Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladovej bázy, make-upu a iných líčidiel, no napriek tomu chcú, aby ich pokožka vyzerala čo najlepšie, poradíme vám ako na to. Našim cieľom však nebude naháňať nereálnu dokonalosť, ale vytvoriť zdravú, čistú pokožku, v ktorej sa budete cítiť komfortne.

 

nomakeup

 

1. Večerná očista

Celý proces budovania zdravej pleti začína večer. Určite ste už počuli miliónkrát z každej strany, že odličovanie je jednoducho MUST. Preto vám to musíme pripomenúť bez ohľadu na to, či toto pravidlo rešpektujete alebo nie. Nikdy nechoďte spať bez toho, aby ste pleť dokonale vyčistili. V lete to platí o to viac pretože sa aj viac potíme. Póry sa v teple rozširujú, produkujú maz, ktorý sa veľmi jednoducho usádza. Dôkladne vyčistite pokožku, či už gélovým čističom, micerálnou vodou alebo iným obľúbeným produktom. Ubezpečte sa, že na tvári neostane ani jedna nečistota.

 

2. Exofliácia

Doprajte pleti exfoliáciu. Účinné látky sa postarajú o podporu vzniku nových buniek, no najmä odstránia tie odumreté. Takto vaša pokožka okamžite ožije, získa jas a energiu. Okrem toho vďaka exfoliácii uľahčujete prenikanie kozmetických produktov do hĺbky kože.

 

3. Použite zubnú kefku… na pery

Doprajte peeling vašim perám pomocou kefky. O tomto triku ste už zaručene počuli, no je veľmi efektívny. Odstráni všetky odumreté bunky, zbaví vás suchej pokožky a pery krásne prekrví. Vďaka tomu budú mať krásnu, výraznejšiu no pritom stále prirodzenú farbu. Nezabudnite však aplikovať výživný balzam.

 

4. Hydratácia & antioxidanty

Dva základné produkty, ktoré by mal mať každý vo svojom kozmetickom kufríku je hydratačný krém alebo sérum a poriadny antioxidant. Vitamín C je voľba na istotu, ktorá zabezpečí rozžiarenú pleť. Kyselina hyalurónová je zase základom pri krásne hydratovanej a teda aj vypnutej pleti. Táto kombinácia je preto ako stvorená v prípade, že sa chystáte vystaviť na obdiv nahú pleť bez líčidiel.

 

5. Orámujte

Upravené obočie je nevyhnutné a to nielen v prípade, že sa chystáte von bez make-upu. Krásne totiž definuje celú tvár, dodáva jej hĺbku a charakter. Dajte si preto na ňom záležať, niekedy postačí prebehnúť ho kefkou a výživným sérom.

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 08.dec 2019

Aké sú benefity kryoterapie?

Dnes v mene krásy existuje množstvo procedúr, zákrokov či aktivít, ktoré majú zaručiť mladšiu pleť, pevnejšie telo, či zdravší organizmus. Kryoterapia...


Prvú prírodnú kozmetiku založila vďaka v...

Dlhodobo ťa trápia problémy s pleťou? Skúšala si na svoju pleť už hádam všetko a nič nezaberá? To isté zažívala...


Vitajte vo svete Vitabrid C12

Vitamín C je významným antioxidantom, ktorý je prospešný pre organizmus ako podpora imunitného systému, odďaľuje starnutie buniek, je dôležitý pre...


DIY pleťové masky na zimu

Čo by ste povedali na to, keby ste mohli nahradiť svoje klasické pleťové masky za 100% naturálne pleťové masky? Niekedy...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Christiana Loubo...

Luxusný londýnsky hotel Clardige’s každoročne pripraví vianočný stromček v spolupráci so známym...

Najlepšie beauty adventné kalendáre

Beauty adventné kalendáre sa už etablovali na scéne adventných kalendárov a úplne vážne konkuru...

Vianočné nákupy ekologicky: Ako na to?

Vianočné nákupy sa pomaly rozbiehajú, no predtým ako sa do nich naplno ponoríte aj vy, chceli by sme...