Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opaľovania, ale každodennej starostlivosti o pleť. Pokiaľ si však potrebujete uzrejmiť niekoľko faktov, pripravili sme pre vás 5 základných pravidiel, ako správne nosiť SPF.

 

spf

 

1. 30 a vyššie

Bez ohľadu na to, akú svetlú alebo tmavú pokožku máte, vždy potrebuje dostatočnú ochranu. Minimálny faktor, ktorý by sme mali používať je SPF 30, pričom najsvetlejšie typy pleti by mali siahnuť po SPF 50. Ochranný faktor by mal navyše pokrývať “broad-spectrum”, čiže UVA aj UVB žiarenie.

 

2. Správne ingrediencie

Základom na to, aby ste dosiahli maximálne výsledky je nájsť si ideálny produkt pre svoju pleť. V prvom rade sa musíte rozhodnúť, či chcete fyzické (minerálne) alebo chemické SPF. Prvé menované slnečné žiarenie odráža a neprepúšťa ho do pleti, zatiaľ čo druhé ho absorbuje a neutralizuje. Okrem vás musí osloviť štruktúra samotného produktu, jeho vôňa a prípadné benefity pre pleť. Ak máte mastnú pleť, nezabudnite si vybrať neolejový produkt, ktorý neupcháva póry (nekomedónne SPF), v prípade, že je vaša pleť tmavšia, stavte na viac tekutý produkt bez obsahu púdrových čiastočiek, ktorý nezanecháva biele stopy.

 

3. Pomaly ďalej zájdeš

Väčšina ľudí aplikuje SPF nesprávne, v prvom rade používajú nedostatok produktu a v druhom rade ho dostatočne nevmasírujú. Preto sa pri aplikácii nikdy neponáhľajte, dajte si záležať a masírujte pleť dovtedy, kým nie je SPF úplne vstrebané.

 

4. Obnovuj

Žiaden SPF produkt nevydrží na tvári celý deň. Zhruba po dvoch hodinách sa úplne vyparí a s ním aj jeho ochranné vlastnosti. Je potrebné teda aplikáciu zopakovať.

 

5. Aj vo vnútri

Pokiaľ si myslíte, že v našich končinách nie je potrebné nosiť SPF každý deň a už vôbec nie, keď trávite väčšinu dňa v interiéri, tak ste na omyle. UV lúče sa totiž v pokožke postupne hromadia zakaždým, ako sa s nimi dostanete do kontaktu, takže postupne sa na pleti ukazuje aj ich dopad.

 

Viac o tom, prečo je potrebné nosiť SPF počas celého roka nájdete tu.

 

Najnovšie zo sekcie krásaVysoká účinnosť a prírodné zloženie- Obj...

Dôležitosť správnej ústnej hygieny je snáď každému dobre známa. Trom Slovenkám však na trhu chýbal produkt, ktorý by bol vysoko...


Vlasy | 21.sep 2020

Vlasový reset po lete

Nedávno sme sa zamerali na to, ako zregenerovať pleť po náročnom lete a ako správne nahradiť letné pleťové produkty za jesenné...


Vlasy | 21.sep 2020

Vlasové doplnky na jeseň

Už ste odhodili letné klobúky a šatky vo vlasoch? Ak áno a ste pripravení na nádielku nových trendov, poradíme vám, po ktorých...


SPF pre každý typ pleti na celý rok

Aj keď sa leto oficiálne končí, krémy s ochrannými faktormi by sme nemali odkladať, minimálne tie, ktoré aplikujeme na tvár. Aj...

 
 predplatné new

 
 predplatné new

 

Naše tipy

Z leta na jeseň: Ako prispôsobiť starost...

To, že pomaly oficiálne končí leto neznamená, že si ešte v nasledujúcich mesiacoch nebudeme môc...

Skin Restart po lete

Po lete sme všetci nabití pozitívnou energiou, no naša pleť má iný názor. Je unavená. Doprajte jej p...

Street stylová inšpirácia z MBPFW: Deň 3

Aj napriek tomu, že módny svet aktuálne miluje neutrálne odtiene hnedej, krémovej a sivej, v&nb...