Je to síce malá cena za to, že sme v bezpečí a zároveň chránime aj naše okolie, no nedokonalosti vznikajúce kvôli noseniu rúšok dokážu aj tak nahnevať. Pokiaľ patríte do skupiny ľudí, ktorá takisto rieši neobvyklé vyrážky a iné nedokonalosti, ktoré sa tvoria kvôli noseniu rúšok, poradíme vám, ako sa ich zbaviť a minimalizovať ich vznik.

 

rúsko vyrážky akné pleť@bellahadid

 

Akné, ktoré vzniká kvôli častému noseniu rúšok má dokonca svoj vlastný názov- acne mechanica. Ide o termín, ktorý popisuje vyrážky vznikajúce z povrchového podráždenia. Pokožka sa nepretržitým kontaktom s rúškom irituje, čo spôsobuje nadmernú aktivitu mazových žliaz. V kombinácii s baktériami, ktoré sú pod rúškom uväznené je to dokonalé prostredie pre vznik akné. Vyrážky spôsobené rúškom sú väčšinou biele, nebývajú hlboko v pod povrchom kože a teda nie sú až také bolestivé.

Ako však prídeme na to, ktoré vyrážky sú spôsobené nosením rúška? Dôležitá je samozrejme poloha. Ak sa vám teda tvoria vyrážky v kontaktných zónach s rúškom, je vysoko pravdepodobné, že sú spôsobené jeho nosením. V prípade, že nosíte jednorazové chirurgické rúška, je dôležité ich po použití vyhodiť a nahradiť novým. Ak nosíte látkové, stačí ich po nosení oprať a tým ich zbaviť nahromadených nečistôt a baktérií.

Pokiaľ ste sa rozhodli redukovať tieto problémy, určite začnite výmenou rúška. Najjemnejšia je hodvábne alebo saténové, ktoré vytvára čo najmenšie trenie. Pokiaľ také nezoženiete, vyberte si pokojne aj látkové, ktorej povrch je však hladký a pripomína satén. Ak rúško neplánujete meniť, určite nezabudnite na dostatok hydratačného krému na miestach, kde sa rúško dotýka pokožky. Znie to síce protichodne, ľudia sa pri vyrážkach zvyknú vyhýbať hydratačným krémom, no pravda je taká, že medzi vašou pokožkou a látkou by mala byť aspoň nejaká ochranná bariéra. Po použití by ste rúško mali samozrejme oprať.

 

Starostlivosť

Čo však robiť inak? Stačí pridať alebo naopak ubrať na starostlivosť a zlepší sa stav? Vyhnúť by ste sa mali peelingom a exfoliátorom, najmä tým, ktoré sú agresívne a abrazívne. Namiesto nich vyskúšajte jemnejšiu kyselinu salicylovú, ktorá pleť a póry čistí bez toho, aby zbytočne dráždila a navyše má aj protizápalové účinky. Čistiaci prostriedok na pleť s obsahom sulfuru sú antibakteriálne a nedráždivé. Ak používate retinol, dajte si s nám nachvíľu pauzu.

Aby obranné mechanizmy v pokožke pracovali tak, ako majú, potrebujú správnu hydratáciu. Tá je základom. V tomto prípade sú najlepšie také, ktoré obsahujú aj upokojujúce zložky. Takto zacielite na dva problémy naraz. Skvelá je napríklad aloe vera či populárna cica, ktorá si dokáže poradiť s rôznymi nedokonalosťami. Medzi ďalšie ingrediencie, ktoré vám v tomto období určite pomôžu patria ceramidy, jojobový olej, skvalán a samozrejme kyselina hyalurónová, ktorá uzamyká vlhkosť vo vnútri pokožky.

 

Naše tipy:

atopalmReal Barrier Cicarelief Cream, predáva Douglas envyENVY Therapy® Hydrating Cream

 

180416 cerave hydratacny pletovy kremCeraVe Hydratačný pleťový krém, nájdete v lekárňach a drogériách malinnaMALINNA° Skin Serum Rose

 

Foto: Instagram, archív značiek

Najnovšie zo sekcie krásaZnačka anemone prezentuje kozmetiku s kv...

Anemone je beautystore s jedinečnou kozmetikou. V spoločnosti dôverujú kvalitným ingredienciám, vďaka čomu sa môžu pýšiť skutočnými výsledkami.  


Vráťte sa do leta s vôňou a sviežosťou t...

Samozrejme, aj zimné obdobie má svoje čaro, ale naša pokožka dostáva poriadne zabrať. Preto si vyžaduje rovnakú, ak nie ešte...


Trendy krasa | 02.dec 2020

Sviatočná manikúra na Vianoce

Vianoce vždy majú magickú atmosféru, ktorú tvorí skvelé jedlo, spoločnosť rodiny a blízkych, no svoju rolu zohrávajú aj trblietavé ozdoby, vysvietený...


Tajomstvo svetových topmodeliek dostupné...

Čo obdivujete na modelkách? Ich dokonalo upravené vlasy, fit postavu či krásnu pleť? Všetky tieto aspekty do veľkej miery samozrejme...


Naše tipy

Jesenný styling: Chatová móda v meste

Rok 2020 a situácia okolo pandémie výrazne zmenili prístup k móde a obliekaniu. Zatia...

Najlepšie adventné kalendáre na rok 2020

V prípade, že nie ste veľmi na čokoládu a sladkosti alebo si držíte líniu, siahnite tento ...

Pleteniny vládnu jeseni, ktoré sú must-h...

Nič nie je lepšie ako obliecť sa do príjemných, hrejivých pletenín počas jesene. Extra bonusom však ...