Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opaľovania, ale každodennej starostlivosti o pleť. Pokiaľ si však potrebujete uzrejmiť niekoľko faktov, pripravili sme pre vás 5 základných pravidiel, ako správne nosiť SPF.

 

spf

 

1. 30 a vyššie

Bez ohľadu na to, akú svetlú alebo tmavú pokožku máte, vždy potrebuje dostatočnú ochranu. Minimálny faktor, ktorý by sme mali používať je SPF 30, pričom najsvetlejšie typy pleti by mali siahnuť po SPF 50. Ochranný faktor by mal navyše pokrývať “broad-spectrum”, čiže UVA aj UVB žiarenie.

 

2. Správne ingrediencie

Základom na to, aby ste dosiahli maximálne výsledky je nájsť si ideálny produkt pre svoju pleť. V prvom rade sa musíte rozhodnúť, či chcete fyzické (minerálne) alebo chemické SPF. Prvé menované slnečné žiarenie odráža a neprepúšťa ho do pleti, zatiaľ čo druhé ho absorbuje a neutralizuje. Okrem vás musí osloviť štruktúra samotného produktu, jeho vôňa a prípadné benefity pre pleť. Ak máte mastnú pleť, nezabudnite si vybrať neolejový produkt, ktorý neupcháva póry (nekomedónne SPF), v prípade, že je vaša pleť tmavšia, stavte na viac tekutý produkt bez obsahu púdrových čiastočiek, ktorý nezanecháva biele stopy.

 

3. Pomaly ďalej zájdeš

Väčšina ľudí aplikuje SPF nesprávne, v prvom rade používajú nedostatok produktu a v druhom rade ho dostatočne nevmasírujú. Preto sa pri aplikácii nikdy neponáhľajte, dajte si záležať a masírujte pleť dovtedy, kým nie je SPF úplne vstrebané.

 

4. Obnovuj

Žiaden SPF produkt nevydrží na tvári celý deň. Zhruba po dvoch hodinách sa úplne vyparí a s ním aj jeho ochranné vlastnosti. Je potrebné teda aplikáciu zopakovať.

 

5. Aj vo vnútri

Pokiaľ si myslíte, že v našich končinách nie je potrebné nosiť SPF každý deň a už vôbec nie, keď trávite väčšinu dňa v interiéri, tak ste na omyle. UV lúče sa totiž v pokožke postupne hromadia zakaždým, ako sa s nimi dostanete do kontaktu, takže postupne sa na pleti ukazuje aj ich dopad.

 

Viac o tom, prečo je potrebné nosiť SPF počas celého roka nájdete tu.

 

Najnovšie zo sekcie krásaVyskúšajte 3 odtiene nefalšovanej krásy

Vonkajšia krása a mladosť sú to, o čo sa dnes snaží každá jedna žena, aj muž. Avšak zmenám súvisiacim s...


Líčenie | 13.feb 2020

Valentínska vizáž: Inšpirácia od svetový...

Každý si oslavu lásky predstavuje inak, pre niekoho to je chutná večera, niekto si vysníva exkluzívny pobyt pri Eiffelovke, iní...


Trendy krasa | 13.feb 2020

Beauty trendy z NYFW FW20

Výrazné červené pery, zamotané vrkoče a kovové odlesky si nás podľa prestížnych módnych domov získajú nasledujúcu sezónu. Aké beauty trendy sa...


Trendy krasa | 12.feb 2020

Manikúrové trendy z NYFW FW20

Na Týždňoch módy je okrem módnych trendov vždy zaujímavé sledovať aj tie beauty trendy. Nás vždy zaujmú aj tie manikúrové...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Z móla na červený koberec

Vidieť jednotlivé dizajny na prehliadkovom móle je úplne iné, ako vidieť ich v skutočnom živote...

Najromantickejšie hotely na svete

Každému občas padne vhod vychutnať si dokonalú romantiku uprostred dokonalej prírody. Či už hľadáte ...

Šperkové trendy na jar

Pomaly, ale isto sa blíži jar, čo znamená, že postupne budeme zahadzovať zimné kúsky a nahradím...