O anti-ageing starostlivosti sa hovorí veľa a často. Takmer vždy je to však v súvislosti s tvárou. Vrásky, pigmentové škvrny, photoageing či povednutá koža sa však týka aj zvyšku tela. Ako sa teda postaraž o to, aby bolo celé naše telo, nielen tvár, v čo najlepšom stave počas dlhých rokov?

 

antiageing telo

 

Krk

Hovorí sa, že na krku je najviac vidieť vek a zároveň ide o prvé miesto, na ktorom sa ukazujú pribúdajúce roky. Čo s tým? Určite ste už mnohokrát počuli, že všetky tie krémy a séra, ktoré aplikujeme na tvár by sme mali rovnako aplikovať aj na krk. Lenže tu správna anti-ageing starostlivosť nekončí. Krk a dekolt si zaslúži špeciálnu starostlivosť pretože koža je na týchto miestach veľmi jemná a tenká. Práve kvôli tomu je dôležité vybrať si správny produkt, pričom vyhnúť by sme sa úplne mali ťažkým krémom, ktoré pokožku zaťažia a zvýraznia nedostatky ako povädnutie. Siahnite preto vždy po sérach a ľahučkých olejoch.

 

Ruky

Ďalšou kritickou partiou sú ruky, ktoré druhým najprehliadanejším miestom na tele, hneď po krku a dekolte. Hovoria o nás veľa a rýchlo prezradia aj vek. V mladosti si veľa z nás ani neuvedomuje, aké dôležité je vyživovať ruky a chrániť ich pred slnkom. Dnes už dermatológovia odporúčajú nanášať na ruky krém s SPF, vzhľadom na to, že ruky sú rovnako (ak nie viac) vystavované slnečnému žiareniu ako naša tvár. Týmto budete predchádzať neželaným pigmentovým škvrnám a následným hlbokým vráskam. Krém na ruky by mal mať samozrejme aj vyživujúce a hydratačné vlastnosti.

 

Denná hydratácia

Základom starostlivosti o celé telo je hydratácia, bez nej budete len veľmi ťažko naprávať všetko ostatné. Pokiaľ patríte k majiteľom suchej pokožky, doprajte si túto výživu aj dvakrát denne, ráno a večer. V prípade, že s pokožkou problémy nemáte, hydratujte aspoň raz denne. Zatiaľ čo v zime oceníte aj telové maslá a mastnejšie krémy, v lete stavte na gély a ľahké oleje, ktoré kožu nezaťažia.

 

Pravidelný peeling

Pravidelné odstraňovanie odumretých buniek sa postará o zrýchlenie bunkovej obnovy, prekrví kožu a uľahčí vstrebávanie výživných látok. Doprajte si takýto peeling raz do týždňa.

 

Správna sprcha

Zabudnite na horúce sprchy. V zime síce nie je nič príjemnejšie ako sa po uzimenom dni uvoľniť v horúcej sprche, avšak dôsledky na pokožke nuž také príjemné nie sú. Pokožka sa vysuší, dehydratuje, stratí množstvo vody, čo pramení v torbe vrások, mdlom tóne a zrýchlenom starnutí. Vlažná voda je ideálna.

 

 

 

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 18.feb 2020

Beauty trendy z LFW FW20

Podľa britských dizajnérov, ktorí nám predstavili svoje kolekcie na nedávnom Fashion Week-u, sa na jeseň budú nosiť nahé pery, nežne...


Vyskúšajte 3 odtiene nefalšovanej krásy

Vonkajšia krása a mladosť sú to, o čo sa dnes snaží každá jedna žena, aj muž. Avšak zmenám súvisiacim s...


Líčenie | 13.feb 2020

Valentínska vizáž: Inšpirácia od svetový...

Každý si oslavu lásky predstavuje inak, pre niekoho to je chutná večera, niekto si vysníva exkluzívny pobyt pri Eiffelovke, iní...


Trendy krasa | 13.feb 2020

Beauty trendy z NYFW FW20

Výrazné červené pery, zamotané vrkoče a kovové odlesky si nás podľa prestížnych módnych domov získajú nasledujúcu sezónu. Aké beauty trendy sa...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Kostýmové trendy na jar

Džínsová bunda, trench coat či lodičky, to sú typické jarné kúsky. K tomuto ročnému obdobiu vša...

Džínsy na jarný spôsob

Univerzálne, praktické, pohodlné, také sú džínsy. Milované mnohými ženami na svete a niektoré s...

5 tipov ako na ekologický šatník

Byť ekologickejší neznamená iba prestať nakupovať vo fast fashion reťazcoch každý víkend, ale aj nak...