Kórejská kozmetika si na trhu v západnom svete vybudovala silnú pozíciu. Kórea je známa svojimi kozmetickými inováciami a unikátnymi produktami, ktoré priniesli do našich končín úplne, dosiaľ nevídané novinky. Aké trendy aktuálne vládnu vo svete starostlivosti o pleť v K-Beauty?

 

glasskin@kylieskin

 

Sklenená pleť

Tento termín ste už zaručene počuli či zahliadli niekoľkokrát, či už na sociálnych sieťach alebo magazínoch a ide o momentálne najväčší trend, ktorý sa snaží vytvoriť pleť bez akýchkoľvek nepravidelností a nedokonalostí. Jednoducho sa snaží navodiť dojem pleti bez pórov, ktorá je jasná a čistá ako sklo. Tento trend chce však dosiahnuť najvyšší možný stupeň zdravia pleti, pretože len vtedy môže splniť všetky vyššie uvedené parametre. A zdravá pleť nikdy nevyjde z módy. Zdravá pleť je hydratovaná, vyživená a neobsahuje toxíny.

skinceuticalsSkinceuticals B5 gél

 

 

Starostlivosť o vlasovú pokožku

K-Beauty verí, že vlasová pokožka je pokračovaním samotnej pleti, preto si zaslúži minimálne takú pozornosť ako naša tvár. Stimulácia cirkulácie je preto veľmi dôležitá aj z hľadiska zdravia vlasov. Na takúto starostlivosť vznikajú produkty ako vlasové peelingy alebo toniká, ktoré dodajú pokožke vo vlasoch to, čo potrebuje.

moremoMoremo tonikum na vlasovú pokožku 

 

 

Skipcare

Určite viete, že K-Beauty je náročná na počet produktov, ktoré si vyžaduje. Majú svoje miesto v celkovej rutine a sú súčasťou 10 krokov. Každého, kto sa tomuto komplikovanému procesu bránil poteší trend skipcare. Ten redukuje zdĺhavý proces na základné produkty, ktoré pleť potrebuje. Pozostáva iba z dvoch krokov:
1. Dôkladné vyčistenie
2. Výživa a hydratácia

skiiSK-II pleťová esencia 

 

 

Studená kozmetika

Chladivé kozmetické produkty sú viac než vítané najmä počas letných horúčav. Avšak tento studený efekt pokožka ocení vo viacerých prípadoch počas roka, napríklad pri zápaloch akými sú akné či ekzém. Okrem toho, ich chladivý efekt sťahuje póry, vypína pleť a stimuluje tvorbu kolagénu, podporuje cirkuláciu. Takéto produkty majú častokrát gélovú konzistenciu a sústreďujú sa na základné potreby pokožky ako hydratácia a výživa.

peach and lilyPeach and Lily chladivá, hydratačná a vyživujúca maska

 

 

EGF

EGF pomenúva termín epidermal growth factor. Ide o zložky, ktoré sa prirodzene vyskytujú v našej pleti, no s vekom ich množstvo ubúda. Starajú sa o vznik nových buniek, udržiavajú pleť zdravú a vitálnu. S vekom ich množstvo ubúda. Preto mnohé K-Beauty značky pridávajú EGF do svojich produktov. Tieto zložky navyše dokážu redukovať jazvy aj jemné vrásky, prinavracajú pokožke pevnosť a pružnosť. Vo všeobecnosti pleť bude pôsobiť hladšie a mladšie.

easydewEasydew pleťový krém s EGF

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie krásaVšetko o striách

Strie sú spoločne s celulitídou jedným z najčastejších problémov, ktoré trápia ženy, a to najmä v lete, kedy sa viac odhaľujeme a s tým aj odkrývame...


Trendy krasa | 06.júl 2020

Letná pedikúra: Aké farby si vybrať?

Na pedikúre si všetci dáme minimálne v lete záležať. Predsa len naše chodidlá ukazujeme svetu o čosi viac a častejšie, tak prečo im...


Počuli ste, že škvrny sú nové vrásky?

Ale ako sa dostanú na našu pokožku? A ako sa ich môžeme zbaviť? Poďme sa na to pozrieť rad za...


Komfortne vo svojej koži

Ak ste si mysleli, že neexistujú pravidlá správnej aplikácie telového mlieka, ste na omyle. Mnoho z nás to totiž robí...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

AM-PM Beauty s Kateřinou Sokolovou

Krása pramení z vnútra. Katka Sokolová je toho dokonalým príkladom. Jej kariéru v módnom svete ...

Vespa podľa Christian Dior

Keď sa povie Vespa, mnohí z nás si predstavia idylickú jazdu úzkymi talianskymi uličkami, iní z...