O kyselinách sa dnes hovorí veľa a často, mnohí si bez nich nevedia predstaviť svoje denné beauty rutiny. Kedysi boli doménou kozmetických salónov, dnes ich smelo používame aj v pohodlí domova. Na scéne je ich mnoho, no na výslnie sa prebíja nový typ kyseliny, ktorý ocenia aj tí z nás, ktorí majú citlivú pokožku. Predstavujeme vám kyselinu mliečnu.

 

lactic

 

Čo je kyselina mliečna?

Kyselina mliečna patrí do skupiny AHA (alfa-hydroxy acid) kyselín. Je známa svojou schopnosťou urýchľovať bunkovú výmenu, ale aj s výživnými vlastnosťami. Získava sa z mlieka alebo z ovocného cukru a oproti iným kyselinám (napríklad kyseline glykolovej) má menšie molekuly. To znamená, že nedokáže preniknúť tak hlboko ako oni a nespôsobuje ani takú výraznú precitlivenosť a pálenie.

 

Ako dokáže pomôcť?

Aj keď je značne jemnejšia ako iné AHA kyseliny, stále dokáže odviesť skvelú prácu. Pomôže s rôznymi problémami od akné cez hyperpigmentáciu až po vrásky či psoriázu. Odstraňuje vrchnú časť kože, vrátane odumretých buniek a odhaľuje tak novú, krajšiu vrstvu, no pritom nepáli.

Naše tipy:

sunday rileyKyselina mliečna Sunday Riley the ordinaryKyselina mliečna The Ordinary

 

 

Pre koho je určená?

Kyselinu mliečnu môžu používať rôzne typy pleti, no zbystrieť by mali najmä všetci s citlivou, reaktívnou alebo suchou pokožkou, prípadne tí, ktorí vyskúšali iné kyseliny a pripadali im príliš silné. Vďaka veľkosti molekúl nepodráždi ani citlivú pleť, no pritom poskytne dôkladnú exfoliáciu porovnateľnú s inými kyselinami. Ak ste uvažovali o vyskúšaní nejakej kyseliny, určite začnite touto.

 

Ďalšie využitie

Okrem toho, že sa kyselina mliečna využíva ako priama kyselina, býva zložkou v ďalších produktoch, ktoré čistia nielen pleť ale aj kožu na tele. Dokáže totiž pomôcť aj pri ekzémoch či kožných problémoch ako je keratosis pilaris, čiže folikulárnej keratóze. Vyskytuje sa aj v krémoch na ruky a na chodidlá, čo z nej robí ideálny komponent na dosiahnutie hebkej a jemnej pokožky nielen na rukách, ale aj na tele.

Naše tipy:

ameliorateExfoliačné telové mlieko Ameliorate la rocheZjemnňujúce telové mlieko La Roche Posay

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 18.feb 2020

Beauty trendy z LFW FW20

Podľa britských dizajnérov, ktorí nám predstavili svoje kolekcie na nedávnom Fashion Week-u, sa na jeseň budú nosiť nahé pery, nežne...


Vyskúšajte 3 odtiene nefalšovanej krásy

Vonkajšia krása a mladosť sú to, o čo sa dnes snaží každá jedna žena, aj muž. Avšak zmenám súvisiacim s...


Líčenie | 13.feb 2020

Valentínska vizáž: Inšpirácia od svetový...

Každý si oslavu lásky predstavuje inak, pre niekoho to je chutná večera, niekto si vysníva exkluzívny pobyt pri Eiffelovke, iní...


Trendy krasa | 13.feb 2020

Beauty trendy z NYFW FW20

Výrazné červené pery, zamotané vrkoče a kovové odlesky si nás podľa prestížnych módnych domov získajú nasledujúcu sezónu. Aké beauty trendy sa...

 

envy inca inchi 2 300x300

 

envy inca inchi 2 300x300

banner.300x600 miluska

 

Naše tipy

Z móla na červený koberec

Vidieť jednotlivé dizajny na prehliadkovom móle je úplne iné, ako vidieť ich v skutočnom živote...

Najromantickejšie hotely na svete

Každému občas padne vhod vychutnať si dokonalú romantiku uprostred dokonalej prírody. Či už hľadáte ...

Šperkové trendy na jar

Pomaly, ale isto sa blíži jar, čo znamená, že postupne budeme zahadzovať zimné kúsky a nahradím...