Myslíte, že je dôležité aplikovať kozmetické produkty v špecifickom poradí? V prípade, že vám záleží na najlepších možných výsledkoch a používate aktívne látky, tak áno. Existujú totiž pravidlá, ktorými by sme sa mali riadiť bez ohľadu na to, aké produkty používate. Len tak dostanete z každého produktu maximum.

 

vrstvenie kozmetika starostlivosť o pleť@jessicasharris_

 

 

Základným pravidlom pri vrstvení produktov je ísť od najľahšej konzistencie po najťažšiu. Dobrou stratégiou je tiež používať produkty, ktoré boli navrhnuté na používanie spolu a majú aj odporúčané poradie. Dôvodom, prečo sa takto produkty vrstvia je najmä to, že rôzne konzistencie a formulácie v sérach či krémoch a iných produktoch sa môžu navzájom ovplyvňovať do takej miery, že zabraňujú úspešnému prenikaniu produktov do hĺbky pokožky alebo sa ich účinky neutralizujú. Vrstvenie produktov počas rannej rutiny a večernej rutiny sa takisto líši.

 

Ráno

Či už ste zvyknutí na minimalistickú aplikáciu pozostávajúcu z troch produktov alebo uprednostňujete kórejskú 11-krokovú rutinu, na správnom poradí produktov záleží. V prvom rade si však musíte upratať vo svojom kozmetickom kufríku a nájsť produkty, ktoré vám vyhovujú a zároveň cielia na problémy, ktoré vás trápia. Až potom môžete rozmýšľať nad poradím.

Základná ranná rutina by však mala u každého vyzerať približne rovnako. Prvým krokom má byť čistiaca, pleťová voda, nasleduje tóner, séra na vodnej báze, hydratačné krémy a na koniec SPF.

 

Večer

Aj večerný základ starostlivosti by mal byť veľmi podobný ako ten ranný. Večer však pokojne pridajte dvojfázové čistenie, najskôr napríklad micelárnou vodou a následne čistiacim mliekom, pokračujte tónerom, aplikáciou vodových sér, očným krémom, nočným krémom a ak používate, ukončite olejom.

Večer je zároveň vhodný čas na aplikáciu ťažších produktov, napríklad výživných krémov, ceramidových produktov alebo olejov. Ťažké produkty by mali ísť úplne na koniec starostlivosti, keďže ich úlohou je dlhodobo vyživovať, tak ich konzistencia je ťažšia. Ak by ste nasjkôr aplikovali krém a až potom napríklad sérum, účinné látky by vôbec nemuseli preniknúť do pokožky, pretože mastná vrstva krému by to znemožnila.

 

Foto: Instagram

 

Najnovšie zo sekcie krásaAM-PM Beauty s Alex Fráňovou

Alex môžete poznať aj pod jej úspešným blogom Tales of Miss A., v ktorom sa venuje kráse, kozmetike, ale aj...


Nepriatelia zdravej pleti: Alkohol

Každý z nás má svoje neresti. Niekto nedokáže odolať lahodnej čokoláde, francúzskym zákuskom alebo poriadnej talianskej pizzi, iní si zase radi...


Trendy krasa | 08.júl 2020

Manikúra a ligot: Ako kombinovať nechty ...

Detaily robia celkom, to všetci vieme. Táto poučka sa však netýka len doplnkov ako kabelky či topánky, ale aj manikúry...


Všetko o striách

Strie sú spoločne s celulitídou jedným z najčastejších problémov, ktoré trápia ženy, a to najmä v lete, kedy sa viac odhaľujeme a s tým aj odkrývame...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Katarína Kmecová: Prirodzená, no pekná. ...

Patrí medzi špičku slovenských vizážistov a za sebou má množstvo projektov aj fashion editoriálov s ...

Potrebujú vlasy SPF?

Leto už je takmer tu a aj napriek tomu, že mnoho ľudí sa nechystá vycestovať na letnú dovolenku...

How to: Samoopaľovanie

Krásne opálená pokožka si žiada svoju daň. Slnečné lúče nám síce dokážu vytvoriť krásne, bronzové te...