Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom svete museli pomôcť vlastnými silami. Svojho spojenca však našli v prírode, ktorá im poskytla dokonalé ingrediencie pre ich beauty rituály.

 

beautysecret

 

Mjanmarsko: Thanaka

Zo stromu Thanaka, ktorý rastie v Mjanmarsko sa vyrába prášok a existujú záznamy, že sa využíval pred viac ako 2000 rokmi. Je to prírodný antioxidant, je antibakteriálny a hĺbkovo čistí pokožku. V Mjanmarsku sa tiež využíva v ochranných krémoch na opaľovanie, ale aj na upokojenie spálenej pokožky.

truly thanaka100% thanaková pasta

 

 

Južná Afrika: Baobab

Nie nadarmo sa mu hovorí strom života, baobab obsahuje extrémne vysoké množstvo kalcia a vitamínu C, kvôli ktorým sa využíva v Afrike už dlhé storočia. Po použití je pokožka jemná, vyhladená aj hydratovaná.

Screenshot 2019 08 15 at 20.15.19Hydratačný pleťový krém z baobabu Honest Beauty

 

 

Japonsko: Tsubaki

Olej kamélie alebo tsubaki je tajomstvom japonských gejší. Má rozjasňujúce a anti-ageing účinky a preto je populárny medzi Japonkami dodnes. Používa sa však na starostlivosť o telo, tvár aj vlasy.

Screenshot 2019 08 15 at 20.15.31Tatcha Čistiaci olej z kamélie

 

 

Namíbia: Kalaharský melón

Tento typ melónu rasti v púšti Kalahari a využívali ho najmä pustovníci na okamžité uhasenie smädu v púšti. Jeho olej je však v Namíbii rovnako vzácny a dlhé roky je známy svojimi hydratačnými účinkami pre pleť. Redukuje tiež zápaly a podráždenie, ale aj vrásky.

fushiFushi Pleťový olej z kalaharského melónu

 

 

Čína: Perly

Vedeli ste, že v Číne sa takmer odjakživa používali rozdrvené perly na starostlivosť o pleť? Užívali si orálne aj topicky. Dnes sa vie, že sú bohaté na aminokyseliny, ktoré podporujú tvorbu kolagénu, urýchľujú obnovovanie pokožky a zlepšujú elasticitu.

misshaMissha Perlová maska

 

 

India: Kurkuma

Kurkuma je veľmi silnou potravinou, je nabitá výživnými zložkami a antibakteriálnymi vlastnosťami. Indky ju roky používali na starostlivosť o vlasy aj pleť a dodnes sa používa aj na svadobných ceremóniách, kedy sa aplikuje na pleť a telo nevesty, ktorá je po použití okamžite rozjasnená.

khielsKhiel's rozjasňujúca maska s kurkumou

 

 

Thajsko: Citrónová tráva

Využíva sa aj v thajskej kuchyni, no Thajky na ňu nedajú dopustiť ani pri svojich beauty rituáloch. Má antibakteriálne účinky, stimuluje tvorbu kolagénu a vo všeobecnosti pokožku dokonale prekrví a teda aj spevní.

mario badescuA.H.A. & Ceramide Moisturizer s obsahom citrónovej trávy Mario Badescu

 

 

Švédsko: Breza

Breza je známa svojimi sťahujúcimi účinkami a práve preto sa často využíva ako prevencia pri predčasnom starnutí. Redukuje vrásky, ale aj opuchy, a navyše má aj antibakteriálne účinky. Je ideálna napríklad v kozmetických toneroch.

weledaBrezový olej na celulitídu Weleda

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie krásaSvetelná terapia pre dokonalú pleť

Svetlo a jeho rôzne farby majú moc ovplyvňovať rôzne sféry našich životov. Filozofia „Color Theraphy“ je založená na princípe elektrických impulzov...


Ako pripraviť pleť na zimu?

Starostlivosť o pleť v lete a zime sa veľmi líši. Samotná pokožka si vyžaduje úplne iný prístup, keď je vonku 25 stupňov a silné...


Beauty rutina Ivany Štompfovej

V modelingu pôsobí už sedemnásť rokov a stále sa nezastavila. Aj po tridsiatke má dokonalé telo a tvár, vďaka čomu...


Zázraky pre každý typ pleti s prírodnou ...

Výnimočnosť produktov Marina Miracle sa ukrýva v zmesi severských a exotických ingrediencií, z ktorých vznikajú 100 % prírodné produkty, netestované na...

predplatne

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Very Ralph: Životný príbeh módneho velik...

Ralph Lauren je jednou z najväčších a zároveň posledných žijúcich módnych ikon na svete. 80-ročný za...

Ligotavá jeseň v znamení minimalizmu

Jeseň je na jednej strane krásna, farebná a romantická, no niekedy dokáže byť aj poriadne melan...

Jesenné deco trendy

Ak aj vy uvažujete nad jemným upgrade-om vášho interiéru, poradíme vám, aké kúsky si vybrať. Medzi n...