Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladovej bázy, make-upu a iných líčidiel, no napriek tomu chcú, aby ich pokožka vyzerala čo najlepšie, poradíme vám ako na to. Našim cieľom však nebude naháňať nereálnu dokonalosť, ale vytvoriť zdravú, čistú pokožku, v ktorej sa budete cítiť komfortne.

 

nomakeup

 

1. Večerná očista

Celý proces budovania zdravej pleti začína večer. Určite ste už počuli miliónkrát z každej strany, že odličovanie je jednoducho MUST. Preto vám to musíme pripomenúť bez ohľadu na to, či toto pravidlo rešpektujete alebo nie. Nikdy nechoďte spať bez toho, aby ste pleť dokonale vyčistili. V lete to platí o to viac pretože sa aj viac potíme. Póry sa v teple rozširujú, produkujú maz, ktorý sa veľmi jednoducho usádza. Dôkladne vyčistite pokožku, či už gélovým čističom, micerálnou vodou alebo iným obľúbeným produktom. Ubezpečte sa, že na tvári neostane ani jedna nečistota.

 

2. Exofliácia

Doprajte pleti exfoliáciu. Účinné látky sa postarajú o podporu vzniku nových buniek, no najmä odstránia tie odumreté. Takto vaša pokožka okamžite ožije, získa jas a energiu. Okrem toho vďaka exfoliácii uľahčujete prenikanie kozmetických produktov do hĺbky kože.

 

3. Použite zubnú kefku… na pery

Doprajte peeling vašim perám pomocou kefky. O tomto triku ste už zaručene počuli, no je veľmi efektívny. Odstráni všetky odumreté bunky, zbaví vás suchej pokožky a pery krásne prekrví. Vďaka tomu budú mať krásnu, výraznejšiu no pritom stále prirodzenú farbu. Nezabudnite však aplikovať výživný balzam.

 

4. Hydratácia & antioxidanty

Dva základné produkty, ktoré by mal mať každý vo svojom kozmetickom kufríku je hydratačný krém alebo sérum a poriadny antioxidant. Vitamín C je voľba na istotu, ktorá zabezpečí rozžiarenú pleť. Kyselina hyalurónová je zase základom pri krásne hydratovanej a teda aj vypnutej pleti. Táto kombinácia je preto ako stvorená v prípade, že sa chystáte vystaviť na obdiv nahú pleť bez líčidiel.

 

5. Orámujte

Upravené obočie je nevyhnutné a to nielen v prípade, že sa chystáte von bez make-upu. Krásne totiž definuje celú tvár, dodáva jej hĺbku a charakter. Dajte si preto na ňom záležať, niekedy postačí prebehnúť ho kefkou a výživným sérom.

Najnovšie zo sekcie krásaPodprsenky: Nosiť či nenosiť?

Nosenie podprsenky je osobná voľba každej ženy, aj keď v dnešnej dobe bojuje za #freethenipple filozofiu množstvo známych osobností vrátane...


Líčenie | 23.aug 2019

Beauty Blender a jeho tajné využitie

Pomôcka, ktorú má dnes vo svojom kozmetickom kufríku obrovské množstvo žien. Využíva sa najmä na aplikáciu tekutého make-upu, no Beauty...


Aké benefity má avokádový olej pre vašu ...

Rastlinné oleje si našli svoju cestu do kozmetiky aj napriek pokročilej vede a najnovším technologickým inováciám. Najnovším prírastkom do tejto rodiny...


7 mýtov o bielení zubov

Kto by netúžil po žiarivom hollywoodskom úsmeve? Za cieľom jeho dosiahnutia sme už mnohí vyskúšali tie najrôznejšie metódy od bieliacich...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Beauty tajomstvá zo sveta

Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom s...

Dokonalá pokožka bez make-upu: Ako na to...

Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladov...

Zázrak na počkanie


Priekopnícka značka NIOD spôsobila v kozmetickom priemysle hotovú revolúciu. Za zložitými názvami pr...