Hovoríme o prsiach. Prsia majú tendenciu klesať k zemi. Je to prirodzený stav, ktorý je spôsobený “tromi G” - Genetikou, Gravitáciou, Graviditami.

 

 prsia

 

Prsia ochabnú a sú prázdnejšie ako bývali

Prázdny dekolt, “zrolované” prsníky v podprsenke, v plavkách, privádzajú klientky na konzultáciu s požiadavkou: “Podvihnúť a vyplniť!”

Metóda, ktorú používame na klinike Aesthetica sa volá mastopexia s lipofillingom a ide o kombináciu dvoch operačných plastických zákrokov. Mastopexia - zákrok, pri ktorom sa podvihnú prsníky, zmenší sa prsný dvorec a s bradavkou presunie do vyššej polohy. Odstráni sa tiež nadbytočná koža v primeranom rozsahu. Tým sa prsník spevní a celý podvihne. Lipofilling je prenos vlastného tuku do zmodelovaných prsníkov. Iné názvy pre rovnaké zákroky sú aj fatgrafting, fattransfer, či lipomodeling.

Tuk sa odoberie liposukciou z oblastí, kde je jeho dostatok, spracuje sa a rovnomerne aplikuje do zmodelovaných prsníkov. Najčastejšie sa tuk odsáva z oblasti brucha, bokov a stehien, na ktorých sa po operácii nosí kompresívna bielizeň po dobu šiestich týždňov. Výsledným efektom sú podvihnuté prsia s plnším dekoltom. Celý zákrok sa vykonáva počas jednej operácie v celkovej anestézii.

 

prsia 2

 

Kto je vhodný na túto “dvojkombináciu”?

Tá žena, ktorá z rôznych dôvodov nechce len mastopexiu, a súčasne nechce použiť silikónové implantáty a samozrejme tá, ktorá má dostatočné zásoby tuku. Pre lipofilling prsníkov však existuje jedna podmienka! A síce udržanie si stabilnej hmotnosti klientky. Pretože tuk v prsníkoch sa správa ako váš vlastný tuk a nie ako implantát. Pri chudnutí väčšina žien ako prvé chudne z prsníkov. A to znamená, že ak sa po operácii rozhodnete rapídne zhadzovať, prsia sa zmenšia ako prvé.

Zaujala vás táto metóda? Neváhajte a objednajte sa na konzultáciu u nás, a dozviete sa viac.

Ak si želáte prezrieť autentické fotografie operovaných žien a zmeny ich poprsia pred a po zákroku, nech sa páči.

 

zikla mudr

 

MUDr. Ivan Žikla, plastický chirurg

Viac informácií: www.zikla.sk

 PastedGraphic 5

Najnovšie zo sekcie krásaNajväčšie beauty mýty

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy sú všetky potrebné informácie jednoducho vygoogliteľné a overiteľné, mnoho z nás verí mnohým beauty mýtom...


Pravidlá nosenia SPF počas celého roka

Veríme, že ste si už postupne zvykli na fakt, že SPF nie je len dovolenkovou záležitosťou a opaľovania, ale každodennej starostlivosti...


Trendy krasa | 16.jan 2020

Ako zabrániť lámavosti nechtov?

Ktorá žena by nesnívala o upravených, krásnych nechtoch? Zatiaľ čo každá z nás má inú predstavu o tom, čo krásne...


Tóner vs astringentná voda: Aký je medzi...

V kozmetike a starostlivosti o pleť sa trendy menia veľmi často. Raz to je 11-kroková kórejská rutina a inokedy zase minimalistická 3-kroková. Na čo...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...