O anti-ageing starostlivosti sa hovorí veľa a často. Takmer vždy je to však v súvislosti s tvárou. Vrásky, pigmentové škvrny, photoageing či povednutá koža sa však týka aj zvyšku tela. Ako sa teda postaraž o to, aby bolo celé naše telo, nielen tvár, v čo najlepšom stave počas dlhých rokov?

 

antiageing telo

 

Krk

Hovorí sa, že na krku je najviac vidieť vek a zároveň ide o prvé miesto, na ktorom sa ukazujú pribúdajúce roky. Čo s tým? Určite ste už mnohokrát počuli, že všetky tie krémy a séra, ktoré aplikujeme na tvár by sme mali rovnako aplikovať aj na krk. Lenže tu správna anti-ageing starostlivosť nekončí. Krk a dekolt si zaslúži špeciálnu starostlivosť pretože koža je na týchto miestach veľmi jemná a tenká. Práve kvôli tomu je dôležité vybrať si správny produkt, pričom vyhnúť by sme sa úplne mali ťažkým krémom, ktoré pokožku zaťažia a zvýraznia nedostatky ako povädnutie. Siahnite preto vždy po sérach a ľahučkých olejoch.

 

Ruky

Ďalšou kritickou partiou sú ruky, ktoré druhým najprehliadanejším miestom na tele, hneď po krku a dekolte. Hovoria o nás veľa a rýchlo prezradia aj vek. V mladosti si veľa z nás ani neuvedomuje, aké dôležité je vyživovať ruky a chrániť ich pred slnkom. Dnes už dermatológovia odporúčajú nanášať na ruky krém s SPF, vzhľadom na to, že ruky sú rovnako (ak nie viac) vystavované slnečnému žiareniu ako naša tvár. Týmto budete predchádzať neželaným pigmentovým škvrnám a následným hlbokým vráskam. Krém na ruky by mal mať samozrejme aj vyživujúce a hydratačné vlastnosti.

 

Denná hydratácia

Základom starostlivosti o celé telo je hydratácia, bez nej budete len veľmi ťažko naprávať všetko ostatné. Pokiaľ patríte k majiteľom suchej pokožky, doprajte si túto výživu aj dvakrát denne, ráno a večer. V prípade, že s pokožkou problémy nemáte, hydratujte aspoň raz denne. Zatiaľ čo v zime oceníte aj telové maslá a mastnejšie krémy, v lete stavte na gély a ľahké oleje, ktoré kožu nezaťažia.

 

Pravidelný peeling

Pravidelné odstraňovanie odumretých buniek sa postará o zrýchlenie bunkovej obnovy, prekrví kožu a uľahčí vstrebávanie výživných látok. Doprajte si takýto peeling raz do týždňa.

 

Správna sprcha

Zabudnite na horúce sprchy. V zime síce nie je nič príjemnejšie ako sa po uzimenom dni uvoľniť v horúcej sprche, avšak dôsledky na pokožke nuž také príjemné nie sú. Pokožka sa vysuší, dehydratuje, stratí množstvo vody, čo pramení v torbe vrások, mdlom tóne a zrýchlenom starnutí. Vlažná voda je ideálna.

 

 

 

Najnovšie zo sekcie krásaLíčenie | 05.aug 2020

TOP 10 LETNÉ MAKE-UPY

Nezaťažujte svoju pleť zbytočne. Počas horúcich dní jej doprajte ľahšie textúry i čo sa týka make-upov. Práve na leto sú...


Trendy krasa | 05.aug 2020

Neutrálna manikúra hitom tohto leta

Uprednostňujete vo svojej letnej manikúre výrazné farby či dokonca žiarivé neónové tóny? Alebo na to idete minimalisticky a nenápadne? Práve neutrálna...


Alfa Omega opaľovania

Darmo budete mať pokožku ako rodená Brazílčanka, ak sa budete vystavovať nadmernému slneniu, koledujete si o poriadny problém. Zdravotný aj...


SVETLO pre vašu pleť

Odpoveďou na každý problém pokožky je pravidelná starostlivosť. Nejde však iba o kozmetické produkty, ktoré používate ale aj o to...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Must-have rúže na leto

Rúže sú skvelou pomôckou aj na tie dni, kedy sa nám nechce líčiť alebo na to jednoducho nemáme čas. ...

Dovolenkové outfity podľa módnych ikon

Kto povedal, že si dovolenkovú atmosféru nemôžeme dopriať aj v prípade, že ostávame cez leto do...

Póry po kontrolou

So stúpajúcimi teplotami v lete sa zvyšuje aj aktivita našej pokožky, konkrétne mazových žliaz...