Už čoskoro odštartuje sezóna plná večierkov, párty najrôznejších osláv. Celé to začne firemnými vianočnými večierkami a vyvrcholí buď novoročnými oslavami alebo plesovou sezónou. Ku tomuto obdobiu samozrejme patrí aj alkohol a najrôznejšie drinky. Aký vplyv má konzumácia alkoholu na našu pleť?

 

drinks

 

Dehydratácia

Najviac očividným efektom na pleť je dehydratácia. Alkohol je diuretikum, čo znamená, že vyplavuje z nášho tela vodu. Po jeho konzumácii je omnoho ťažšie vrátiť telu vlahu, čiže vaša pleť bude značne suchšia a napríklad aj vrásky viditeľnejšie.

 

Opuchy

Omnoho horším dôsledkom alkoholu na náš organizmus sú zápalové procesy v tele, ktoré spúšťa. Tie sa na pokožke odzrkadľujú vo forme opuchov, začervenania aj fľakov.

 

Nedokonalosti

Alkohol zvykne mať vysoký obsah cukru, týka sa to najmä bieleho vína a koktejlov. Cukor spôsobuje kryštalizáciu buniek pokožky, ktorá vedia ku mdlej, povädnutej pleti. Okrem toho zapríčiňuje tvorbu akné.

 

Narušenie mikrobiómu

Narúša prostredie v našom žalúdku a črevách- mikrobióm, ktoré sa stará napríklad aj o našu imunitu a trávenie. Toto vedie ku ďalším zápalovým procesom a môže spustiť napríklad tvorbu ekzémov.

 

Rozhodenie hormónov

Zároveň spúšťa inzulínovú reakciu, ktorá dvíha level inzulínu a tým nepriaznivo ovplyvňuje našu štítnu žľazu. To spôsobuje hormonálne výkyvy odzrkadľujúce sa na pleti v podobe najrôznejších kožných problémov.

 

Ako dlho trvá, kým sa pitie alkoholu odrazí na stave pleti?

Niektoré dôsledky sa ukážu ihneď po jednom večeri a pár drinkoch, napríklad dehydratácia. Ďalšie dôsledky ako povädnutá pokožka, začervenanie a iné sa začnú objavovať po viacerých večeroch po sebe a pri dlhodobom a pravidelnom užívaní.

 

Najhoršie drinky pre pleť

Margerita obsahuje vysoký podiel cukru, ale aj soli, takže spôsobuje nielen dehydratáciu, ale aj opuchy a zápaly. Miešané drinky obsahujúce najrôznejšie sirupy sú takisto veľkým zlom pre pleť. Červenému vínu by ste sa mali úplne vyhýbať ak máte rosaceu alebo ekzémy. Spúšťa uvoľňovanie histamínu a tým reakciu v podobe opuchov a zápalov. Red Bull a vodka je obľúbené kombo, no zatiaľ čo vodka je najmenej problematický alkohol, kombinácia s Red Bullom, ktorý obsahuje vysoký podiel cukru je pre pleť nepriaznivá. Medzi ďalšie drinky s vysokým obsahom cukru patrí aj Bailey’s, espresso martini, rum s colou a prosecco.

 

Ako to zvrátiť?

Ako teda aspoň čiastočne zvrátiť opicu? Pomôže vám vitamín A v podobe retinolu. Spúšťa obnovujúce procesy na pokožke, ktoré za zastavili alebo spomalili po konzumácii alkoholu. Ďalším skvelým pomocníkom sú hydratačné oleje a kyselina hyalurónová, ktoré dokážu postupne prinavrátiť pleti požadovanú hydratáciu, čím ju vyplnia a spevnia.

Najnovšie zo sekcie krásaPodvihnúť a vyplniť!

Hovoríme o prsiach. Prsia majú tendenciu klesať k zemi. Je to prirodzený stav, ktorý je spôsobený “tromi G” - Genetikou...


Darujte pokoj, radosť a krásnu pleť

Blíži sa čas v roku, keď nakupujeme najviac a zároveň čas, keď svojim blízkym chceme dopriať pôžitok. Možno ho trochu...


Šport a fitness | 08.dec 2019

Aké sú benefity kryoterapie?

Dnes v mene krásy existuje množstvo procedúr, zákrokov či aktivít, ktoré majú zaručiť mladšiu pleť, pevnejšie telo, či zdravší organizmus. Kryoterapia...


Prvú prírodnú kozmetiku založila vďaka v...

Dlhodobo ťa trápia problémy s pleťou? Skúšala si na svoju pleť už hádam všetko a nič nezaberá? To isté zažívala...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Výstava Van Cleef & Arpels: Time, Nature...

Šperky sú súčasťou našich život takmer odjakživa. Stačí si spomenúť na historické filmy dokumentujúc...

Život mačky Karla Lagerfelda v knihe

Karlova mačka Choupette je v módnom svete pojem. Všetci Karlovi blízki, ale aj módna verejnosť ...

Opulentná výstava Dolce & Gabbana Alta M...

Dizajnérske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana vždy mali svojský pohľad na módu. Ich haute co...