Naše ruky v čase pandémie trpia. Nielenže sú vystavované zvýšenej záťaži v podobe veľmi častého umývania a aplikácie dezinfekčných gélov, mnohé z nás boli nútené postarať sa aj o svoje odrastené gélové nechty. Ako si dať dokopy ruky po šokovej terapii, ktorej ich neustále vystavujeme?

 

starostlivosť o nechty a ruky 

 

 

Ruky

Pokiaľ aj vy patríte do skupiny kompulzívnych umývačov rúk, šanca, že sú vaše ruky extrémne vysušené, popraskané a citlivé, je vysoká. Dermatológovia po celom svete dokonca zaznamenali obrovský nárast ľudí s kontaktnými dermatitídami na rukách. Áno, môže za to časté umývanie a používanie agresívnych dezinfekcií. Silné mydlá s obsahom alkoholu a iných dezinfekčných látok totiž vyťahujú z pokožky prirodzené oleje, čo vedie ku vzniku ekzémov či dermatitíd. Na to, aby ste ich zvrátili alebo aspoň zredukovali však nepotrebujete veľa. Základom je vybrať si správny krém na ruky, ktorý pomôže pokožke vybalansovať sa do pôvodného stavu. Kľúčové ingrediencie v týchto produktoch sú ceramidy a vitamín E. Pomáhajú dlhodobo udržiavať v pokožke vodu, čím zabezpečujú hydratáciu. Na ruky, ktoré sú extrémne vysušené a nič na nich nezaberá, vyskúšajte na nich aplikovať olej, ktorý používate na tvár. Ideálny je napríklad šípkový olej. Pri extra hydratáciu vyskúšajte aj nočné rukavice, pod ktoré stačí naniesť hrubú vrstvu hydratačného krému. Ráno by mala byť situácia o poznanie lepšia.

 

Náš tip:

cicaplast

La Roche Posay Cicaplast Baume B5

 

 

balea

Zábal na ruky Balea

 

 

V tomto období však neaplikujte krém na ruky mimo svojho domova. Môže totiž prilákať ešte vyššie množstvo baktérii. Ak teda krém, tak aplikácia musí prebehnúť výhradne v domácom, čistom prostredí.

Množstvo ľudí v tomto období začalo nosiť rukavice, väčšinou gumené. Avšak ani tento prístup nie je úplne správny. Na jednej strane rukavicami roznášate baktérie všade, čoho sa dotknete, zároveň si dávate menej pozor čo chytáte, pretože máte pocit falošného bezpečia. Zatiaľ čo v prípade, keď máte nahé ruky, si dávate omnoho väčší pozor, dotýkate sa veci minimálne. Pod rukavicami sa vďaka teplu navyše veľmi rýchlo šíria baktérie, čiže musíte byť o to dôkladnejší pri umývaní.

 

 

 

Nechty

Väčšine z nás pri zavedení karantény ani nenapadlo, že aj nechty nám budú spôsobovať problém. Salóny však povinne zatvorili svoje brány a my sme ostali doma s odrastenými gélovými nechtami, prípadne s gélovým lakom, ktoré už nutne potrebovali ísť dole. Ale ako na to? Našťastie je internet plný najrôznejších trikov, ako sa zbaviť gél laku aj gélu v domácom prostredí čo najšetrnejšie. Pravdepodobne to stále zanechá stopy na vašich nechtoch, no škody budú omnoho menšie, ako keby ste rady nepočúvali.

Pri gél laku stačí v podstate zreplikovať odstraňovanie, aké poznáte v salóne. Potrebujete na to alobal, vatové tampóny a acetónový odlakovač. Alobal nastrihajte na obdĺžniky a na tampón naneste dostatočnú vrstvu odlakovača. Uložte na každý necht a zabaľte do fólie na 15-20 minút. Následne použite pomarančové drievko (ale postačí aj špáradlo), na odstránenie laku.

 

Náš tip:

chemistry brand

The Chemistry Brand, krém na ruky a nechty

 

 

mavala

Mavala, olejček na nechtové okolie

 

 

Pri gélových nechtoch je to o niečo náročnejšie, pretože vrstva gélu je omnoho hrubšia aj pevnejšia. Potrebovať budete preto strojček- brúsku. Ako prvé je potrebné obrúsiť vrchnú vrstvu. Následne odstrihnite nechty do dĺžky, akú si chcete nechať. Zvyšok postupu je rovnaký ako pri odstraňovaní gél laku, avšak doba rozpúšťania gélu vo fólii môže byť až 45 minút.

Vaše nechty môžu byť aspoň minimálne po tomto procese oslabené. Určite teda nezabudnite na nich aplikovať aspoň priesvitný, spevňujúci lak. Ak sa nezaobídete bez farebného laku, určite choďte do toho. Základom však je, aby boli nechty spevnené, čo vďaka laku aj budú. Nezabudnite však nechty a ich okolie vyživiť olejčekom, po acetónovom odstraňovaní ho potrebujú ako soľ.

 

Foto: archív značiek, Getty

 

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 02.júl 2020

Summer Body: Najlepšie aplikácie na cvič...

Bez ohľadu na to, či sa chystáte na dovolenku alebo ju tento rok vynecháte, leto je predsa len tu. To...


Líčenie | 02.júl 2020

Letná manikúra pre minimalistky

Manikúrové trendy sú dnes bohaté a pestré. Na svoje si prídu milovníčky výrazných farieb, unikátnych vzorov, ale aj tie z nás, ktoré...


Líčenie | 02.júl 2020

Líčenie, ktoré sa v lete neroztopí

Určite ste si všimli, že niektoré produkty, ktoré využívate v zime, vaša pleť v lete nepotrebuje, a naopak produkty, ktoré ste do leta...


AM-PM Beauty s TTapple

Terezu Haščákovú zrejme väčšina z vás pozná pod prezývkou TTapple, pod ktorou ovládla Instagram. Nás uchvátil jej ležérny štýl so...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Crop top na elegantný spôsob

Skrátené topy sú skvelou voľbou do letných outfitov. Ukážu kúsok kože, poskytnú voľnosť aj komfort a...

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...