Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom svete museli pomôcť vlastnými silami. Svojho spojenca však našli v prírode, ktorá im poskytla dokonalé ingrediencie pre ich beauty rituály.

 

beautysecret

 

Mjanmarsko: Thanaka

Zo stromu Thanaka, ktorý rastie v Mjanmarsko sa vyrába prášok a existujú záznamy, že sa využíval pred viac ako 2000 rokmi. Je to prírodný antioxidant, je antibakteriálny a hĺbkovo čistí pokožku. V Mjanmarsku sa tiež využíva v ochranných krémoch na opaľovanie, ale aj na upokojenie spálenej pokožky.

truly thanaka100% thanaková pasta

 

 

Južná Afrika: Baobab

Nie nadarmo sa mu hovorí strom života, baobab obsahuje extrémne vysoké množstvo kalcia a vitamínu C, kvôli ktorým sa využíva v Afrike už dlhé storočia. Po použití je pokožka jemná, vyhladená aj hydratovaná.

Screenshot 2019 08 15 at 20.15.19Hydratačný pleťový krém z baobabu Honest Beauty

 

 

Japonsko: Tsubaki

Olej kamélie alebo tsubaki je tajomstvom japonských gejší. Má rozjasňujúce a anti-ageing účinky a preto je populárny medzi Japonkami dodnes. Používa sa však na starostlivosť o telo, tvár aj vlasy.

Screenshot 2019 08 15 at 20.15.31Tatcha Čistiaci olej z kamélie

 

 

Namíbia: Kalaharský melón

Tento typ melónu rasti v púšti Kalahari a využívali ho najmä pustovníci na okamžité uhasenie smädu v púšti. Jeho olej je však v Namíbii rovnako vzácny a dlhé roky je známy svojimi hydratačnými účinkami pre pleť. Redukuje tiež zápaly a podráždenie, ale aj vrásky.

fushiFushi Pleťový olej z kalaharského melónu

 

 

Čína: Perly

Vedeli ste, že v Číne sa takmer odjakživa používali rozdrvené perly na starostlivosť o pleť? Užívali si orálne aj topicky. Dnes sa vie, že sú bohaté na aminokyseliny, ktoré podporujú tvorbu kolagénu, urýchľujú obnovovanie pokožky a zlepšujú elasticitu.

misshaMissha Perlová maska

 

 

India: Kurkuma

Kurkuma je veľmi silnou potravinou, je nabitá výživnými zložkami a antibakteriálnymi vlastnosťami. Indky ju roky používali na starostlivosť o vlasy aj pleť a dodnes sa používa aj na svadobných ceremóniách, kedy sa aplikuje na pleť a telo nevesty, ktorá je po použití okamžite rozjasnená.

khielsKhiel's rozjasňujúca maska s kurkumou

 

 

Thajsko: Citrónová tráva

Využíva sa aj v thajskej kuchyni, no Thajky na ňu nedajú dopustiť ani pri svojich beauty rituáloch. Má antibakteriálne účinky, stimuluje tvorbu kolagénu a vo všeobecnosti pokožku dokonale prekrví a teda aj spevní.

mario badescuA.H.A. & Ceramide Moisturizer s obsahom citrónovej trávy Mario Badescu

 

 

Švédsko: Breza

Breza je známa svojimi sťahujúcimi účinkami a práve preto sa často využíva ako prevencia pri predčasnom starnutí. Redukuje vrásky, ale aj opuchy, a navyše má aj antibakteriálne účinky. Je ideálna napríklad v kozmetických toneroch.

weledaBrezový olej na celulitídu Weleda

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie krásaAko predísť zarasteným chĺpkom?

Zarastené chĺpky sú častým sprievodným symptómom, ktorý nastáva po holení. Okrem toho, že ich nikto nepovažuje za estetické, môže byť...


Trendy krasa | 13.sep 2019

Ako si vybrať ideálny tvar nechtov?

Aj taký detail, akým je tvar nechtov dokáže urobiť veľký rozdiel. Vie opticky predĺžiť prsty či zoštíhliť ruku. Vyberte si...


Kozmetika navrhnutá umelou inteligenciou

Kozmetický priemysel je dnes v rozpuku o čom hovorí množstvo značiek, ktoré vzniká takmer s každým novým dňom. Do vlastných kozmetických značiek sa...


Líčenie | 12.sep 2019

Make-up ako druhá koža

Každá z nás by chcela dosiahnuť úroveň líčenia, ktoré vyzerá ako naša vlastná pokožka. Ak je toto aj vašim cieľom, poradíme...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...