a to až na 5 úrovniach, s presnosťou až 97%. Vyhodnocujú sa parametre ako level pigmentových škvŕn, rozšírené póry, jemné vrásky, strata jasu či strata pevnosti.

Výsledná hodnota (volá sa matrix) vám povie, v akom stave sa vaša pleť nachádza, čo si následne môžete porovnať s priemerným matrixom žien vo vašom veku. Tu to však nekončí, aby bola diagnostika pre vás prínosná, systém dokáže vyhodnotiť, aké produkty a aktívne látky vaša pleť potrebuje na to, aby vyzeralo čo najlepšie a bola zdravá.

 

Online diagnostiku pleti na základe umelej inteligencie si môžete vyskúšať tu, alebo nasnímajte QR kód mobilom.

 

qr vichy

 

 

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 08.júl 2020

Manikúra a ligot: Ako kombinovať nechty ...

Detaily robia celkom, to všetci vieme. Táto poučka sa však netýka len doplnkov ako kabelky či topánky, ale aj manikúry...


Všetko o striách

Strie sú spoločne s celulitídou jedným z najčastejších problémov, ktoré trápia ženy, a to najmä v lete, kedy sa viac odhaľujeme a s tým aj odkrývame...


Trendy krasa | 06.júl 2020

Letná pedikúra: Aké farby si vybrať?

Na pedikúre si všetci dáme minimálne v lete záležať. Predsa len naše chodidlá ukazujeme svetu o čosi viac a častejšie, tak prečo im...


Počuli ste, že škvrny sú nové vrásky?

Ale ako sa dostanú na našu pokožku? A ako sa ich môžeme zbaviť? Poďme sa na to pozrieť rad za...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...