Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladovej bázy, make-upu a iných líčidiel, no napriek tomu chcú, aby ich pokožka vyzerala čo najlepšie, poradíme vám ako na to. Našim cieľom však nebude naháňať nereálnu dokonalosť, ale vytvoriť zdravú, čistú pokožku, v ktorej sa budete cítiť komfortne.

 

nomakeup

 

1. Večerná očista

Celý proces budovania zdravej pleti začína večer. Určite ste už počuli miliónkrát z každej strany, že odličovanie je jednoducho MUST. Preto vám to musíme pripomenúť bez ohľadu na to, či toto pravidlo rešpektujete alebo nie. Nikdy nechoďte spať bez toho, aby ste pleť dokonale vyčistili. V lete to platí o to viac pretože sa aj viac potíme. Póry sa v teple rozširujú, produkujú maz, ktorý sa veľmi jednoducho usádza. Dôkladne vyčistite pokožku, či už gélovým čističom, micerálnou vodou alebo iným obľúbeným produktom. Ubezpečte sa, že na tvári neostane ani jedna nečistota.

 

2. Exofliácia

Doprajte pleti exfoliáciu. Účinné látky sa postarajú o podporu vzniku nových buniek, no najmä odstránia tie odumreté. Takto vaša pokožka okamžite ožije, získa jas a energiu. Okrem toho vďaka exfoliácii uľahčujete prenikanie kozmetických produktov do hĺbky kože.

 

3. Použite zubnú kefku… na pery

Doprajte peeling vašim perám pomocou kefky. O tomto triku ste už zaručene počuli, no je veľmi efektívny. Odstráni všetky odumreté bunky, zbaví vás suchej pokožky a pery krásne prekrví. Vďaka tomu budú mať krásnu, výraznejšiu no pritom stále prirodzenú farbu. Nezabudnite však aplikovať výživný balzam.

 

4. Hydratácia & antioxidanty

Dva základné produkty, ktoré by mal mať každý vo svojom kozmetickom kufríku je hydratačný krém alebo sérum a poriadny antioxidant. Vitamín C je voľba na istotu, ktorá zabezpečí rozžiarenú pleť. Kyselina hyalurónová je zase základom pri krásne hydratovanej a teda aj vypnutej pleti. Táto kombinácia je preto ako stvorená v prípade, že sa chystáte vystaviť na obdiv nahú pleť bez líčidiel.

 

5. Orámujte

Upravené obočie je nevyhnutné a to nielen v prípade, že sa chystáte von bez make-upu. Krásne totiž definuje celú tvár, dodáva jej hĺbku a charakter. Dajte si preto na ňom záležať, niekedy postačí prebehnúť ho kefkou a výživným sérom.

Najnovšie zo sekcie krásaLíčenie | 05.aug 2020

TOP 10 LETNÉ MAKE-UPY

Nezaťažujte svoju pleť zbytočne. Počas horúcich dní jej doprajte ľahšie textúry i čo sa týka make-upov. Práve na leto sú...


Trendy krasa | 05.aug 2020

Neutrálna manikúra hitom tohto leta

Uprednostňujete vo svojej letnej manikúre výrazné farby či dokonca žiarivé neónové tóny? Alebo na to idete minimalisticky a nenápadne? Práve neutrálna...


Alfa Omega opaľovania

Darmo budete mať pokožku ako rodená Brazílčanka, ak sa budete vystavovať nadmernému slneniu, koledujete si o poriadny problém. Zdravotný aj...


SVETLO pre vašu pleť

Odpoveďou na každý problém pokožky je pravidelná starostlivosť. Nejde však iba o kozmetické produkty, ktoré používate ale aj o to...

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 predplatne

salonangels banner 300x300 B
 

 

Naše tipy

Must-have rúže na leto

Rúže sú skvelou pomôckou aj na tie dni, kedy sa nám nechce líčiť alebo na to jednoducho nemáme čas. ...

Dovolenkové outfity podľa módnych ikon

Kto povedal, že si dovolenkovú atmosféru nemôžeme dopriať aj v prípade, že ostávame cez leto do...

Póry po kontrolou

So stúpajúcimi teplotami v lete sa zvyšuje aj aktivita našej pokožky, konkrétne mazových žliaz...